Emery po prohraném finále EL

Pochopitelně ve skleslé náladě dorazil před novináře Unai Emery. Po porážce od Chelsea v Baku odpovídal na dotazy ohledně výkonu týmu, mentality a našich letních plánů.

o tom, co stálo za výsledkem…
Dobrý večer. Ano, druhý poločas byl špatný, ale věděli jsme, že dosáhnout našeho cíle skrze PL bude těžké. Byli jsme velmi blízko, ale ztratili jsme bod nebo dva s týmy jako je Tottenham a Chelsea. Druhá cesta byla přes Evropskou Ligu. Zkusili jsme to a tvrdě na tom pracovali a dnes jsme hráli finále proti Chelsea. Gratuluji jim. Nyní jsou lepší než my. V první půli jsme měli nějaké možnosti, ale své šance jsme neproměnili. Soupeři jsme neumožnili moc šancí na skórování, jednu velkou šanci ale vychytal Petr Čech. V druhém poločase byl plán stejný. Chtěli jsme využít našeho momentu a vytvořit si šanci na vstřelení branky, první gól dali ale oni. První gól byl v tomto zápase velmi důležitý, potom jsme totiž museli hrát s klidem, ale udělali jsme několik chyb a oni mají velmi efektivní hráče, kteří toho využili. Měli jsme šanci vrátit se do zápasu, soupeř ale dal druhou branku a pak už to bylo ještě těžší.

o mentalitě…
Mají velmi dobré hráče a také můžeme mluvit i o sobě, o kvalitě, myslím, že v druhém poločase proti nám předvedli veškerou svou kvalitu. Hráli jsme s několika mladými hráči a věděli jsme, že to bude těžké. Vyvíjíme se. Chci všem fanouškům říct, že jsme v určitém procesu. Našeho primárního cíle jsme letos nedosáhli, ale byli jsme mu velmi blízko v Premier League a také v této soutěži, kde jsme došli až do finále. Příští rok je pro nás velkou výzvou, abychom udělali další krok na naší cestě, s našimi mladými hráči a týmovým duchem. Dnes jsme velmi zklamaní, ale celkově jsme udělali nový krok ve zlepšení a konkurenceschopnosti. Udělali jsme další krok oproti loňsku.

zda výsledek ovlivní přestupy…
Možná, ale myslím, že jsme velký tým. Myslím, že Arsenal má velké jméno ve světě fotbalu. Spousta hráčů zde chce hrát. Jsme v jednou procesu a potřebujeme být silní v této myšlence, silní na naší cestě. To je to, proč jsme naši sezónu začali. Cílem bylo být konkurentem jako tým, přiblížit se ostatním týmům, což se nám povedlo. V tuto chvíli to není dost na to, abychom splnili náš cíl, ale příští týden a příští rok bude naše myšlenka stále pokračovat. Ještě nevím náš cíl pro příští rok, ale klub pracuje na zlepšení a aby vše šlo naším způsobem. Máme mnoho hráčů, kteří mají potenciál se zlepšit a vyrůst zde v klubu. Například jsme dali spoustě mladíkům první zkušenost s velkým finále. Ohledně naší budoucnosti jsem pozitivní, tvoříme si svou vlastní cestu s mladými hráči, kteří se takto stávají lepšími.

/arsenal.com/

Tags: ,

Komentáře

 1. OuTu
  OuTu (karma: 182) #86

  Letos jsem víc než kdy jindy zvědav na přestupovou politiku a jak se bude AFC na trhu chovat. Je jasné, že bychom se měli zbavit několika hráčů, kteří buď nejsou vyhraní a nebo na to holt nemají. Stephan, Elneny, Carl, Özil, Iwobi – odchod. Niles hostování. No a přivést hráče, kteří na to mají. Dravé mládí to nezachrání jak se můžeme neustále dokola přesvědčovat. Je třeba zkušeností, mentální vyspělost a fyzickou zdatnost. Nechal bych Emeryho postavit si tým. On je výborný trenér, ale nemůže ho nikdo „hejtovat“ za taktiku, protože s tím co má, se ten jeho styl hry prostě hrát nedá.

   • bflmpsvz (karma: 1805) #97

    Já ten argument chápu, na druhou stranu není tak silný, aby fungoval na výbuch na konci sezony, aby fungoval i na naši nevzhlednou hru. Koneckonců – UE to místo dostal, protože vedení přesvědčil, že ví, co tým potřebuje, že dokáže zlepšit TENTO tým, TYTO hráče. Několikrát sám říkal (a šel s tím do klubu), že kádr je dobrý, že pouze taktika je špatná (navíc nedostal špatné posily, Jasně, přestavba zdaleka není u konce, spíše na začátku, ale v první sezoně dostal Lena, Papu, Lucase – kteří se hned stali oporami týmu, zdědil Aubu i Lacu…). Takže mi přijde chucpe, když sám Unai přijde s tím, že za to může koučink a taktika a pak nepřinese zlepšení a lidé říkají, že teď to teda není jeho koučink a jeho taktika (jako u AW), ale jsou to hráči.

