Fiorentina: Pustíme Mela výměnou za Ebouého

Ještě včera to vypadalo, že příchod Felipe Mela na Emirates Stadium je naprosto vyloučený. Ovšem, situace se rychle změnila, nyní je Fiorentina připravena svého hráče pustit…

Ale to samozřejmě nebude zadarmo, součástí přestupu Brazilce by měl být přesun Emmanuela Ebouého opačným směrem.

25-letý fotbalista přitom před pár dny podepsal s Fiorentinou roční prodloužení smlouvy, v níž je ukryta výkupní klauzule v hodnotě 21 miliónů EUR.

„Arsenal je jediným klubem, který se o Felipeho v současnosti zajímá.“

„Fiorentina je připravena pustit svého hráče výměnou za Emmanuela Ebouého plus finanční kompenzaci.“

Sportovní ředitel Fiorentiny Pantaleo Corvinho také odmítl spekulace o tom, že by se o Mela zajímal Juventus.

Melo, který přišel do italského týmu vloni v létě za 7 miliónů liber z Almerie, velmi zaujal manažera Arsenalu Arsene Wengera, obzvláště pak svými výkony na Poháru Konfederací.

Na tomto turnaji hrál bok po boku s bývalým kapitánem Kanonýrů Gilbertem Silvou, a teď se zdá, že bude hrát po boku dalšího kapitána klubu ze severu Londýna, tentokrát Cesca Fabregase.

Melo, jehož kontrakt s Fiorentinou má vypršet až v roce 2013, je velmi tvrdým a nekompromisním hráčem, vždyť v právě uplynulé sezóně Serie A viděl 17 žlutých a 3 červené karty.

Eboué přišel do Arsenalu v lednu 2005 z Beverenu, a zpočátku jeho kariéra nabírala slušné obrátky. Po příchodu Bacaryho Sagny byl ale převelen na kraj zálohy, kde nastupuje pouze coby náhradník.

26-letý reprezentant Pobřeží Slonovinypak v červnu uvedl, že je velmi nespokojený s tím, jak málo času na hřišti se mu dostává.

Navíc proti němu stojí i část fanoušků Gunners, stačí si vzpomenout na to, kdy byl v prosinci 2008 při střídání v zápasu s Wiganem vypískán domácími příznivci.

Wenger už v tomto přestupním období jednoho hráče na Emirates Stadium přivedl. Je jím Thomas Vermaelen, který přestoupil za 10 miliónů liber z Ajaxu. Po úspěšném uzavření kontraktu francouzský manažer přiznal, že má stále peníze na další posily.

Nicméně, jestli se nakonec Wenger rozhodne získat Felipe Mela výměnou za Ebouého plus finanční kompenzaci, to zůstává ve hvězdách.

/bbc/