Fanoušci mě vyhodili, říká Emery. Artetu chválí

Poprvé od svého konce v Arsenalu se více vyjádřil Unai Emery. Španělský trenér promluvil o fanoušcích, vyjádřil podporu Mikelu Artetovi.

„Bylo tu několik problémů: čtyři kapitáni, případ s Özilem a Kolasinačem, příchod Pepeho, který potřebuje čas po působení ve Francii…Zajisté jsme nehráli dobře,“ mluvil Emery pro Marcu.

„Dostalo nás to ke špatným výsledkům, nebylo tam žádné zlepšení, fanoušci se na mě zaměřili a vyhodili mě. Nechal jsem si ovšem pozitivní věci, bylo jich hodně,“ pokračoval španělský trenér, který se podle zahraničních médií po konci v Arsenalu sešel s vedením Evertonu, služby však odmítl.

„Po konci jsem měsíc přemýšlel o záležitostech v Arsenalu. Byl to přirozený proces. Již jsem to překonal. Ve chvíli, kdy jsem na to nemyslel, tak jsem věděl, že je to už za mnou. Jsem již připravený,“ těšilo Španěla.

Po odchodu Emeryho se po době hledání usadil na hlavní trenérské pozici Mikel Arteta. Domnívá se, že pro Arsenal je tím pravým. „Mikel jako hráč získal zkušenosti a také pracoval vedle nejlepšího kouče Pepa (Guardioly). Do Arsenalu sedí perfektně. Stejně jako my hraje stylem 4-2-3-1. Özil je stále číslo deset a po kouscích si hledá svoji identitu. Po mém odchodu se atmosféra uklidnila. Výsledky nebyly nejlepší, ale musí dostat čas, aby se tak stalo,“ dodal Emery.