GGM 30: ‚Rocky‘ dorazil Spurs v League Cup

5 hodinový boj so Spu*s…

The Littlewoods Cup Semi Final v roku 1987 priniesol na sever Londýna dramatickú trilógiu derby zápasov.

Tottenham vyhral prvý zápas na Highbury 1:0 po góle Cliva Allena. Keď Spu*s vsietili po 16tich minútach druhého zápasu ďalší gól, vyzeralo to tak, že Arsenal pôjde dole vodou. Avšak prišiel druhý polčas, do ktorého nastúpil iný Arsenal.

Viv Anderson vyrovnal skóre, čím vlastne znížil manko a Niall Quinn uzatvoril stav na konečných 1:2 a tak vynútil tretí zápas (keďže neplatilo pravidlo streleného gólu na hosťujúcom ihrisku). Neuveritelné, prvý hod mincou dopadol tak, že minca dopadla na hranu a zostala zvislo v bahne. Avšak Spu*s vyhrali druhý hod a to znamenalo, že sa hráči vrátia na White Shit Lane.

Allen nastupoval za viaceré zápasy Tottenhamu a práve on otvoril aj skóre, čo znamenalo veľmi zle pre Arsenal a navyše Charlie Nicholas musel odkryvkať po zranení dole z ihriska. Zostávalo osem minút do konca, avšak náhradník Ian Allinson prekonal vtedajšieho brankára slepic, ktorým bol Ray Clemence.

Konečný hvizd – a nastavný čas – napínavé, ale prišiel moment, na ktorý fanúšikovia Arsenalu čakali. Strelu Allinsona cestou dorazil do bránky David Rocastle – Rocky. Arsenal nikdy neodohral 5 hodinový boj o postup.