Gooners on Tour : BEŇA, RADIM, KABA, PETR na Liverpoolu

 

Zdravím všechny Goonery !

Předně bych chtěl poděkovat vedení Supporters clubu a hlavně DANovi za zprostředkování lístků a okamžitou pomoc při řešení nastalého problému.

Stále ještě pln dojmů z letního výjezdu do Kolína jsem se rozhodl, že konečně podniknu první krok k výjezdu na domácí zápas Arsenalu a dotlačím kamarády (se kterými ostatně plánujeme výjezd už několik let) k registraci na gunners.cz .

Poté co nám ze SC přišlo potvrzení, že lístky skutečně obdržíme, začalo klasické chystání v podobě bookování letenek a rezervace ubytování. Letenky nás i s jedním kufrem přišli zhruba na 1000kč a ubytování v hostelu Arsenal Tavern na skvělých 7,5£ za noc.

Jelikož prakticky nikdo z nás v Londýně doposud nebyl ,  rozhodli jsme se, že poletíme už v neděli a město si celé projdeme.

Do Londýna jsme přiletěli kolem deváté hodiny večer a postupně autobusem a potom metrem jsme se dostali až na zastávku Arsenal odkud je hostel už jen 5 minut cesty pěšky. Jednou z výhod tohoto hostelu je, že recepce je otevřena 24 hodin denně, takže ani v 23 hodin nebyl problém se ubytovat. Pokud nejste vyloženě nároční, pak vám můžeme tento hostel směle doporučit !

První den pobytu jsme si vyhradili na prohlídku těch známějších Londýnských stadionů a začali jsem s tím nejkrásnějším a to byl Emirates ! Stadion jsme si obešli celý dokola a nafotili spousty fotek. Poté naše kroky směřovali do fanshopu kde jsme si doplnili výbavu. Další zastávkou bylo Highbury, ale dovnitř se nám proklouznout nepodařilo. Postupně jsme si ještě prošli White Hart Line, Wembley  a Standford Bridge. Naši mini anketu o nejméně pohledný stadion vyhrál právě náš severní soused z Tottenhamu . Jak prohlásil jeden ze zaměstnanců našeho hostelu (který mimochodem pochází právě kousek od stadionu, ale fandí Arsenlu) : white hart line looks like gipsy stadium.

Druhý den pobytu byl věnován památkám, které jistě všichni znáte např. London Eye, Buckingham palace …. Za zmínku ještě stojí dětská herna, které se nachází právě pod London Eye kde jsme za pár pencí vyhráli asi 5 liber do společného fondu.

Den D jsme zvolili jako odpočinkový den. Jednak proto, abychom byli na zápas maximálně připravení a taky abychom ušetřili za metro.  Ráno jsme si přispali a odpoledne jsme se ještě procházeli uličkami kolem stadiónu, kde už byla z rozestavených stánků cítit zápasová atmosféra.

Na stadion jsme vyrazili s dostatečným předstihem, abychom si osvětlený stadion ještě jednou obešli znovu, nafotili pár fotek a stoupli si do míst, kde byl náš vchod. Zhruba hodinu před zápasem jsme se konečně dočkali a čekal nás opravdu skvělý zážitek. Věřím, že zápas jste bedlivě sledovali v televizi, takže ho nemusím popisovat, ale nakonec jsme byli moc rádi alespoň za spoustu gólů.

Po zápase jsme se vydali na cestu zpět a ještě jednou jsme při pohledu na davy lidí, tlačících se k metru ocenili polohu našeho hostelu. Další příjemná věc je, že se fanoušci chovají spořádaně, ať už se jedná o fanoušky Arsenalu, či Liverpoolu, kteří na cestě mnohdy postupovali vedle sebe. Kéž by bylo něco podobného možné i u nás.

Ve čtvrtek nás čekala „UŽ“ jen cesta domů, která i díky dostatečné rezervě proběhla naprosto hladce. V 18:33 našeho času jsme tedy přistáli na Tuřanském letišti a už po cestě domů jsme plánovali náš příští výjezd.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem, kdo se jakoukoliv mírou podíleli na splnění našich snů a doporučit tento výlet všem, kteří tak zatím ještě neučinili nebo váhají. DĚKUJEME

BEŇA, RADIM, KABA, PETR