Fabregas je potěšen návratem Rosického

Cesc Fabregas má velice dobrý pocit z letošní formy Arsenalu – a věří, že velký podíl na jeho náladě má právě Tomáš Rosický.

 

Český středopolař se vrací do své bývalé formy, kterou měl před svým dlouhotrvajícím zraněním a která tolik pohaněla Arsenal. Není žádnou náhodou, že Gunners opět šlapou – Rosický a Fabregas jsou spolu opět v tandemu, jako tomu bylo i u sezony 2007/2008, kdy se Kanonýři prali o titul.

 

Podle kapitána Arsenalu je Rosického přínos celému týmu velmi významný. Rosického psychická síla během jeho dlouhodobého zranění pomohla i Fabregasovi, když i on byl po dobu čtyř měsíců mimo kvůli zranění kolene. Celý tým se za poslední dobu více stmelil.


„Tomáš Rosický je zřejmě jeden z mých nejlepších přátel, které mám.


Je velice dobré mít ho zpátky a jsem za něj šťasten. Samozřejmě jsem se od něj mnoho naučil – být silný a nepřestávat věřit. Věří ve své chopnosti, že umí hrát fotbal a je radost pohledět, když je na hřišti.


Byl jsem s ním každý den, chodil k němu na návštěvu – ano, je to tak. Stejně tak i spoluhráči, musíme držet při sobě. Bylo milé, když ke mně chodili, když jsem byl zraněný. Naoplátku chodím i já k nim.


Důležitý je fakt, že to neděláme, protože musíme, ale protože opravdu chceme. Myslím, že v Arsenalu to tak cítíme všichni, což je dobré.


Myslím, že Tomáš si vede velmi dobře, dává vám mnohem více možností. Můžeš vidět jeho přehled, jeho práci s míčem, úroveň na jaké hraje. Je super, že ho máme zase v týmu.“

 

Fabregas očividně rád hraje s Rosickým, který přinesl cenné zkušenosti do mladého týmu Arsene Wengera.

 

/Arsenal.com/