Gibbs podepsal novou smlouvu

Vypadá to, že se si Arsenal chce pojistit svoje talentované mladíky. Po Walcottovi, Fabianském, Ramseym a Wilsherovi totiž dnes podepsal novou smlouvu i Kieran Gibbs…

Reprezentant Anglie do 21 let na sebe poprvé výrazně upozornil v roce 2OO7, kdy se výraznou měrou podílel na tom, že se mládežnický výběr Kanonýrů dostal až do semifinále FA Youth Cupu. Jeho skvělé výkony mu vynesly účast na předsezónní přípravě 2007/2008, zahrál si v utkáních proti Barnetu a Interu Milán.

Gibbs se ve stejném roce dočkal i svého debutu v prvním mužstvu Arsenalu, konkrétně ve čtvrtém kole Carling Cupu proti Sheffieldu.

Keiran, který hraje na levém kraji obrany či zálohy, se v uplynulé sezóně rozhodně v konkurenci dalších hráčů neztratil, a celkem si připsal 21 odehraných utkání, přičemž k osmi z nim nastoupil v Premier League a ke čtyřem v Lize Mistrů.

Jeho famózní výkony mu vynesly pozvánku do reprezentace Albionu do 21 let, kde se dokázal prosadit do základního výběru manažera Stuarta Pierce.

Manažer Arsenalu Arséne Wenger byl s novinkou evidentně spokojený: „Kieran předváděl v právě uplynulé sezóně skvělé výkony a udělal velký progres. Kieran je inteligentním a kvalitním hráčem a nesčetněkrát už dokázal, že v něm leží velký potenciál. Jsme potěšení tím, že se u nás rozhodl prodloužit svůj kontrakt, a že se rozhodl svou fotbalovou budoucnost svázat s Arsenalem. Moc se těším na další spolupráci s ním.“

/arsenal.com/