    Mimochodem – Stats nejsou všechno, ale zase srovnání s předešlou (tragickou, nejhorší ever) sezonou, ve které ale navíc jsme měli o nové posily slabší kádr. Loni jsme dali o gól víc, vystřelili jsme o 127 více střel (o 64 více na bránu), vytvořili jsme si o devět více velkých neproměněných šancí, trefili jsme o 8 tyček více (blízko gólu). Loni jsme měli o pět čistých kont více a byli jsme lepší ve všech indikátorech jako tackles, clearances, interceptions… (Individuálních chyb vedoucích ke gólů stejně – 15 – v tomhle jsme byli vždycky lopaty.) Jediné, v čem jsme lepší v obraně, je počet zákroků gólmana – loni 100, letos 133 – to vlastně ale zase funguje spíše v Unaiův neprospěch.
    Ukazuje se, že loni jsme byli v útoku výkonnější, jen jsme měli větší smůlu/neschopnost v zakončení, a v obraně lepší – jen nás letos drží Leno, který ale musel čelit skoro o třetinu více střelám – za celou sezonu to je hrozně moc… Ono to ukazuje, že jsme měli docela štěstí a výsledky úplně neodpovídají předvedené hře (což se nám dělo vždy, ale zatímco dříve byla hra lepší než výsledky, teď je to naopak..). Protože oproti minulé sezoně máme vlastně jenom více bodů, ale těch skutečně přesvědčivých vítězství bylo velmi, velmi málo. A to i teda přesto, že jsme v létě posílili, aniž bychom kohokoliv ztratili, že mladíci jsou o rok starší a zkušenější a Manu naprosto, ale naprosto propadli…

    (Zase, nepřeju si zpět Wengera, ano, může za většinu manažerských selhání, ale nic jiného než srovnání s ním z trenérského hlediska nemáme…).

    • Rypi
     Rypi (karma: 727) #117

     Konečně fakta, děkuji převelice „bflmpsvz“.
     Jen to ale potvrzuje to, co jsem tu psal několikrát: UE bohužel není krok dopředu. Kvalita kádru, kterou dostal je jen hloupá výmluva. UE dělal v podstatě stejné chyby jako AW v posledních sezonách:
     Nasazování „oblíbenců“ (hrubice, nehrubice) + střídání posunul na nový level: nechám sedět hráče, kt mohou promluvit do výsledku a dám je tam 2. půlku, aby museli otáčet výsledek (x zápasů).
     Tým nedostal žádnou tvář, alibistická hra od většiny je do nebe volající. Obranná hra je neuvěřitelná: offside trap? haha – dobrý vtip, zónové bránění? odcouváno až do vlastního vápna téměř pokaždé, no a kdy konečně zkusíme zabránit centrům ještě před vápnem? kdo ví, Pressing? slibován – relizován na počtu prstů 1 ruky. A to nemluvím o součinnosti se zálohou – nulová (čest vyjímkám)
     Největší chybu, kt vidím já je ale to, že se prostě nepoučí z chyb. Kolikrát se opakovaly stejné scénáře? A zlepšení? Ba naopak, větší tlak znamenal obvykle stále stejnou sestavu, rozestavení, kt prostě herně nefungovalo atd. atd. (AW hadra). No a v neposlední řadě, UE stále nedokáže vytvořit taktiku, kt by byla ušitá a postavená na nejlepších hráčů v týmu. A ano, myslím tím samozřejmě i Ozila. Ať se vám to libi nebo ne, je to pořád nejtechničtější a fotbalově nejgeniálnější hráč, kterého máme. Jenže s ním Emery očividně nekamarádil, a tak s ním zametal (podobně Kazeta, Ramsey, kt toho proseděli poměrně dost). Jenže to je hráč, kt potřebuje cítit důvěru jak od trenéra, tak spoluhráčů, jak několikrát říkal sám AW. A pokud hráč není v pohodě a sebevědomí je na nule, je logické, že nebude naplno předvádět, co umí.
     Zpět k myšlence: prostě je očividné, že nemáme úplně špatnou kostru týmu (za mě: Leno, Sokratis, Torreira, Ozil, Laca+Auba). Jen ta kostra nemá na čem stát a její celistvost je rozmělněna pochybným rozestavením, nebo očividnou absencí spojitostí mezi jednotlivými řadami sestavy. Často tak většina hráčů trpí tím, že je během hry absolutně neviditelná a odříznutá, ale fotbal je přeci kolektivní sport.
     Takže závěrem: nevidím progress, ba naopak. Chybí systém i koncepce. Pod tlakem se sype všechno a začíná to od trenéra a jeho rozhodnutích.

