Freddie nám odchází do West Hamu

Freddie Ljungberg 

Arsenal potvrdil odchod svého zkušeného borce…spekulace se bohužel staly skutečností a nám zbydou oči pro pláč.

 

 

Freddie(30) přestoupil do Arsenalu z Halmstadu v září roku 1998. Jeho kariéra je ozdobena mnoha úspěchy a uznáním – dva tituly z Premiership, tři výhry FA Cupu a výhra Community shieldu. Navíc se stal prvním hráčem, který skóroval ve dvou finálech FA Cupu po sobě – v roce 2001 Liverpoolu a další rok Chelsea. Freddie byl také roku 2002 oceňen jako hráč sezóny, když 17 góly pomohl Arsenalu k zisku “doublu”.

 

Obvykle hrál na křídlech(převážně vpravo), nebo hrával podhrotového útočníka. Oporou je i švédskému národnímu týmu, kterému dělá kapitána.

 

 Vyjádření Arsena Wengera:

,,Freddieho podíl na úspěších klubu je neskutečný. Jeho nasazení se za těch devět sezón vůbec nezměnilo, nejlepší formu měl zřejmě v roce 2002, kdy dal i připravil spoustu gólů. Je to inteligentní hráč, který má bojovného ducha a hraje s neuvěřitelným nasazením. Děkujem Freddiemu co pro nás udělal a hodně štěstí do budouna.” 

 

Názor autora:

 

Tak nás opouští další zkušený hráč, jeden z posledních mohykánů naší zlaté éry…bude nám v přístí sezóně strašně chybět, třebaže v té minulé toho moc neodehrál. Jen co nechápu je, že zpočátku nechtěl jít do žádného anglického klubu, to byla samá Itálie, Španělsko…a najednou jde do WHU – že by v tom byly hlavně peníze?. A jak mi připomněl kámoš Tenista, taky nedrží slovo, vždyť v Rakousku Mikecovi slíbil, že nikam nepůjde, ale i tak… Čest tvojí památce Freddie, budeš nám chybět! Nechť se ti u kladivářů daří, tedy pokud zrovna nebudeš hrát proti nám.