FIFA uvažuje o větším potrestání Martina Taylora

FIFA požádala anglickou fotbalovou asociaci o veškerou možnou dokumentaci k  inkriminovanému střetu Martina Taylora a Eduarda da Silvy.


Útok Taylora na Silvu z 9.minuty utkání Arsenalu proti Birminghamu City vyústil v ošklivě vyhlížející dvojitou zlomeninu kosti, díky které bude Chorvat chybět aspoň 9 měsíců.

 

Taylor za svůj nevybíravý zákrok ihned viděl červenou kartu, ale vedení Fify teď zvažuje, zda je pouze třízápasový distanc dostatečný.

 

Sám Taylor trvá na tom, že jeho zákrok nebyl nikterak zákeřný či zlomyslný, ale FIFA hodlá do budoucna důrazněji trestat podobné nebezpečné zákroky.

 

Prezident FIFY, Sepp Blatter, řekl: ,,Požádame o vše, co nám anglická fotbalová federace bude schopná poskytnout.

 

Na to teď máme právo – požádat jakkoukoli fotbalovou federaci na světě o jejich dokumetaci, a pokuď my, ´´fotbalové autority´´, budeme cítit, že podezření na úmyslný faul nebude dostatečně jasné, pak jim jejich dokumentaci opět vrátíme.

 

Já sám jsem toho názoru, že pokuď nějaký hráč, který úmyslně a zákeřně napadne jiného hráče za účelem poškodit jeho kariéru, by neměl být potrestán jenom na pár zápasu, to je směšné. Měl by být například dočasně potrestán po zbytek sezóny, či po zbytek kariéry, samozřejmě podle tvrdosti zákroku.

 

Proč by ksakru měli fotbalisté neustále ničit kariéru toho druhého?´´

{mos_fb_discuss:5}