Hodnocení hráčů Arsenal : Chelsea 0:0

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes nás čekal velmi těžký zápas, kdy jsme na Emirates Stadium přivítali Chelsea. Jen výhra by nás posunula do ještě teoretické naděje o titul, bohužel se nepodařilo. V prvním poločase jsme byli hladoví po vítězství a velmi dobře kombinovali, ve druhém poločasu jsme hráli se zataženou ruční brzdou a až ke konci se opět dostávali více do útočení. Předvedli jsme velké množství náznaků šancí a velmi dobrých kombinací, ovšem ve finální fázi a ve střelbě jsme selhali a vyprodukovali jen jednu střelu na bránu. Pojďme se podívat na výkony jednotlivých hráčů.

David Ospina (6)

Pro Davida taková příjemná nedělní opalovačka. V prvním poločase se ukázal při srážce s Oscarem a později velmi pohodlně vychytal velkou šanci Ramirese. Ve druhém poločase ho prověřil Drogba z velké vzdálenosti a David pohodově sbalil míč do náruče. Jeho výkopy byly kvalitní a nacházeli naše hráče.

Nacho Monreal (8,5)

Klobouk dolů před jeho výkonem. Celý zápas ho bylo plné hřiště. Nejen, že stíhal si s přehledem pohlídat svoji pozici, ale přidával k tomu obrovskou aktivitu směrem vpřed. Dnes podle mě nejnebezpečnější šance našeho týmu pramenily po centrech právě Nacha. Mluvím o centrech v prvním poločase okolo 30. minuta a pak v závěru, který měl nejgólovější parametry. K tomu všemu přidával velmi dobrou kombinaci, dokázal udržet míč ve složitých situacích a společně se spoluhráči vykombinovat. Pro mě dnes nejlepší hráč na hřišti a volím ho hráčem zápasu.

Laurent Koscielny (8)

Nekompromisní. Vyhrával všechny souboje, byl opravdu neprostupná zeď. V prvním poločase krásně zakřižoval tuším Wiliana. Podařilo se mu ubránit všechny ofenzivní hráče Chelsea. Ke konci zápasu k tomu přidal parádní vystoupení, kdy se dostal až na Nachovu pozici a krásnou fotbalovou přihrávkou pod sebe poslal Santiho do více než nadějné situace. Rozehrávka dnes na jistotu, kdy velmi dobře fungoval trojúhelník Mertesacker – Koscielny – Coquelin.

Per Mertesacker (7,5)

Nepodstoupil tolik soubojů jako Laurent, ale všechny jeho zákroky byli stoprocentní. Vyhrál několik hlaviček, líbilo se mi jeho konstruktivní sklepnutí dlouhého míče. V 69. minutě mohl i on rozvlnit síť, kdy se k němu dostal odražený míč a on nikým nehlídán bohužel minul bránu Courtoise. Jeho rozehrávka byla také na jistotu, přesto velmi účinná.

Héctor Bellerin (7)

Až na několik případů byl vzadu velmi dobrý. V 16. minutě vyhlavičkovával možná gólovou střelu Oscara z malého vápna. Z opakovaného záběru jsme mohli vidět, že napravoval svoji chybu, kdy neudržel offsidovou linii. V útočné fázi nebyl tolik aktivní jako v jiných zápasech a neměl ani tolik příležitostí k centrům. Jeho nejnebezpečnější centr přišel v 34. minutě, kdy ho krásně našel Alexis a Héctor v pádu posílal velmi povedený centr na Santiho, který trefil ruku bránícího hráče. Přidal několik pěkných kombinací s Ramseyem a Özilem.

