Hleb : Wenger má dar od boha

Alex Hleb po dvou sezonách v Arsenalu věří, že manager Arsene Wenger má " božskou moc " při vyhledávání talentů…

" V Stuttgartu jsem hrával na pozici za středním útočníkem a v zápase se všichni na mně spoléhali. V Arsenalu mám odlišnou roli a chvíli mi trvalo než jsem se přispůsobil na pohyb pravého záložníka."

" Wenger je skvělý taktik – vidí všechno co se v průběhu zápasu děje. Umí si najít cestu ke každému hráči. Je to trenér od boha. Pamatuji si na jeho slova, když jsem do Arsenalu přestoupil :" Alexander nekupuji jenom tak kohokoliv. Sledoval jsem tě dva roky. Každý to má na začátku těžké, především, když je to cizinec. Jsem, ale přesvědčený, že to zvládneš."

" Jeho slova mi hodně pomohli. Jsem rád, že můžu pod jeho vedením pracovat. Podporoval mně v těžkých chvílích a nepřestal ve mně věřit."

Hleb by rád Wengerovi splatil důvěru tím, že bude střílet více gólů. V právě skončené sezoně vsítil tři banany.

" Mám stejný problém jako ve Stuttgartu. Často mám příležitost vstřelit gol, ale pak slyším své spoluhráče jak se dožadují přihrávky. Možná v některých situacích musím být větší egoista."

" Na tréninku trénuji specialní cvičení, kdy mně trenér nutí zakončit kařdou akcí střelou na bránu. Myslím si, že příští sezonu to bude lepší."

" Máme velmi mladý tým, ale neřekl bych, že jsme týmem budoucnosti – už nyní máme svoji kvalitu. Letošní sezonu jsme měli smůlu a neproměnili spousty golových příležitostí. Musíme se ujistit, že se tato situace nebude opakovat i v příští sezoně. Potřebujeme se poučit z našich chyb."

/TEAMtalk/

DAN o Alexove střelecké impotenci :

" Všichni co sledují Arsenal pravidelně mi snad dají za pravdu, že by občas vyskočili z kůže, když vidí v jakých střeleckých pozicich se Alex pouští do dalších v drtivé většině neučelných kliček."

" Určitě je to kvalitní fotbalista, ale právě takové neučelné akce srážejí jeho kredit. Možná se jeho  golový přínos pro tým výrazně zlepší, ale v tomto směru jsem pesimista. "