Gooners on Tour: David a Honza na Community Shields

Když jsem žádal o lístky na tento zápas, tak jsem ani nedoufal, že by mi mohl být lístek přidělen. Ale sen se stal skutečností, a dva a půl týdne před zápasem mi přišel email, že se vše povedlo.

Nastal fofr, narychlo zařídit letenky a ubytování, jelikož jsme s kamarádem chtěli spojit tento výlet i s prohlídkou Londýna. Letenky a ubytování takhle na poslední chvíli nebyla levná záležitost, ale byli jsme si jistí, že nám to ten zážitek jistě vynahradí.

V sobotu ráno jsme tedy vyrazili z letiště v Brně do hlavního města Anglie. Před ubytováním jsme stihli projít známé památky, a večer jsme se už těšili na zápas.

V neděli před polednem jsme vyrazili k Wembley. Nejdřív jsme vyzvedli lístky, dali něco k snědku a poté už jsme se jen kochali místní skvělou atmosférou. Než jsme usedli na svá místa, tak jsme si prošli Wembly. Poté už naše oči směrovaly jen pouze na zelenající se trávník, kde se rozcvičovali naši borci. Zde jsme viděly naše posily Alexise, Mathieua, Caluma a také našeho nového kondičního trenéra Shada Forsytheho. Rozcvička pod ním se nám moc líbila, doufám tedy, že pomůže k tomu, aby ubyla zranění.

Pak už začal samotný zápas. Překvapilo nás, že příležitost dostal na hrotu Sonogo a Giroud seděl je na lávce.  Ze začátku jsme měli ze hry více, dobře jsme kombinovali, ale pak se na chvíli do hry dostalo i City a vytvořilo si pár nebezpečných situací v našem pokutovém území. Ve 22. minutě velkou část Wembley rozjásal svou krásnou střelou Santi Cazorla a vedli jsme 1:0. Od této doby jsme byli lepším týmem, ale i City občas dokázalo naší obraně způsobit perné chvilky.  Ve 42. Minutě jsme mohli jásat podruhé, když Aaron krásně vyškolil soupeřovu obranu a dostal nás do vedení 2:0. O poločase přišlo pár změn, dolů šel Laurent, Alexis a Yaya, do hry Nacho, Ox a Olivier. I ve druhém poločase jsme byli lepším mužstvem a to dokázal Giroud, když svým dynamitem v levé noze nádherně roztřepal soupeřovu síť. Po tomto gólu přišly největší fanouškovské oslavy, které jsme si náramně užívali. Od 70. minuty hra upadla a zápas se už jen dohrával. Nic zajímavého se na hřišti už nestalo a tak jsme mohli začít po výhře 3:0 slavit druhou trofej za necelý 3 měsíce.

V pondělí jsme se rozhodli navštívit Muzeum voskových figurín Madame Tussaud, London Eye a Wimbledon. Wimbledon nás velice uchvátil a určitě doporučuji toto centrum navštívit. Dozvíte se hodně zajímavých informací, co vše obnáší příprava nejznámějšího tenisového turnaje na světě.

V poslední den dopoledne jsme navštívili Emirates Stadium, kde jsme si zaplatili prohlídku našeho svatostánku. Nechyběla samozřejmě ani návštěva našeho fanshopu, kde jsme pár liber nechali za nějaké ty drobnosti 🙂 Odpoledne jsme si kamarádem ponechali volné na nákupy ve známé ulici Oxford street. Zde se nachází spousta velkých obchodů a najdeme tu i na naše poměry nízké ceny. Po nákupech nás už jen čekala cesta na letiště a let do Prahy.

Čtyřdenní výlet se vydařil a velkou měrou za to může náš tým, který nám udělal velkou radost v podobě vítězství. Je nutné ale podotknout, že za City nenastoupilo dost klíčových hráčů, kteří měli ještě volno po MS v Brazílii, stejně jako u nás Per, Mesut a Lukas.

Rád bych moc poděkoval našemu Czech and Slovak Supporters Clubu, který nám sehnal lístky na utkání a se vším nám pomohl.  Díky moc!!