Francis Coquelin (7)

Až trošku překvapivě dneska neměl příliš mnoho práce. Opět ale předváděl svůj standart, rychle přistupoval k protihráčům. Dokázal trošku přitvrdit muziku a dal pocítit hráčům Chelsea jeho tvrdost, v jeho hře jsme opět mohli vidět i skluzy. Líbí se mi jeho schopnost udržet míč ve velmi složitých situacích, kdy by ztráta znamenala velkou hrozbu. Dneska byl hlavní spojkou mezi obranou a útočnou fází, kdy si velice aktivně chodil stoperům naproti a posouval míče dále na ofenzivnější hráče. V zápase si připsal i jednu ne příliš povedenou přihrávku na Aarona. V prvním poločase ještě dostal žlutou kartu za zastavení protiútoku. V 76. minutě byl střídán a na jeho pozici se posunul Aaron, předtím ještě stihl pocítit tvrdost Drogbovi lebky.

Santi Cazorla (6,5)

Santi dnes viditelný příliš nebyl a byl zastiňován svými kolegy v záloze. Opět jsme se ale mohli spolehnout na jeho aktivitu směrem vzad, kdy několikrát vypomohl svým spoluhráčům. V mezihře se objevoval spíše sporadicky. Ve 34. minutě se po centru ocitl v nadějné situaci, ale jeho střela byla zblokována. O několik minut později posílal velmi hezkou zpětnou přihrávku na Alexise. V 73. minutě dostal na hranici vápna přihrávku na zlatém podnose, ale minul bránu. V nastavení si připsal žlutou kartu za taktický faul. Jeho výkon byl takový nemastný, neslaný a rozhodně letos odehrál lepší zápasy.

Alexis Sanchez (7,5)

V úvodu a v průběhu celého prvního poločasu hýřil obrovskou aktivitou. Velice dobře kombinoval s Monrealem i Mesutem a dalšími. Připsal si velké množství kombinačních přihrávek, vyvezených míčů, vybojovaných míčů a společně s Mesutem tvořili hlavní ofenzivní hrozbu Arsenalu. V prvním poločase se pokusil několikrát o střelu. Za zmínku ještě stojí jeho povedený pas na Bellerina ze 34. minuty. Ve druhém poločase stejně jako zbytek týmu nebyl tolik aktivní. Pokusil se o několik průnikových přihrávek. Připsal si jednu nebezpečnou ztrátu a jeden poctivý návrat. Byl velice dobře bráněný a hráči Chelsea mu nedovolili pořádně vystřelit.

Mesut Özil (8)

Mesut dnes navázal na svoje skvělé výkony z minulých zápasů. Řídil celou naši útočnou fázi a velice kvalitně kombinoval se spoluhráči. Podstoupil velké množství soubojů a ve většině se mu podařilo udržet míč nebo konstruktivně rozehrát. Velice aktivně se stahoval do hloubky pole po přihrávky. Vyvezl spoustu míčů a svým pohybem vytvářel volné prostory pro spoluhráče. Ke konci poločasu se dostal ke střele, ovšem trefil přímo náruč Courtoise. Ve druhém poločase už to nebyl takový orchestr, přibyly ztráty, ale přesto Mesut působil bojovným dojmem, neustále se nabízel, nabíhal si do volných prostorů. Ocitl se v několika nadějných situacích, ale buď mu chyběla rychlost, nebo větší důraz, na konci zápasu i trocha štěstí, kdy minul Monrealovu přihrávku. Přesto předvedl velmi dobrý výkon, kterému chyběla jen gólová přihrávka a naše vítězství.

Aaron Ramsey (7,5)

Velký bojovník předváděl hlavně v prvním poločase skvělý fotbal. Byl velmi aktivní a bojoval o každý míč. Dobře kombinoval s Mesutem a Héctorem. Z těchto kombinací vyprodukoval několik slušných centrů. Minule jsem tvrdil, že není Aaron dobrý technik – myslel jsem to spíše ve hře 1 na 1. Aaron ukazoval, že je skvělý v kombinaci, dokáže si hráče udržet na zádech, obtočit se kolem něj. Předvedl velmi efektivní sklepnutí na Alexise, o několik minut později předvedl výjimečné zpracování a následné sklepnutí na Mesuta. V zápase dvakrát lehce ztratil míč. Ke konci zápasu vystřelil, ale trefil pouze Girouda. Po odchodu Francise se posunul na jeho místo, odkud zkusil pas na rozběhnutého Thea. Uhrál to v pohodě, v závěru zatáhl za záchrannou brzdu a vyfasoval žlutou kartu za taktický faul.

