Hill-Wood : rekordní profit Gunners

Arsenal zveřejnil nárůst obratu a rekordní zisk po zdanění, ale předseda klubu Peter Hill-Wood trvá na tom, že výsledky na hřišti mají vždy přednost.

Obrat mateřské společnosti Gunners vzrostl z Ł223 mio na Ł313.3 mio k 31. květnu a zároveň zaznamenala rekordní zisk ve výši Ł35.2 mio.

Arsenal – který se v roce 2006 přesunul na nový Emirates Stadium, financovaný z dlouhodobého úvěru s fixními úroky – pokračoval ve vyplácení dividend; s příjmy ze zápasů, které vzrostly z Ł94.6m na Ł100.1m a především díky postupu do semi-finále v Lize Mistrů i FA cupu.

Provozní zisk, před odpisy a započítání výsledku z obchodování s hráči byl Ł62.7 mio, respektive Ł59.6 mio minulý rok.

Mezitím zůstává prodej bytů na Highbury Square zklamáním, což je připisováno na vrub současné finanční situaci a poklesu cen nemovitostí v UK. Po prodání všech 208 bytů se dá očekávat zisk ve výši Ł88 mio.

Hill-Wood je nadšen finanční zprávou, ale zdůrazňuje, že priorita klubu zůstává ve výkonech na hřišti.

„Náš zisk roste každým rokem, co jsme se přestěhovali na Emirates Stadium,“ řekl Hill-Wood ve své zprávě.

„To je vynikající zpráva, ačkoliv bych měl zdůraznit, že tvorba a zveřejňování zisků není hlavní předmět pro vedení.“

„V první řadě jsme přiznivci tohoto skvělého klubu, takže našim hlavním cílem bude vždy úspěch Arsenalu na hřišti.“

„Rentabilita klubu je důležitá věc, protože ukazuje, že vedeme klub jako úspěšný a ziskový obchod, což nám následně umožňuje maximalizovat úroveň investic do hráčské základny a budoucího vývoje klubu.“

Hill-Wood následně dodal: „Arséne má k dispozici dostatek zdrojů pro přivedení nových hráčů pokud věří, že ještě zvýší už tak velmi vysokou kvalitu mužstva.“


/Skysports.com/