Wenger: Fabregas na čtyři měsíce out

Zranění kolene kapitána Arsenalu je vážnější, než se původně předpokládálo, a Fabregas tak bude mimo hru minimálně do dubna.

Zranění mu přivodil jeho krajan Xabi Alonso z Liverpoolu v nedělním zápase, který nakonec skončil dělbou bodů po remíze 1-1.

Původně se předpokládalo, že Španěl bude mimo hru pouze maximálně tři týdny, ale Arséne Wenger v rozhovoru pro skysports prohlásil, že 21-letý hráč má částečné natržení prostředního křížového vazu ve svém koleni.

Fabregas měl nedávno zdravotní problémy s tím stejným kolenem, a teď to vypadá, že díky němu přijde o většinu sezóny.

Znamená to, že nebude schopný pomoct svým spoluhráčům v osmifinále Ligy Mistrů s AS Řím.

Fabregas v listopadu nahradil Williama Gallase na pozici kapitána Arsenalu, a Wenger přiznává, že je to pro celý londýnský klub ohromná ztráta.

„Novinky o jeho zdravotním stavu nejsou ani v nejmenším dobré. Má částečné natržení prostředního křížového vazu ve svém pravém koleni, což znamená, že bude mimo hru tři nebo čtyři měsíce.

Budeme radši počítat se čtyřmi. Nepochybuji o tom, že bude velmi tvrdě trénovat, aby se mohl vrátit dříve, ale já počítám se čtyřmi měsíci.

Samozřejmě, že nám bude hodně chybět, ale musíme najít nějaký způsob, jak tuto ztrátu vykompenzovat, protože se musíme smířit s tím, že zkrátka čtyři měsíce nebude na hřišti.

Jsem si jistý, že si s tím poradíme, a jakmile se vrátí, může nám pomoct v posledním měsíci, kdy se bude rozhodovat o titulu.“

Wenger také odmítl to, že by zranění vyčítal Alonsovi: „Ten souboj byl v pořádku a byl velmi sportovní.

Je to prostě něco, co se ve fotbale stává, a já to musím akceptovat. Byla to prostě náhoda..“

Wenger také přiznal, že díky zranění jeho klíčového hráče bude v zimním přestupním období aktivnější, než by jinak byl býval, aby posílil zraněními zdecimovanou sestavu jeho mužstva.

Francouzský manažer k tomu poznamenal: „Ano, je to více pravděpodobné, ale máme v sestavě další hráče, kteří ho můžou nahradit. Nejsme zoufalí.“

Na otázku, zda by rád do Arsenalu přivedl playmakera Zenitu Petrohrad, Andreie Arshavina, Wenger odpověděl: „V současnosti to vypadá tak, že nikdo nejde na hostování, a nikdo k nám nepřichází.“

/skysports/