Olivier Giroud (6,5)

Měl to dnes ohromně těžké, jestli Chelsea něco umí, tak bránit, jak šílená. Myslím si, že v jiném zápase při množství centrů, které do vápna směřovali, by se gólově prosadil. Přesto, že byl velmi těsně bráněn, bojoval, dral se a několikrát se mu podařilo lehce vystrašit Courtoise. Zapojoval se do kombinační hry a několikrát vymýšlel pěkné přihrávky, většinou nepochopené spoluhráči. Hlavičkové souboje dnes nevyhrával tak často, přesto se nám dařilo sbírat odražené míče. Za zmínku ještě stojí přiťuknutí na Héctora z 59. minuty. Později byl vystřídán za Thea.

 

Střídání

Danny Welbeck (6)

Přišel jako ofenzivní eso bohužel toho moc nestihl. V 82. minutě se ocitl v dobrém náběhu. V nastavení zápasu mohl rozhodnout, ale byl z toho, že se k němu míč dostal příliš zaskočen. V posledním útoku zápasu velmi lacině ztratil míč a zmařil veškeré naděje na vítězství a navíc jeho ztrátu musel hasit Nacho na půlce.

Theo Walcott (6)

Ocitl se v několika nábězích, kdy byl dobře pohlídán.

 

Dnes jsme asi ztratili definitivní šanci na titul. Sice byla šance jen málo pravděpodobná, přesto každý fanoušek Arsenalu v něj určitě v koutku duše ještě věřil. Hlavně v prvním poločase jsme předvedli hezký ofenzivní výkon, ovšem opět se nám nepodařilo prolomit obranu Chelsea. Negativem zápasu byla velmi nízká přesnost střelby a neschopnost vystřelit z větší vzdálenosti. Ještě bych zmínil střídání Fabregase, přišlo mi to jako docela hezký emotivní moment, kdy bučení plynule přešlo v potlesk fanoušků. Cesc při odchodu v první fázi vypadal dost sklesle a asi ho i trošku trápilo svědomí. Na druhou stranu jsem rád, že fanoušci odměnili jeho minulost, kdy nás v těchto těžkých dobách několikrát dotáhl alespoň do LM. V dalším zápase se představíme na hřišti Hullu.  

Komentáře

 1. Mirra (karma: 0) #1

  Tak já s tebou budu trošku nesouhlasit… MOTM dle mýho Mesut, ten byl dnes neskutečně aktivní, téměř všechny naše akce šli přes něj, nekazil, je vidět, že si věří i v osobních soubojích a pak nakonec i mohl rozhodnout. Nicméně u něj věřím, že příští rok bude ještě lepší. Ze stoperů si myslím, že dnes Per lepší = spousta vyhraných hlaviček, velmi dobře vystupoval a přerušil hodně jejich útoků už v zárodku. Lolo byl dnes také velmi dobrý, jemu ale určitě vyčtu jeho stáhnutí nohy před Oscarovou šancí. Prostě si myslím, že do toho centru měl jít za každou cenu, třeba i za cenu možného promáchnutí míče, tohle byla velká chyba.
  Jinak ještě něco málo k Alexisovi, on neskutečně makal, byl opravdu hodně aktivní, snahu mu prostě upřít nemůžeš, ale taky spoustu akcí „zadrbal“. Možná mu chybí na konci sezóny trochu šťávy, tak věřím, že příští rok už s ním budeme zacházet trochu opatrněji a občas ho pošetříme. Každopádně jsem strašně rád, že takovýho hráče v manšaftu máme.

