Gabriel Magalhaes podepsal nový dlouhodobý kontrakt.

Od svého příchodu z Lille v září 2020 se Gabi stal důležitou součástí prvního týmu a ve všech soutěžích si připsal již 81 startů. Od té doby stále zlepšuje své výkony a stala se z něj také gólová hrozba. Trefil se rovnou při svém debutu a v uplynulé sezóně si připsal v rámci PL pět branek.

Gabi začal svou kariéru v Brazílii za tým Avai ze Santa Catariny, v lednu 2017 přestupil do Lille. Odtud putoval na hostování do Troyes a Dinamo Zagreb. V únoru 2019 si připsal konečně debut v Lille. Poté už následoval Arsenal.

Po podpisu sám hráč řekl: „Jsem velmi šťastný, že jsem podepsal tento nový kontrakt s Arsenalem protože je to tak velký klub. Je to můj sen a dnes je nejlepší den mého života. Jsem tak rád, že jsem zde prodloužil.

Každý zápas nás naši fanoušci na stadionu podporují. Proto jsem zde tak šťastný. Arsenal je můj domov. V budoucnu chci s Arsenalem vyhrávat velké zápasy, chci s Arsenalem vyhrávat trofeje a zůstat zde velmi dlouho protože je to můj domov.“

K nové smlouvě se vyjádřili i technický ředitel Edu a manažer Mikel Arteta. Edu prohásil: „Je skvělé, že jsme se dohodli s Gabim na nové smlouvě. Ve 24 je to stále mladý kluk a je součástí naší budoucnosti. Jeho výkony jsou od jeho příchodu velmi dobré a pozitivní vliv na naše výsledky musel vidět každý velmi jasně.

Vyrostl na hřišti i mimo něj, má velký vliv na tým a komunikuje jak na hřišti tak mimo něj. Všichni se těšíme na to, jak uvidíme Gabiho pokračovat v růstu a bude důležitou součástí našeho klubu.“

Mikel Arteta pak ještě dodal: „Od svého příchodu se ohromně zlepšil. Je to mladý hráč se skvělou pracovní morálkou a jeho skvělé a konzistentní výkony pro nás byly ohromně důležité v posledních dvou sezonách.

Pracovat s ním každý den je opravdu potěšení, s každým v klubu si vytvořil silný vztah a jsme rádi, že s nám podepsal nový dlouhodobý kontrakt.“

Všichni v klubu gratulují Gabimu k nové smlouvě a my se také přidáváme. Snad bude Gabi podávat jen ty nejlepší výkony, které nám přinesou spoustu trofejí.

COYG!

/arsenal.com/