  • bflmpsvz (karma: 1805) #98

   Ziyech asi teď už nemá moc důvod k nám chodit, Fraser by byl za daných okolností skvělý, top asistence a hlavně vede tabulku big chances created – 28 za sezonu! (více než celá naše záloha včetně křídel dohromady…). Navíc anglán a těch 25 je vzhledem k okolnostem super-výhodná koupě. Teď je otázka, kolik dokážeme vytřískat z nechtěných hráčů (Elneny, Mustafi, Ospina, ideálně Miky) – aby to hodilo aspoň nadprůměrného CB a B2B (vzhledem k rozpočtu s top nepočítám, takže všechno, co přinese znatelné zlepšení stávajícího stavu…). A ideálně kdyby se tam našly peníze na slušný záskok na pravou stranu obrany… Tohle bude o dobrých kaufech a provizoriích – bohužel bez Svena…

     • bflmpsvz (karma: 1805) #105

      Bohužel mimo peněžně, Zaha je předražený (i když by byl dobrý)…Šel by jenom, pokud bychom byli v LM a měli větší rozpočet…

      |
     • tron (karma: 1364) #107

      Na Moyese to nesvadej ,prisel v dobe kdy o post bojoval s mladickym Januzajem a solidnim Kagawou(na opacne strane stabilne Nani bez sance…) z nichz celkove ani jeden nepresvedcil a WZ totalne vyhorel proto byl taky velmi rychle odejit,pokud se dobre pamatuji tak byl fans MU vyhodnocen jako zasadni fail …

      |
     • orek (karma: 3148) #109

      No a proto ze se mu nepovedlo angazma v MU tak je automaticky spatnej?V MU vyhorel i nas spilmachr Sanchez.Takze to tvoje vyhodnoceni vubec nic neznamena;)Sleduju hrace podle aktualnich vykonu a ne ktere podaval pred 4 lety?

      Tak to je asi jasny kazdemu ze si ho nemuzem dovolit kor za tu prestrelenou cenu.Jen pisu ze by se nam takovy hrac hodil,i kdyz Tron ho tu odsuzuje za x let spatne vykony jako mlade ucho.

      |
 2. Gunner_Pav (karma: 8009) #99

  Za mne je klicove si pred letnim prestupovym obdobim vyjasnit, co jsou nase cile a take, jakym stylem chceme hrat.
  Pokud je nasim cilem vybudovat novy tym, tak muzeme jit vic do mladsich hracu a proste to rict. I v takovem pripade ale potrebujeme minimalne jednoho hotoveho CB a CM. Bez nich mame stred hriste slaby jak dopredu, tak dozadu. Pokud naopak chceme okamzite zpatky do LM, tak budeme muset pustit trochu zilou a koupit minimalne 4 hotove hrace (CB, CM a pak dle systemu kridlo a LB, nebo jeste jednoho CB a univerzala na WB)
  Druhou klicovou otazkou k zodpovezeni je styl a rozestaveni. Ono totiz jeslit budeme hrat na 3CB, nebo 2CB dost meni, ktere posty jsou potreba. Pri prvnim systemu je potreba WB (Hector a Kola se daji povazovat za solidni dvojici, ale v podstate nemaji backup, krome AMN, pro nejz to ale neni prirozena pozice) a v podstate neni tolik treba klasickych kridel. Ve druhem naopak potrebujeme kvalitni FB (Hector by mel byt OK, ale Kola mne jako LB nepresevdcil) a hlavne kridla. Je hezke, ze UE chce hrat jako chameleon, ale ono to proste uplne tak nejde. Tym musi mit urcitou tvar a styl. Muze detaily prizpusobit souperi, ale celkove musi mit vlastni styl a primarne se ho snazit souperi vnutit.
  Dokud toto nebude zodpovezene, tak se nikam neposuneme. Budeme jen lepit nejake diry a to se obavam, ze k uspechu nepovede