 2. belerek (karma: 0) #1

  Na můj vkus moc vysoké známky, na to, že jsme si prakticky nic nevytvořili. Samozřejmě obrana byla až na výjimky dobrá, tam je to asi zasloužené. Ale takový Alexis toho v prvním poločase tolik pokazil, že 7,5 mi přijde fakt moc. Ale snahu mu samozřejmě upřít nejde. Škoda, že jsme to „neriskli“ s útočením dřív i za cenu, že bysme třeba prohráli…ale asi se musíme dívat hlavně na boj o druhé místo, kde je i ten bod dobrý.

 3. yen56 (karma: 0) #1

  S MOTM s tebou souhlasím, obecně jsi však udělil příliš vysoké známky. Per byl dnes jednoznačně tím lepším ze stoperů. Alexis si za dnešek rozhodně takto nadprůměrné hodnocení nezaslouží.

  Mesut neskutečně zapracoval na práci tělem a celkově zpevnil – párkrát udržel protivníka na zádech, což by se mu rozhodně před zraněním nepodařilo. Měl tam však i několik naivních ztrát, po kterých marně natahoval ruce směrem k rozhodčímu.

  Aaron hrál sice velmi slušně, ale podle mě tam dnes být neměl – místo toho, aby hru roztahoval, tak jej věčným stahováním se na střed ještě více zhušťoval – jako by už tam tak nebylo těsno vzhledem k přítomnosti hned 2 defenzivních záložníků Chelsea… patička na Alexise fantastická, ty další pěkné, ale spíše na parádu.

 4. nonaim (karma: 0) #1

  Rozhodně nesouhlasím se známkami pro Mesuta a Santiho, oběma bych dal o 2 body míň. Nejenže oba kazili, a to tak, že hodně, ale od Mesuta tam byly opět některé velmi laxní okamžiky, za které bych ho nejraděj vystřídal. Konkrétně v 73. minutě při bránění rohu – měl bránit jednoho z dvojice Terry-Drogba a vůbec nesledoval jejich pohyb, prostě zůstal stát a koukal, jak to dopadne. Tohle si nemůže dovolit žádný hráč na place, ani Ozil…

 5. killerhammer (karma: 0) #1

  Som spokojný s bodom s ohľadom na priebeh zápasu.

  Žiaľbohu, Mourinho na nás opäť ušil taktiku cez ktorú sme sa len ťažko presadzovali, naopak oni mali vyložené šance v prvej polke (+100% penaltu po zákroku Ospinu na Oscara).

  Áno, dalo sa teoreticky vyhrať (ak by Oliver pískol penaltu alebo sme premenili jednu z minima šancí), ale oveľa bližšie, podľa mňa, sme boli ku prehre :-*
  Takže remíza je podľa mňa fajn.

  Aj bod je dobrý do boja o 2. miesto s ohľadom na ostatné výsledky našich súperov.

  Ak by sa podarilo uhrať 2. miesto bol by to obrovský úspech, naposledy sme skončili takto vysoko pred 10 sezónami !

  A či budeme niekedy aj prvý ?

  😉

 6. vogel (karma: 0) #1

  Ja myslim, ze bod je dobry. Uz pred zapasem jsem avizoval remizu a tip mi vysel. Mourinho at se nekomu libi ci ne, je mistr taktiky a pripravy na zapas. Wenger udelal dle me maximum pro uspech. Nic mu ted nelze vytykat. Kdyz jsme po konci zapasu mrknul na komenty pri zapase tak se mi chtelo zvracet. Ctvrtina lidi nadavala na AW, ze udelal neco spatne. Dalsi ctvrtina hanila rozhodci a polovina psala o tom, jaky jsou blues….to ani nelze vyslovit. Diskuze klesla opravdu hodne hluboko a nejak etiketa slusneho chovani tyto cleny minula hodne velkym obloukem, obzvlast u Michaella Heads. Toho jsem tu nikdy nevidel a doufam, ze se admini postaraji o to, ze neuvidim. Probuh hrali jsme s 1.tymem tabulky. Co jste cekali? Ja myslim, ze tam nasi hraci nechali vse a jsem za to rad a vysledek i kdyz mohl byt i lepsi, je dobry:-) pokracujme v dobre praci:-)

