Gallas připraven na zápas v Goodison Parku

WillyInjury news před sobotním zápasem…

William Gallas je připraven na cestu do Liverpoolu, kde v sobotu změří své síly Arsenal s domácím Evertonem. Na marodce zůstávají Robin van Persie (koleno), Theo Walcott (chřipka) a nově i Emmanuel Eboue.

Kapitán Gallas měl menší zdravotní problémy po zápase v Portsmouthe, ale rychle se vše dalo do pořádku. Nicméně jedna změna v kádru od zmíněného zápasu v Portsmouthu podle Wengera nastane.

"Nechám odpočinout Eboueho, protože hrál hodně utkání a brzy odjíždí na Africký Pohár Národů. Theo bude také odpočívat, ale myslím si že bude k dispozici v zápase proti West Hamu United na Nový rok. Všichni ostatní jsou k dispozici" říká Wenger.

Všichni až na Robina van Persieho, kterému byl předpovídán návrat právě v Goodison Parku. Nizozemský útočník se nedávno vyléčil ze zranění kolene a měl by být k dispozici rovněž jako Theo proti WHU.

"Van Persie je ještě out. Myslel jsem, že by mohl nastoupit proti Evertonu, ale to jsem byl mírně optimistický. Ještě není připraven. Věřím, že to je krátkodobý problém a připojí se k nám na zápas proti West Hamu."

"Je to svalový problém a my musíme být trpělivý. Je to nevelké zranění, ale pokud chcete vyhrát koňské dostihy, potřebujete mít svého koně 100% připraveného."

"Hráli jsme 19 zápasů, on pouze osm a přesto jsme pouhý bod za prvním týmem tabulky a až se vrátí zpět, můžeme zakončit sezonu na ještě lepším místě. On bude pro nás jako nová posila – proto nemusíme nakupovat" zakončil Wenger.

/ arsenal.com /