 3. AlexHleb49 (karma: 18) #106

  Dal som to do zlého vlákna, preto to dávam ešte raz. Sorry.
  Predsa len si dovolím tvrdiť, že táto prehra ide na Emeryho triko, tých dôvodov tu už bolo opísaných neúrekom a nechcem to všetko opakovať. Tá diera v strede bola obrovská, toľko priestoru koľko sme tam dali Hazardovi, podotýkam rozbehnutému, je smrteľný hriech.
  Mne osobne však oveľa viac vadí ten štýl a futbal, ktorý predvádzame. Ten futbal za ktorý nás celý svet obdivoval, ten futbal, pre ktorý si toľko ľudí našlo k Arsenalu cestu. To bola značka. My ale teraz dávame menej gólov, vytvárame si menej čistých šancí, menej šancí vôbec, zato dostávame porovnateľne toľko gólov, čo sezóny predtým. Osobne ma ale najviac sklamal prekoučovaný záver sezóny, zápasy s CP a BHA, ktoré nezvládol.
  Mne na Emerym najviac chýba tá osobnosť, ktorú majú napríklad Guardiola a Klopp, vždy keď vidím, ako sa idú za nich tí hráči na ihrisku roztrhať, ako si po zápase alebo pri striedaniach úplne zo srdca ďakujú, tešia, ale aj vyčítajú niektoré veci, ale človek má pocit, že za toho trénera položia život. Potom vidím striedať Lacu, Aubu, Mesuta, Ramseyho a to je také chladné jak psí čumák, až mám pocit, že by tí hráči chceli, aby tam pri čiare ani nestál. Už sa nečudujem, že sa hráči PSG tešili, keď sa dozvedeli, že Emryho odvolali. To bola hneď párty. Toto mu proste chýba a nikdy to nebude mať. Takí tréneri dostanú potom z hráčov maximum, čo sa Unaiovi bohužiaľ nedarí. V koľkých zápasoch mu ešte ťahal Aaron tŕň z päty, hoci na začiatku sezóny ho často nechával len na lavičke alebo za ňou. Taký hráč presne v stredu chýbal, ten ktorý nezatiahne ručnú przdu pred šestnástkou, Xhaka a Torreira, dokonca ani Ozil nemal dotyk s loptou v súperovej 16ke, ale dá tam naplno desiatky šprintov ala Ljungberg, čo preťaží súperovu obranu a natiahne na seba obrancov, čím vytvára priestor a medzery pre našich útočníkov. To je pre mňa x faktor a najväčšie sklamanie, nechať takého hráča odísť. Amen.

 4. Marek (karma: 1328) #108

  Arsenal si nemôže dvoliť kupiť Zahu z Crystal palace ale Everton si môže dovoliť kupiť malcoma z barceloni kdo by nevedel tak podali ponuku 55m a ja sa pytam odkial maju peniaze keď oni nehraju ani tu EL minuli rok minuli neskutočne peniaze na prestupi a neziskali žiadnu trofej ak budu kluby ako Everton nakupovať rok čo rok lepšich hračov ako mi tak je len otazkou času kedy budu kluby ako Everton končiť pred nami

 5. saxo (karma: -11) #116

  Auba, Laca, Nketiah – ST

  Iwobi, Nelson, Amaechi, Posila – RW, LW

  Xhaka, Torreira, Guendouzi, Posila – CM

  Bellerin, Niles, Kolasinac, Posila – RB, LB

  Sokratis, Holding, Chambers, Posila – CB

  Leno, Martinez, Iliev, – GK

  Ospina, Kosciely, Mustafi, Elneny, Ozil, Mkhitaryan, Asano – Sell

  Mavropanos, Bielik, Willock, Saka – ????

 6. orek (karma: 3148) #118

  Dodal bych ze se tohle prestupko ukaze jestli jsou Auba s Lacou fakt velci „kanonyri“ jelikoz po pro klub selhane sezone budou ochotni zustat nebo jit za lepsim protoze oba by meli dostat nabidku na prodlouzeni smlouvy a kdyz neprodlouzi myslim ze je jasny prodej.Uz si nemuzeme dovolit nechat zadarmo odchazet hrace.Wilshere,Ramsey,Welbeck= cca 80mil.liber?

 7. jirka (karma: 1003) #121

  Velmi jsem zvedavi jak se budou vyvijet nase prestupi, mame v tymu docela dost hracu kteri uz jsou bohuzel za zenitem a nebo kteri na to nikdy ani nemeli. Elneny, koscielny, monreal, jenkinson, licht, plus ozil s mkhitarianem kteri uz taky maji to nejlepsi za sebou predevsim u ozila tato sezona byla hoooodne sestupova. Ted konci Welbeck.to je 7 hracu kteri by meli opustit klub kdyz nepocitam ozila s mkhitarianem. Je mi az zahodou proc tym jako je arsenal nema penize na prestupy i tym z druhy ligy kteri postoupi maji vice penez na prestupy.

