Guendouzi, Torreira a Ballard odchází na hostování

Středopolař Matteo Guendouzi se připojil k bundesligové Herthě Berlín na roční hostování

21 letý francouzský reprezentant U21 má za sebou 82 vystoupení v dresu Arsenalu od jeho příchodu z francouzského Lorient v létě 2018.

Matteo začal svou kariéru v akademii PSG, než nastoupil do Lorientu. Když se k nám připojil, šel rovnou do našeho prvoligového mužstva. Jen tři hráči odehráli ve své debutové sezóně více zápasů jak Matteo v sezóně 2018/19.

Všichni v Arsenalu přejí Matteovi hodně štěstí v této sezóně.

Lucas Torreira se připojil ke španělskému týmu Atletico Madrid na roční hostování

Od doby, kdy se k nám Uruguayský internacionál před sezónou 18/19 připojil z týmu italské Serie A, Sampdoria Janov, odehrál v dresu Arsenalu 89 zápasů.

Bojovný středopolař byl součástí vítězného družstva FA Cupu a jeho branka v 42. severolondýnském derby v listopadu roku 2018 byla vrcholem jeho první sezóny u nás.

Všichni v Arsenalu přejí Lucasovi hodně štěstí během jeho působení v Atleticu Madrid.

Dan Ballard se připojil na hostování do týmu Blackpool hrajícího League One do ledna 2021

Jednadvacetiletý obránce je produktem naší Hale End akademie a v klubu působí od svých osmi let. V červenci 2016 postoupil na pozici učence, po které v červnu 2018 následovala jeho první profesionální smlouva. Jeho pozitivní vývoj byl odměněn podpisem nové smlouvy v květnu 2019.

Dan reprezentoval Severní Irsko na úrovni mládeže a nedávno si odbyl svůj mezinárodní debut, kdy hrál v obou zápasech Ligy národů proti Rumunsku a Norsku. Byl také povolán na nadcházející zápasy proti Bosně, Rakousku a Norsku.

Jako žák druhého ročníku dovedl Dan naše U18 do finále FA Youth Cupu a také pravidelně nastupoval v Premier League 2. Na začátku minulé sezóny byl zapůjčen do Swindon Town, ale v srpnu bylo jeho hostování kvůli zranění přerušeno. Dan se od té doby zotavil dobře a nedávno udělal dojem při našem srpnovém předsezónním přátelském utkání proti MK Dons.

Přejeme Danovi hodně štěstí do jeho působení v Blackpoolu a těšíme se na jeho další vývoj.

/arsenal.com/