Guendouzi měl urážet protihráče a vysmívat se jim ohledně financí

Matteo Guednouzi se v posledních dnech dostává pod lupu fotbalové veřejnosti. Na hřišti Brightonu mimo jiné údajně řekl, že jeho spoluhráči vydělávají více, než na co jeho soupeři kdy dosáhnou.

Sobotní zápas Arsenalu nevyšel po všech stránkách. Nevydařený výkon, ztráta vedení, porážka v posledních vteřinách, dlouhodobé zranění Bernda Lena a disciplinární prohřešky Matteo Guendouziho.

Jednadvacetiletý fotbalista nejprve v závěru zápasu pošťouchl Neala Maupaye do břicha, stejného hráče po hvizdu chytl pod krkem. To však nemělo být jeho jediným výstřelkem.

Podle informací DailyMail mladý Francouz také údajně verbálně útočil na své protihráče. „Říkal jim, že jsou to sr…y, a že jeho spoluhráči si přicházejí na mnohem více peněz, než členové Brightonu kdy budou mít. V jeho případě to však nebylo vůbec poprvé,“ uvedl zdroj pro britský plátek s tím, že Guendouzi vydělává 40 000 liber týdně, zatímco v Brightonu si někteří přicházejí na plat o deset tisíc vyšší.

Do celé záležitosti se vložil také bývalý hráč Arsenalu Perry Groves. „O přístupu Guednouziho jsem slyšel už leccos. Ve svém kádru chcete mít sebevědomé a trochu arogantní hráče. On však zatím nemá dostatečné kvality na to, aby na lidi verbálně útočil. Někdo by mu měl vysvětlit, ať už Arteta, trenérský štáb, nebo zkušenější hráči, že si potřebuje znovu sednout na zadek,“ řekl pětapadesátiletý Groves s téměř 160 starty za Gunners.

Matteo Guendouzi by za své nedávné chování měl utéct trestu disciplinární komise. „Ačkoliv jeho činy byly zpětně vysledovány technologií VAR, tak vzhledem k nepostřehnutí rozhodčích během zápasu nebude čelit žádným postihům,“ stojí v prohlášení FA.

Ve středu tak bude moci zůstat v kádru pro duel na Southamptonu. Tedy. Nezasáhne-li někdo ze starších“ Arsenalu.