  • jakub
   jakub (karma: 1720) #122

   Zapoměl jsi na Ramseyho a Čecha. Jinak je to trochu složitější, v letošní sezóně jsi jen na platy hráčů utratil 240 000 000, kdežto třeba tady zmiňovaný Everton něco okolo 120 000 000, pak samozřejmě klub ještě platí všechny ostatní zaměstnance, všechny fyzioterapeuty, skauty, trávníkáře, uklízečky, lidi v akademii atd. Platy v Londýně budou asi o trochu vyšší než ve zbytku Anglie a na to všechno klub musí vydělat. My utrácíme konstantně někdy od roku 2014 to celkově dělá asi 315 000 000, to číslo není úplně přesný ale jen tak pro představu. Pro nás je problém, že ten tým nikdo nebuduje. Zbavili jsme se křídel a přivedli jsme hráče kterým nejvíc vyhovuje hrát na středu, na několik pozic máš dva, tři hráče ale na křídlo nemáš prakticky nikoho. Náš problém není že neutrácíme, ale že nebudujeme. Jinak je to dlouhodobá záležitost, když tady 4-5 let nic neděláš jen lepíš díry, tak nějakej čas zabere než vybuduješ zdravej tým a to ještě za předpokladu že máš ve vedení schopné lidi.

   • AlexHleb49 (karma: 18) #125

    Toto podpíšem hocikedy. O to horšie na tom všetkom je, že Emery chce hrať po čiare a nemá na to hráčov resp wingbackov. V stredu sa to ukázalo v totálnej nahote. Kolašinac aj AMN boli toľkokrát za obranou, ale tú poslednú rozhodujúcu loptu majú proste katastrofálnu. U Kolašinaca je to na kriminál, ten v druhej polke sezóny a najmä na jej konci dal z 50 pokusov snáď len jednu poriadnu loptu. A koľkokrát to bolo z úplne čistých pozícií, neatakovaný nikým, po prázdnej diaľnici.

    • bflmpsvz (karma: 1805) #127

     S těmi wingbacky – Emery vlastně hru postavil na Kolovi (a čeká, až se Bells vrátí, Ainsley je zatím dost proizorní). ALe Kola moc neumí bránit, ale dokonce ani neumí nahrávat a centrovat. Jasně – za sezonu má poměrně dost asistencí, protože Emery celou hru postavil na něm. Vyřadil Mesuta, ten už nechodí ty prostory, netvoří šance, protože je prostě jen nějaký statista na středu, který má míč distribuovat do krajů (nebo jiným záložníkům,k kteří nahrajou na kraj). Máme jednoho z něj nahrávačů na světě a Emery z něj udělá dělníka. Jakože Mesut nás může štvát (a mně třeba neskutečně vytočil při finále EL a ideálně, kdybychom se jej zbavili, což nepůjde), ale značný vliv na jeho výkony má Emery systém. A samozřejmě nyní už asi nemá cenu stavět tým okolo Mesuta (jako to dělal AW, Mesut mimochodem v jedné sezoně nejvíce A v celé lize a snad dvě sezony za sebou nejvíce chances created….). Ale to ještě neznamená, že jej má úplně zakopat. Mesut u Emeryho prostě hraje nevyužívá své přednosti a zvýrazňuje nedostatky. Má prostě jenom potahat míč a buď jej vrátit Xhakovi, který nahraje na wingbacky nebo rovnou sám nahraje volným wingbackům. Z jednoho nejtechničtějšího hráče na světě a nejlepšího tvůrce hry (který ale není dobrý pozičně a v obraně), tak máme spíše takovou spojku, který zajišťuje distribuci míčů na wingbacky. Tohle by ale dokázal každý průměrný hráč. Emery mrhá Mesutovým talentem a obnažuje jeho nedostatky v tomto systému. A nejlepší je, že v zájmu toho, že hru teda tvoří wingbaci – co už je jednak okoukané, ale hlavně kteří sami nemají takovou kvalitu. Kola měl s Chelsea nejnižší úspěšnost přihrávek ze všech hráčů Arsenalu. Už dlouho nedal asistenci – dařilo se mu jen na začátku, ještě když všichni tenhle signature move neměli okoukaný a zpracovaný. Ale naším „tvůrcem v útoku“ je Kola, který neumí dát pořádný centr, a Mesut hraje takového CAM Elnenyho.. I když UE chce být chamaleon, toho skutečného nápadu tam je totiž stále málo…

