Emmanuel Adebayor a Bacary Sagna po zápase s Realem

Zatímco Emmanuel Adebayor chce vyhrát svou bitvu nad všemi pochybovačnými fanoušky, Bacary Sagna se velmi pochvalně vyjádřil na adresu Samira Nasriho, a také řekl, že se Kanonýři budou snažit v této sezóně hrát více taktický fotbal, než tomu bylo dříve.

{tab=Adebayor} 

Emmanuel Adebayor už chce mít léto plné spekulací o jeho odchodu za sebou, ale ví, že musí i nadále odvádět skvělé výkony, aby přesvědčil fanoušky Gunners o své loajalitě.

 

Tožský útočník během léta prohlašoval roztodivná prohlášení o své budoucnosti, za což na něj někteří gooneři během sobotního utkání bučeli.

 

Adebayor trvá na tom, že chce v Arsenalu zůstat, a zdá se, že se schyluje k prodloužení jeho kontraktu v londýnském klubu. I proto chce i nadále pokračovat ve skvělých výkonech, podobných tomu nedělnímu.

 

„Je to naprosto normální, protože kdykoli si novináři vymyslí spekulaci ohledně odchodu nějakého hráče, fanoušci zkrátka uvěří všemu, co si přečtou.

 

Pro mě je teď nejdůležitější pokračovat v dobrých výkonech, a užívat si fotbal. Nezáleží na tom, kdo jste, nezáleží na tom, co jste dokázal, někteří fandové vás budou zkrátka milovat, a někteří naopak nenávidět.

 

Ale já doufám, že už jsem v celkem dobré pozici. Většina fanoušků mě miluje, a to je pro mě to nejdůležitější.

 

To, co se stalo v průběhu léta, je už dávno za mnou, a teď záleží na mě, abych podával skvělé výkony a střílel góly.

 

Fotbaloví fanoušci jsou zkrátka takoví. Musíte jim ukázat, že jste šťastný, a že toužíte hrát za svůj klub.

 

O to se budu snažit celou tuto sezónu. Už od začátku letních spekulací o mém odchodu jsem říkal Bossovi, že chci zůstat v tomto klubu.“

 

/setanta/

 

{tab=Sagna}

Podle pravého obránce Arsenalu, Bacary Sagny, je letní příprava více než uspokojující. Francouz také pochválil svého krajana, Samira Nasriho, a prohlásil, že se jeho tým v této sezóně bude snažit hrát více taktický fotbal.

 

Sagna stále nepřekonal pocit zklamání z toho, že se vloni nepodařilo Kanonýrům ukořistit žádnou trofej, a tak prohlásil, že se mužstvo Gunners bude snažit změnit svůj pohledný styl fotbalu na více “lstivý“ styl, tak, aby se jim v budoucnu podařilo uspět.

 

Nová posila Arsenalu, Samir Nasri, učinil během víkendových střetnutí na Emirates Stadium na diváky velký dojem, zvláště jeho “top-class“ výkon proti Realu všechny ohromil. Sagna tvrdí, že se jeho 21-letý krajan velmi rychle adaptuje na nový styl fotbalu.

 

„Velmi dobře se začlenil do týmu. Všechny zápasy odehrál skvěle, i ten včerejší. Všem dokazuje, že nebude mít s anglickým stylem fotbalu žádný problém.

 

Jeho adaptace je přirozená. To, že je v tomto týmu hodně Francouzů pomohlo v adaptaci i mně. Je to velice otevřený člověk. Nemá s adaptací žádný problém.

 

Všichni byli vloni nesmírně zklamání ze třetího místa, a z toho, že jsme nepostoupili přímo do Champions League.

 

Takže letos se budeme snažit o to, abychom měli stejně úspěšnou sezónu jako vloni, až na to, že letos budeme více lstiví, budeme se více soustředit na důležité okamžiky, a budeme hrát méně instinktivní fotbal.“

 

Obránce Arsenalu byl také velmi spokojen s týmovými výkony proti Juventusu a Realu Madrid během Emirates Cupu, i když si je vědom toho, že se jednalo pouze o přátelský turnaj.

 

„Je to hodně pozitivní. Proti Juve jsme hráli dobře. I když byl tým z převážné většiny složen z mladíků, dokázali, že mají na to, hrát na této úrovni.

 

Včera jsme porazili Real Madrid. Tato střetnutí nemůžete brát příliš vážně, ale přesto jsme díky tomuto výkonu sebejistější.“

 

/setanta/

{/tabs}