Gilles Grimandi doporučuje Laurenta Koscielného

 

Arsenal zcela nenápadně jedná o příchodu nového stopera. A jak je pro Wengera typické, nejde o žádné „mediální“ eso….

 

 

 

Celé to začalo nenápadně koncem minulého týdne, kdy Daily Mail se záplavou jiných spekulací přinesl krátkou zprávu, že Arsenal má zájem získat stopera francouzského týmu FC Lorient Laurenta Koscielného. Tento 24letý obránce (186 cm) je klubem ceněný na Ł8 miliónů a je oporou týmu, který obsadil v Ligue 1 sedmou pozici.

 

Koscielný odehrál v uplynulé sezóně 35 zápasů a vstřelil jednu branku. Do Lorient přestoupil před rokem z Tours za částku Ł1,2 miliónů.

 

Stejně nenápadně pak minulý týden tiskem proběhla zpráva, že klub FC Lorient sice snížil cenu za obránce na Ł7 miliónů, ale přesto, nebo právě proto nabídka Arsenalu ve výši Ł4 milióny nebyla akceptovatelná.

 

Prezident klubu FC Lorient Loic Fery následně oficiálně potvrdil, že klub sice obdržel nabídku od Arsenalu, ale že ji odmítl z důvodu, že neodpovídá jejich představám. Je logické, že Lorient chce za stopera získat co nejvíce, zvláště když o hráče se zajímají takové kluby jako Lyon, Lille či Zenit Petrohrad.

 

„Jsme v situaci“, řekl prezident Loic Fery, „že můžeme souhlasit s prodejem, ale chceme obdržet odpovídající peníze za hráče, který se tak výrazně zlepšil.“

 

Výkony Laurenta Koscielného v Ligue 1 upoutaly pozornost skauta Arsenalu, Gillese Grimandiho, který hráče doporučil vedení klubu ze severního Londýna jako ideálního na post stopera.

 

K případnému přestupu se vyjádřil i samotný hráč :

 

„Hrát v Anglii a pro takový klub, jako je Arsenal, tak to je největší sen.“

 

The Gunners vyjma Laurenta Koscielného sledují i Pape Diakhateho z Dynama Kyjev, ale nového stopera nechtějí přeplácet. Trenér Wenger se jistě rozhodne pro hráče, který bude nejen „prodejný“, ale současně bude nejvíce vyhovovat na místo vedle Thomase Vermaelena.

 

 

 

/různé zdroje/