Fabregas: Vyhrát trofej by bylo mým splněným snem

Cesc Fabregas přiznává, že vyhrát nějakou trofej v roli kapitána Arsenalu by předčilo všechno ostatní, čeho ve fotbalu zatím dosáhl.

Vítěz EURA 2008 výraznou měrou pomohl tomu, aby si tento sen mohl splnit, když přispěl k vyřazení Villarrealu a k postupu do semifinále Ligy Mistrů.

Fabregas v této sezóně strávil čtyři měsíce mimo hru vinou prosincového poranění kolenních vazů, ale nyní už je nazpátek v plné síle. A náš kapitán cítí, že jeho hlavní povinností je dovést svůj tým k zisku nějaké trofeje.

„Myslím na to každý den

Byla by to ta nejbáječnější věc, která se mi kdy stala. Vyhrát trofej s Arsenalem, to je pro mě sen, ale uvědomuji si, že musíme stále tvrdě pracovat, abychom tento sen mohli naplnit

Všechno záleží na tom, jestli dokážeme i nadále vyhrávat zápasy. Možná, že nemáme tak zkušený kádr jako třeba Chelsea nebo Manchester United, ale máme důvěru v naše schopnosti, a jsme natolik sebevědomí, abychom se dostali do finále FA Cupu a Champions League, a budeme se ze všech sil snažit, abychom se tam dostali.“

Dalším soupeřem Arsenalu v Lize Mistrů bude Manchester United, zatímco v FA Cupu se tento víkend střetne s Chelsea. Fabregas nemá žádný důvod, proč by se měl některého z těchto soupeřů obávat.

„Ničeho se nebojíme, způsob, jakým hrajeme fotbal, hovoří za nás. Vždy se snažíme vyhrát a hrát útočně, jsme přímočaří a hrajeme agresivně při protiútocích. Myslím si, že pro tak mladý tým je to velmi neobvyklé, ale budeme se snažit takhle hrát i proti Chelsea a Manchesteru.

Nyní se nacházíme ve velmi dobré pozici, ještě před třemi měsíci bychom se modlili, abychom v ní byli. Musíme si jí užít, samozřejmě by pro nás bylo velkým zklamáním nedostat se do finále a nevyhrát ani jednu ze dvou trofejí. Čeho jsme letos dosáhli je velmi dobré, ale semifinále nám nestačí, chceme se dostat do finále.“

/arsenal.com/