     • Paulus.novy (karma: 691) #129

      Jojo, zlej Emery toho chudáka Mesuta úplně zničil no…

      Problém je, že když převezmeš tým, který nemá křídla (už to samo o sobě je bullshit) a jediný opravdu kvalitní krajní bek se ti na rok zraní, tak más prostě smůlu a musíš upravit herní plán. Kolasinac ani AMN nezahrají krajního beka dobře, protože Kola neumí bránit a AMN je spíš křídlo/záložník, takže pro oba se hodí spíš pozice WB. Monreal už je spíš dynamikou stoper, než LB. Jenže když hraješ na WB, tak prostě musí záložníci pokrývat více prostoru a plnit více rolí. To se týká i našeho milého Mesuta, který chtě nechtě musí hrát, co je potřeba a pojmout svůj úkol aspoň nějak důstojně… jak to dopadá, to jsme viděli v Baku. Willock přišel a za těch pár minut v už docela rezignované hře toho stihl víc, než Mesut za zbytek zápasu.

      |
     • bflmpsvz (karma: 1805) #132

      Jestli to čteš pozorně, tak jsem nikde nepsal (ale chápu, potřeboval sis kopnout 😀 ). Jenom že v té jeho taktice obnažuje jeho slabiny a minimálně využívá jeho předností, takže je otázka, nakolik je chybou hráče, že nehraje dobře, když jej trenér špatně využívá (obdobně jako lze kritizovat, kdyby Guardiola Messiho používal jako standardní hrot, na kterého lítá mrda centrů na hlavu a má se tam udržet míč jako nějaký Ibra nebo Giroud… To je stejné, prostě). Což může i za tu mizérii, protože hru pak staví na Kolovi, který dobrý prostě není (a staví od začátku a údajně si jej právě zprvu pochvaloval, že to je přesně hráč, kterého potřebuje…). A kvůli omezenému kádru musí UE často postavit wingbacky, ale jeho rozhodnutí je, že systém hry bude, že Kola bude tvůrce hry týmu. Takže tvůj argument je dost neúplný… K Baku, před zápasem jsem sám psal, že na tohle Mesut asi nemá /že uvidíme/, ale že do tohoto zápasu by se více hodil Rambo i Miky na CAM… Jen, že je někde hranice, kdy na to ten hráč už typologicky prostě nemá (a ve 30 letech jej asi nepředěláš, když jeho přednosti jsou úplně někde jinde). (No a vidíš, když to teda tak bylo, proč UE více nepoužíval Willocka, když odehrál dobré zápasy, skvělé za juniorku…)

      |
     • jakub
      jakub (karma: 1720) #133

      Já třeba v tomhle souhlasím bflmpsvz, Unai z Mesuta dělá dělníka a podle mě je to prostě škoda, jako chápu proč to dělá, chápu i ty problémy co Unai řeší, ale stejně si myslím že takhle kvalitní hráč by měl být jinak využitej. A vážně by mě dost zajímalo, jak by s ním pracoval třeba Jardim nebo jinej trenér kterej preferuje útočnej fotbal.

      |
     • AlexHleb49 (karma: 18) #135

      Ad Paulus: Problém nie je, keď prevezmeš tým, ktorý nemá krídla. Problém je, keď prevezmeš tým, ktorý nemá krídla a upravíš herný plán tak, že hraješ všetko cez čiary. A to presne tu vyčítame Emerymu. Nebudem predsa hrať systém, keď na to nemám hráčov. To je na hlavu.
      A situácia Emery – Ozil mi pripomína rok 2015 myslím a vzťah Mourinho – Hazard, keď Mourko nechával Hazarda na lavičke, verejne ho kritizoval, že každý hráč musí brániť, potom ho striedal aj keď hral dobre a na tej reči tela to bolo poznať. Chcel od neho veci, ktoré mu boli úplne cudzie, hoci to bol najlepší hráč PL. Tak ako to je poznať a to podotýkam nielen na Ozilovi, že je niečo zle, že chce aby hral posunovača, až loptu dostaneme na čiaru. On nedokázal ten Ozilov potenciál pretaviť do pozitívnych vecí a Ozil trpí tým systémom, ktorý hráme. Ale podľa mňa je proste vidieť aj na ďalších hráčoch arsenalu, že kabína nejde za Emerym.

