Neoficiálně : Fabianski out do konce sezóny

 

Potvrdily se nejhorší předpovědi, polského brankáře Lukasze Fabianského čeká pravděpodobně dlouhá přestávka. Uvažuje se dokonce, že Lukasz se již tuto sezónu na trávníky nevrátí.

Fabianski nehraje od utkání s Manchesterem City. Tehdy na předzápasovém rozcvičení, jak uvedl sám viník, Wojciech Szczesny vystřelil silně na branku. Úder Szczesného byl tak silný, že poškodil brankáři rameno (psalli jsme ZDE). Z počátku bylo uváděno, že se nejedná o vážné zranění a brankář nebude chybět na hřišti dlouho. Před několika dny však Polák odjel na důkladnou prohlídku do Německa a výsledný závěr lékařů byl pro něj negativní.

Fabianski bude muset na operaci, což ho vyřadí ze hry na minimálně 4 měsíce. Je těžké si potom představit, že by se vrátil ještě v této sezóně k týmu.

„Lékaři mi sdělili, že budu mít delší přestávku“, řekl Fabianski.

„Uvidíme, jestli to tak skutečně bude“.

 

Nedávno se po zranění vrátil do prvního týmu Manuel Almunia, jeho forma je však nejistá. Od doby zranění Fabianského se stal jedničkou v brance The Gunners Wojciech Szczesny. Italský reprezentant do 21 let Vito Mannone je na hostování v týmu Championship Hull City, takže v případě zranění Szczesného či Almunii by se musel mezi tři tyče postavit 19-ti letý James Shea.

 

 

/SkySports, různé/