Hill-Wood: Neúčast v dalším ročníku LM bychom zvládli

Chairman Arsenalu, Peter-Hill Wood, trvá na tom, že případná neúčast v dalším ročníku Ligy Mistrů by pro klub v žádném případě neznamenala „finanční armagedon“.

The Gunners momentálně bojují o čtvrté místo s Aston Villou, to totiž zaručuje postup do 3. předkola milionářské soutěže.

Mužstvo Arséne Wengera v současnosti okupuje 5. místo tabulky, 5 bodů za Villans Martina O’Neila, přičemž do konce letošního ročníku Premier League zbývá 15 kol.

Hill-Wood přiznává, že případná neúčast v Lize Mistrů by značně snížila příjmy klubu, ale zdůraznil, že by to nebyla žádná katastrofa.

„Nechceme popírat, že by nekvalifikování se do dalšího ročníku Champions League pro klub znamenalo velkou finanční ztrátu.

I kdybychom postoupili v Poháru UEFA mezi poslední 4 nejlepší, nevyrovnalo by se to ziskům z Ligy Mistrů.

A ačkoli by pro nás neúčast v LM byla velkým zklamáním, pro Arsenal by to neznamenalo finanční armagedon.

Když jsme vypracovávali náš rozpočet, do něhož jsme započítali i splácení nového stadiónu, nepředpokládali jsme, že budeme každý rok v Champions League.

Toto může být předpoklad u jiných klubů, a není na mě, komentovat, jak jsou řízeny, ale my se nechceme dostat do potíží, a tak chceme i nadále splácet naše účty.

Takže ačkoli by to pro nás byla velká ztráta skončit mimo Big 4, neznamenalo by to takový problém pro klubové finance.“

Arsenal mezitím pokračuje ve vyjednávání přestupu Andreie Arshavina, o němž Arséne Wenger ve čtvrtek řekl, že už je z 90% hotový.

O této přestupná sáze Hill-Wood řekl: „Myslím si, že jsme náš postoj vyjádřili naprosto jasně. Přestup je momentálně ve fázi jednání, ale my jim volat nebudeme.“

/teamtalk/