      |
     • Paulus.novy (karma: 691) #137

      To bflmpsvz: do nikoho si kopat nepotřebuji. Abych to podal jednoduše. Emery má dvě možnosti:
      1) Bude hrát silnou zálohu, kde bude rozestavení tak, aby Ozil mohl hrát naplno to, co podle všech tady potřebuje. Jenže na to nemáme kraje – ani obránce ani křídla, takže by Kola a AMN neskutečně hořeli, protože prostě brání na ho*no, nedá se svítit. Otázka je, jestli ti stojí za to, aby Ozil měl svoji ideální pozici na úkor zbytku, protože to by musel hrát jako z partesu, což stejně nebude…
      2) Emery to postaví na WB, kdy v záloze bude míň hráčů a každý musí přiložit ruku k dílu, i Ozil. Nehoří tak kraje, ale musí to uhrát záloha, což evidentně s Ozilem nezvládá. Kolasinac žádnou hru netvoří, ale bohužel je často jediný, kdo se zvládne dostávat do finálních přihrávek. Pokud není na hřišti Miky nebo Rambo, tak pravá strana neexistuje a přechod do útoku je krkolomný. Levá strana je pak samozřejmě přetížená.

      Teoreticky existuje třetí možnost – nahradit jednoho z dvojice Auba, Laca záložníkem, ale to je špatnej deal, vzhledem k nepoměru kvality útoku vůči zbytku.

      Argument s Messim je úsměvný, když ten hrál v Barce všechno od křídla/falešné 9, přes desítku až po „hrot“. Všeho se zhostil se ctí. To Ozil neumí. Nikdo po něm nechce, aby z něj byl další Messi nebo extra univerzál, ale dostat ho do nějaké hratelné pozice a rozpoložení začíná připomínat alchymii nebo nějaké pošahané proroctví z pohádek typu „Jakmile se hvězdy seřadí do na obloze, meč jenž není mečem se dostane do rukou vyvoleného a bla bla bla….pak teprve Ozil ukáže svou pravou tvář.“ Stojí to za to? Já se obávám, že nestojí.

      |
     • Paulus.novy (karma: 691) #138

      To jakub: Emery hraje taky útočný fotbal, ale potřebuje na to mít hráče. Jardim by pravděpodobně vyfáknul Ozila na tribunu hned po prvním zápase, jelikož je zvyklý na mladé, dravé hráče, kteří jsou vděční za každou šanci a bojují pro tým.

      |
     • Paulus.novy (karma: 691) #139

      To AlexHleb49: Jenže my nemáme ani obránce a na žádná křídla nehrajeme… hrajeme na WB, protože AMN a Kola jsou nejlepší na WB, v obraně hoří… nedá se svítit. Pak musíš hrát po krajích, jinak bys měl ty WB na hřišti zbytečně. Taky fotbal se nějak vyvíjí a kraje jsou čím dál víc podstatné.
      Mourinho je vůl, Emery proti Ozilovi nikdy neřekl křivého slova a nikdy ho věřejně nekritizoval. Na můj vkus Ozil poslední dobou hrává až moc. Tu paralelu s Mourinhem a Hazardem moc nevidím. Taky Hazard je o dost jinde…

      Že by kabina nešla za Emerym se mi teda osobně nezdá.

      |
     • AlexHleb49 (karma: 18) #147

      To Paulus: To je len hra so slovíčkami. Nemáme krídla, nemáme obrancov pre krídla a napriek tomu to hrajeme. Keď píšem krídla, myslím krídelné priestory a nie krídelníkov. Preto niekedy píšem kraje resp. čiary. Čiže hrajeme cez čiary, hoci na to typologicky nemáme hráčov. Keďže je všetko podriadené tomu systému, trpí tým aj Ozil.
      Keď si včera pozeral to špatné finále, mohol si vidieť, keď sa hráči idú kvôli trénerovi roztrhať, to aký vzťah majú hráči s trénerom. Poch, Pep, Klopp tam je tá chémia hmatateľná. Keď vidím ten vzťah Emery – hráči, je to neosobné a strašne chladné. Myslím si, že by väčšina tímu vôbec neľutovala, keby šiel. To je môj pocit.

      |
     • Paulus.novy (karma: 691) #148

      To není hra se slovíčky. Když máš kraje, které umí zahrát jen wingbacky, tak jak jinak chceš hrát, než „po čárách“? Proč mi tvrdíš, že nemámě „obránce pro křídla“, když máme právě hráče, kteří se hodí na WB? Velkou část těžiště hry máš při nasazení WB prostě na krajích. Leda by jsi hrál beton s pěti zataženými obránci a nějak se to snažil proklepat přes střed, což ale nehrajeme a ani by to u nás nefungovalo kvůli slabé záloze a hře na dva hroty.
      Pokud bys chtěl změnit systém, první co bys musel udělat, je koupit minimálně levého beka a čekat, až se uzdraví Bellerin. Pak by to možná nějak šlo, i když by ti pořád chyběla pořádná křídla.
      Možná by to chtělo se trochu ohlédnout za realitou, než budeš kritizovat.
      Všechny týmy, které jsi vyjmenoval, zažívají dobré časy. V dobrých časech je přece jen lehčí kecat o nějaké soudržnosti. Nemám ze vztahu Emeryho a hráčů špatný pocit. Nezažíváme to, co zažila Chelsea se Sarrim (všechna čest, kam to i přes všechno dotáhl). Ještě lepší a popravdě jediné relevantní přirovnání vzhledem k objektivním faktorům- nezažíváme to, co zažívali (a zažívají) v MU po odchodu Fergusona.

