FIFA bude řešit i United

Po neočekávaném a mimořádně přísném potrestání londýnské Chelsea se FIFA dále zaměřila na prozkoumání okolností kolem přestupu hráče francouzského týmu Le Havre AC – Paul Pogba – do týmu anglického mistra Manchester United. 

FIFA začala šetření na základě návrhu vedení klubu Le Havre AC, které tvrdí, že Manchester United přemluvil Pogbu přerušit smlouvu s francouzským týmem a odejít do Anglie. 

United nabídl rodičům hráče značnou sumu za to, že přemluví chlapce k rozvázání smlouvy s Le Havre a k odchodu do Anglie. V době, kdy se mluví proti „obchodování s mladíky“, United se nezdráhají přitáhnout další 16-ti leté dítě.

Manager Le Havre, Alain Belsoeur, je odhodlaný dokázat, že United se pokusili podnítit Pogbu k přestupu do Anglie a dodal: 

„Stále si stojíme za svým.“

„Jedná se o velmi závažný případ. Jsme přesvědčeni, že vyhrajeme, protože je to nejenom v našem zájmu, ale i v zájmu sportu,“ řekl The Times.

„Každý rok investujeme do akademie pro mladíky 5 milionů Euro z našeho celkového obratu 12 milionů. Jedná se o velkou investici.

„Děláme to, protože chceme našim mladíkům pomoci zdokonalit se pro základní jedenáctku, nefungujeme jako akademie pro jiné.

„K čemu jsou pak investice do akademie, když hráč odejde v 16-ti? Toto je vzkaz pro FIFA, aby chránila výchovu mladých hráčů.“

United jsou si vědomi obvinění, ale jsou neústupní v tom, že neudělali nic špatně a jednali v rámci pravidel.

„Je to absolutní nesmysl,“ řekl mluvčí (United, pozn. P.).

„Vše bylo uděláno podle směrnic FIFA.“

/metro.co.uk/