Freddie – Je to obrovská čest…cítím vzrušení.

Freddie Ljungberg poskytl první rozhovor po svém jmenování do funkce prozatímního hlavního trenéra.

Člen The Invincibles v pátek vedl poprvé trénink prvního týmu a nyní se připravuje na to, že tým poprvé povede v neděli odpoledne proti Norwichi na Carrow Road.

V tréninkovém centru Arsenalu poskytl svůj vůbec první rozhovor.

o tom, co to pro něj znamená…
Je to obrovská, obrovská čest. To je to, co dnes cítím a chci udělat jen to nejlepší pro tento fantastický klub. Cítím vzrušení a budu se snažit odvést dobrou práci.

o jeho včerejším setkání s hráči a jeho vzkazu pro ně…
Myslím, že to, co jsem řekl v kabině, tam i zůstane. Obecně ale myslím, že máme některé skvělé hráče a samozřejmě máme i nějaké problémy. Neměli jsme v poslední době dobré výsledky a to chceme napravit. Jak si nechám radši pro sebe.

zda bude na lavičce energický…
Ano, samozřejmě. Myslím, že se nechám vtáhnout do hry. Takový jsem. Ale ve stejný okamžik se pokusím držet si odstup a analyzovat zápas. Takže záleží, můžu být kliďas a nebo taky ne.

o tom, kdo mu bude asistovat…
To je něco, na čem budu trochu pracovat a dám vám vědět, až budeme cítit, že jsme připravení. [pozn. překl. – v neděli bude spolu s Freddiem na lavičce Per Mertesacker]

zda má zájem v nějaké trvalejší funkční období…
To je na klubu. Jsem tady, abych klubu pomohl jak nejvíce můžu, chci se pokusit vytvořit kolem klubu dobrou atmosféru spolu s fanoušky, na to se v tuto chvíli zaměřuji a potom uvidíme.

o jeho zkušenostech z Bundesligy s Wolfsburgem…
Každý manažer je jiný. Jiné týmy, jiné věci a jiné způsoby práce s hráči, cvičení, co si myslí, že je důležité a jak fungují jejich plány. Takže pro mě to byly skvělé lekce a já se toho snažil využít, alespoň co se týče mého trenérského života. V Bundeslize jde samozřejmě o jiný fotbal, naučíte se jejich kulturu a pochopíte, co je pro ně důležité. Jde o dobré zkušenosti.

o jeho prioritách a jaké udělá změny…
Samozřejmě se nějaké drobnosti změní. Nebudu dělat žádné radikální změny protože si nemyslím, že by to bylo nejlepší. Nepůjdu a všechno nezničím. Ale mám docela jasno v tom, o co se chci pokusit. Do nedělního zápasu máme jen jeden trénink, takže musíme být inteligentní v tom, co chceme změnit protože nám to musí pomoct.

jak by popsal svůj přístup k zápasu…
Jsem v Arsenalu už hodně, hodně dlouho, mám rád fotbal, který baví, zároveň však nemůžete dostat příliš branek. Tuto rovnováhu je obtížné najít. Myslím, že šťastní hráči hrají lepší fotbal. To jsem se naučil jako hráč, je třeba tvrdě pracovat, ale zároveň si potřebujete užívat to, co děláte. Spousta našich hráčů si užívá ofenzivní fotbal a jsou díky tomu šťastní.

zda 48 branek týmu U-23 pod jeho vedením nám napovídá o jeho trenérském stylu…
Můžeme se podívat na statistiky z roku 2019, myslím, že jsme udrželi čisté konto pětkrát během devíti zápasů, takže jsme se snažili také i bránit, jsou různé způsoby, jak toho dosáhnout.

zda mu zkušenosti z hraní za klub nyní pomůžou…
Zítra nás čeká zápas, doufám, že mám klubové hodnoty, klubu rozumím, myslím zevnitř. To mi stoprocentně pomůže. Jsem zde už dvacet let, takže to pro mě je speciální. Proto říkám, že je to pro mě čest. Když mě klub požádal o pomoc, samozřejmě jsem souhlasil, pokusím se jak jen to půjde. Odteď uvidíme.

o jeho zprávě pro fanoušky Arsenalu…
Jsou to úžasní fanoušci. Klub i hráči je potřebují. To je to hlavní, co jim můžu říct. Hráči i my trenéři uděláme vše proto, abychom je udělali šťastné, aby si prostě užili zápas.

o tom, jak moc věří tomu, že navrátí pozitivní smýšlení o klubu…
Samozřejmě, že tomu věřím, jinak bych tuto práci nepřijal. Kdybych necítil, že můžu klubu pomoct, na nabídku bych nekývl, takže jsem v tomto ohledu samozřejmě sebevědomý. Opravdu věřím tomu, že můžeme klub opět spojit dohromady a vytvořit lidem na tvářích opět úsměvy.

/arsenal.com/