Fabregas: Nejsme padavky

Záložník Cesc Fabregas poslal varování klubům, které upřednostňovaly psychický tlak před vlastními taktickými schopnostmi, když řekl, že Kanonýři již nejsou žádné padavky.

„Ukázali jsme, že se nenecháme nikým šikanovat. Určité kluby na nás praktikovaly pofidérní taktiky, čímž nás nenechali hrát naši hru, ale již se nenecháme nikým zastrašit!“

Arsenal měl v posledních letech reputaci otloukánků, kteří se nedokázali vyrovnat s tvrdým a fyzickým přístupem některých klubů, které nedosahovali jejich technické úrovně.

Týmy jakožto Bolton, Blackburn, Newcastle a dokonce Chelsea a Man United se uchylovaly k nadměrné agresivitě proti týmu AFC místo toho, aby se snažili více kombinovat a hrát, což neplatilo pro výběry Arsenalu vedené Adamsem nebo Vieirou.

Fabregas prohlásil, že on i jeho spoluhráči jsou odolnější a pro novou sezonu jsou více houževnatější a již více nebudou druzí v žádném souboji o míč nebo roztržce na hřišti.

Mladý Katalánec opět musel dokázat svou oddanost svému klubu, kde již druhou sezonu dělá kapitána. Prohlásil fámy o jeho možných přestupech v budoucnosti zpět do Barcy za ‚hnůj‘.

„Jsem zde spokojený, Wenger mi hodně pomohl, proto ho budu vždy respektovat.

Chtěl bych vyhrát nějakou trofej, uvidíme.“

/arsenal-mania/