Fabregas chválí Van Persieho

Cesc pochválil výkony Robina Van Persieho na Evropském šampionátu. Robin do prvních dvou zápasů Nizozemska naskočil pouze jako střídající hráč, přičemž ve druhém zápase proti Francii se mu podařilo skórovat. Třetí utkání proti Rumunsku hrál od začátku, dal gól a navíc byl zvolen mužem zápasu.

Oba týmy, jak Španělsko tak Nizozemsko, už mají jistý postup ze skupiny, ale s největší pravděpodobností se ve čtvrtfinále nepotkají. Je ale možné, že na sebe narazí v semifinále. Fabregas je přesvědčen, že jestli na tenhle souboj dojde, bude to určitě zajímavé.

“ Pokud budeme hrát s Holandskem, bude to nesmírně težký zápas. Abych byl upřímný, nerad bych hrál proti Robinovi, protože je to skvělý hráč a Holandsko hraje velmi, velmi dobře. „

“ Ale uvidíme jak to dopadne, nejdřív musíme dokončit naší skupinu zápasem s Řeckem a pak se uvidí. „

Španělský středopolař byl šťastný když viděl, jak Robin jako střídající hráč dokázal skórovat proti Francii, kterou Nizozemci nakonec porazili 4:1.

“ Byl jsem šťastný, když jsem to viděl. On byl část sezóny zraněn a vůbec to neměl jednoduché, a tak jsem mu přál, aby dal gól. Pro Arsenal je to také skvělá správa, protože zdravý Robin Van Persie a navíc ve formě je pro nás strašně důležitý. „