Fabianski chce jít na hostování

 

Polský brankář Lukasz Fabianski je stále na druhém místě v hierarchii brankářů Arsenalu.

A to za svým krajanem a rivalem o místo v reprezentaci, Wojciechem Szczesnym. Již před vánocemi se vyjádřil, že by chtěl pravidelně hrát.

Trenér polské reprezentace Franciszek Smuda již Fabianskému řekl, že pokud nebude nyní hrát, nebude ho na ME stavět. Polák tedy che, aby ho Arséne Wenger poslal na hostování a on měl tak naději, přesvědčit Smudu o svých kvalitách.

„Chci prostě hrát, tak jako všichni, budu bojovat ze všech sil, abych dostal byť jen příležitost. Následující měsíce jsou pro mě velmi důležité. Je to pochopitelné, Mistrovství Evropy se nehraje často v rodné zemi. Pro mě je důležité, abych nyní hrál a měl naději na účast v tom turnaji.“

„Mluvil jsem o tom s trenérem reprezentace a jeho asistenty, znají moji situaci, takže uvidíme, jak se věci vyvinou. Pokud bych někde pravidelně hrál, určitě by mi to pomohlo. Prostě příští měsíce jsou klíčové.“

Ale Wengerovi se vůbec nelíbí případná varianta s Almuniou na postu číslo dva v případě odchodu Fabianského. Má ještě v živé paměti loňskou situaci, kdy všichni tři brankáři byli zranění a Boss musel angažovat veterána Jense Lehmanna. V této sezóně Wenger nechce za žádnou cenu připustit opakování té situace, protože příští měsíce jsou pro tým velmi důležité.

 

justarsenal.com