      |
     • AlexHleb49 (karma: 18) #150

      TO Paulus. To je stále a dookola to isté, preto sa vrátim na začiatok toho celého, kde som písal, že na to nemáme hráčov, kvôli tomu že tá posledná rozhodujúca lopta je proste katastrofálna. Kolašinac a AMN to proste nemajú. On Kolašinac tam tú lajnu brúsi, ale čo z toho, keď je to v konečnom dôsledku prd platné, lebo z 10 lôpt je 9 v kukurici. Keď si to porovnám s wingbackmi ostatných mužstiev, tak je to bída. Ale strašná. A tu by som to doložil aj tým, že od kedy to hráme vytvorili sme si menej šancí, menej gólových šanci, dali sme menej gólov, aj napriek tomu, že máme vpredu dvoch top útočníkov. Dokonca ja v štatistike xG sme na tom horšie ako minulý rok. Robertson, TAA, Davies, Rose, Tripier, Alonso, Shaw, Valencia, Young, Mendy, Walker, Zinchenko ešte aj Azpiliqueta, aj keď ten toho dopredu veľa nepredvádza, maju tie centre do vápna resp. prihrávky o level lepšie. Arnold, Tripier, Mendy to je úplne iná galaxia.
      A čo sa týka toho vzťahu tréner hráč, tak tam to otočím. Ja tvrdím, že sú tie mužstvá hore preto, lebo ten vzťah je tam ozajstný. Nie preto majú taký vzťah, lebo im to teraz šľape. Tam by som tú príčinu a následok videl opačne. Koniec koncov v tých intenciách sa vyjadril a Auba, keď porovnával svojich trénerov a spomínal, aký vzťah mal s Kloppom a Tuchelom, ako dokázali poblázniť kabínu a ako im to hráči žrali. Howgh

      |
    • Martin Chromec (karma: 49) #136

     Ještě je dobré uvědomit si se kterými hráči se Özilovi nejlépe tvořila souhra…. když se podíváte na všechny ty videa těch slavných Wengerball gólů tak u jejich zrodu vždy najdete jednoho ze trojice Bellerín, Ramsey, Kolasinac,(když se podíváme dál do minulosti tak sem patří ještě kouzelník Santi Cazorla)…. pak se míč dostává k Özilovi a u něj začíná to kouzlo co pak končí útočníkovi na kopačce…. a teď se ptám kolikrát Özil nastoupil s touto trojicí nebo alespoň se dvěma z této trojice? Jestli dvakrát tak je to hodně….. duo Özil a Ramsey a Özil a Bellerín se prostě tento rok na trávníku prakticky nepotkali….
     …. Özilovi se změnil před očima tým a i styl hry a nejdenou se divíme že jeho rozehra není co bývala…. obzvlášť když vlivem „zranění“ velkou část sezóny nehrál a tak se nesladil se zápasovým tempem ostatních…..
     … Nic z toho co jsem tu psal ho za Wengera nepotkalo…
     … Emery to teď nemá jednoduché a já jsem strašně zvědav jak to celé dopadne.

  • bflmpsvz (karma: 1805) #126

   Jenkovi končí smlouva (jako Ramseymu, Wellbeckovi, Lichtovi…). Je otázka, jestli na něj neuplatníme opci, klub možná čeká, protože neví, jak se to vyvrbí a jestli prostě nebude muset být back-up na pravou stranu (snad ne…).Monrealovi taky končí, ale údajně klub ještě aktivoval roční opci.(Každopádně jenom Rambo + Wellebeck nám uteklo teď aspoň 60 mega – více než letošní rozpočet na přestupy…)

 8. belerek (karma: 732) #144

  U finále jsem usnul, fakt hrozný fotbal, škoda, že místo slepic nebyl ve finále Ajax, věřím, že by to vypadalo o něco líp. Každopádně Liverpool zaslouženě, pokud by tohle finále prohrál, tak už by to byla neskutečná smůla. I když zápas hodně ovlivnil Sissoko, který asi měl vsazeno, že se bude kopat penalta.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.