Fabregas obdivuje Vermaelena

Fabregas není překvapen tím, že je Vermaelen mezi fanoušky velice oblíbený.

 

Belgický obránce vyhrál podruhé za sebou ocenění za nejlepšího hráče měsíce – což je i poprvé co nováček v dresu Gunners něco takového dokázal.

 

Vermaelen byl jasnou volbou pro vítěze oficiálního ocenění klubu po tom, kdy vystartoval jako raketa do své první sezóny v Anglii. Přidal ‚ocel‘ do obrany kanonýrů a jako přídavek dal již pět branek a je prozatím nejlepším střelcem Arsenalu.

 

Vermaelen byl již vyhlášen za jeden z nejlepších nákupů Arsene Wengera. Kapitán Cesc Fabregas ví, proč je tento obránce tolik uznáván fanoušky.

 

„Jsem jeho velký fanoušek. Vede si opravdu dobře.

 

Je v těžké pozici, obvzláště v obraně budete vždy srovnáváni s ostatními hráči, nebo pokud víte, že vaše obrana není zrovna silná, pak musíte hrát ještě lépe. Myslím, že fanoušci ho přijali hned po jeho prvním zápase.

 

Hned v prvním utkání dal gól (Evertonu), hrál výborně, nyní má hodně vysoké sebevědomí. S balonem si opravdu rozumí. Je jako další záložník.

 

V těchto dnech, pokud máte takového obránce, který umí hrát, víte, takové balony po zemi, po stranách, dokáže obejít hráče. Pro hráče v záloze, jako jsem já, je to velmi dobré, jelikož ti to dává více času a místa. Je to vážně dobré.

 

Díky tomu na jaké hraje úrovni si nemyslím, že bych mu musel radit a pomáhat. Myslím, že je to houževnatý chlapík s odolnou psychikou. Je vidět, že byl oprávněně kapitánem, než k nám přišel, jelikož je silný a ví jak má vést tým.“

 

 

/arsenal.com/