Ferguson souhlasí: ARSENE KNOWS

Arsene Wenger (vlevo) se sirem Alexem Fergusonem na sletu Asociace Ligových Manažerů (LMA)

 

Není tomu tak dlouho, kdy bylo těžké najít společnou řeč mezi manažery Arsenem Wengerem a sirem Alexem Ferguson, dokonce se i navzájem uráželi přes média. Ferguson jednou slavně řekl, že se omluvil za komentář na účet Arsene Wengera, ale Wenger se ho na oplátku zeptal, zda poslal omluvu prostřednictvím koně, jelikož žádnou nedostal.

 

Vztah mezi dvěma nejlepšími a zároveň nejdéle sloužícími manažery v současné anglické kopané by mohl být popsán spíše jako ledový, ale v posledních letech se zdá, že tito dva se začínají mít rádi.

 

S nadcházející bitvou Ferguson pochválil zlepšení svého soka především na přestupovém poli a řekl, že je velice oslněn reformou, kterou provedl Wenger na Arsenalu.

 

Francouzský stratég se musel vypořádat s prodejem alespoň jednoho klíčového hráče ročně od roku 2005, (kdy ve finále FA Cupu porazili právě ManU), což je změna, která nebyla vůbec lehká.

 

Toto léto odešel jak Touré tak i Moneybayor do Manchesteru City, ale namísto toho, aby tyto prodeje hráčů kritizoval, je Ferguson naopak pochválil se slovy: „Jednu věc Arsene ovládá bravurně a tj. prodej hráčů v ten pravý čas. Vždy ví, kdy přesně má hráč odejít, a přesně s těmito hráči se to potvrdilo. Není lehké vypořádat se s tak velkou změnou v týmu, ale myslím si, že neklesla úroveň v AFC, který se zdá být i nadále vyrovnaným týmem.“

 

Na vysvětlenou, proč zde byla taková nevraživost mezi těmito manažery ‘přežvýkavý Sir‘ dodává: „Když Arsene přišel do Arsenalu FC, tak byla mezi oběma kluby veliká soutěživost a ta přešla i do našeho vztahu.

 

Ale vždy jsme navzájem respektovali práci, kterou oba odvádíme pro své kluby a v tomto aspektu se nic nemění.

 

Jsme vítězové. To je ten důvod, proč jsou Arsenal a ManU tak velkými kluby. Historie obou klubů naznačuje, že musíš být ten nejlepší.“ (pozn. The history of both clubs means you have to be number one. Tady si nejsem jistý jestli to Ferguson myslí všeobecně nebo chce naznačit, že ManU jsou lepším týmem než Arsenal).

 

„Arsene i já jsme tu již dlouho a bylo by s podivem, pokud bychom mezi sebou neměli alespoň nějakou slovní přestřelku.

 

Noví manažeři přicházejí a odcházejí za několik let, takže to nejsou takové stálice. Teď jsme zbyli už jen my dva, takže zřejmě půjdeme vstříc západu slunce společně“ (pozn. To je až poeticky řečeno)

 

Intensita a síla jejich dřívější rivality je již minulostí a bude jistě chybět, ale možná se opět vrátí, když bude Arsenal šlapat ManU na paty a sahat po pohárech.

 

Zde je velice zajímavé video (pozn. stačí mírná znalost angličtiny), kde jsou oba manažeři zpovídáni na sletu Asociace Ligových Manažerů, kde respekt mezi oběma muži je zcela jasně vidět, ale jak řekl Ferguson: „…until next game,“ tedy do příštího zápasu.

 

/Arsenal-Mania/