 7. Paulus (karma: 0) #1

  Všimli jste si, jak hrál Mesut oproti Fabrega(y)sovi ?
  Fabregas se nedostal vůbec k ničemu a ještě dostal žlutou za simulaci. Když se dostal k míči, byl tak rychle odzbrojenej, že fandové ani nestíhali bučet.
  Mesut byl ve všem mnohem lepší. Dirigoval zálohu a i když umí zahrát i líp, tak v tomhle náročným klání potěšil.
  Doufám, že si po dnešku všichni fandové uvědomí, že v Mesutovi máme poklad a žádnýho zrádce zpátky nepotřebujem.

 8. killerhammer (karma: 0) #1

  @vogel:
  Nečudujem sa ľudom, že nadávajú na Chelsea a predovšetkým po zápasoch čo hrali posledné sezóny s nami.

  Mourinho je podľa mňa psychopat a aj do teamu si vyberá typologicky takýchto hráčov, hlavne do defenzívy.

  Ivanovič, Terry, Ramirez hrajú neobyčajne špinavo a zákerne (Alebo spomeňte si v Reale ako dokázal do zápasu „mentálne pripraviť a namotivovať“ Pepeho 😆 ).

  Chápem, že ľudia sú z toho unavení a nahnevaní.

  Ale žiaľbohu, tento systém mu funguje už roky a má s ním veľké úspechy :-*

  Taký je proste futbal.

 9. killerhammer (karma: 0) #1

  [quote name=“Paulus“]Všimli jste si, jak hrál Mesut oproti Fabrega(y)sovi ?
  Fabregas se nedostal vůbec k ničemu a ještě dostal žlutou za simulaci. Když se dostal k míči, byl tak rychle odzbrojenej, že fandové ani nestíhali bučet.
  Mesut byl ve všem mnohem lepší. Dirigoval zálohu a i když umí zahrát i líp, tak v tomhle náročným klání potěšil.
  Doufám, že si po dnešku všichni fandové uvědomí, že v Mesutovi máme poklad a žádnýho zrádce zpátky nepotřebujem.[/quote]
  Paulus, Fabregas v prvej polke čo som si všimol dal 2 kľúčové prihrávky do čistých šancí (na Oscara to bol 50m presný pas možno aj dlhší).
  Ak by mali vpredu toho psychopata Costu tak prehrávame 0:2 😮

  Tu vôbec nejde o to či je Ozil lepší ako Fabregas.

  Ale že bola v lete príležitosť aby tu hrali obaja !

 10. Paulus (karma: 0) #1

  [quote name=“killerhammer“]@vogel:
  Nečudujem sa ľudom, že nadávajú na Chelsea a predovšetkým po zápasoch čo hrali posledné sezóny s nami.

  Mourinho je podľa mňa psychopat a aj do teamu si vyberá typologicky takýchto hráčov, hlavne do defenzívy.

  Ivanovič, Terry, Ramirez hrajú neobyčajne špinavo a zákerne.

  Chápem, že ľudia sú z toho unavení a nahnevaní.

  Ale žiaľbohu, tento systém mu funguje už roky a má s ním veľké úspechy :-*

  Taký je proste futbal.[/quote]

  Jo hlavě Ivanoviče nemůžu vystát. To je zm*d největšího kalibru. Strašně dohrává některý souboje. Navíc je vtipný jak je obrovskej a když se mu to hodí tak odpadává od 2x menších hráčů 😀

 11. Denny 11 (karma: 0) #1

  [b]Něco k Ozilovi ..[/b]
  Nemužu si pomoct, ale letos v hodně zápasech byl Ozil vychvalovanej až do nebes, v podstatě i dneska, ale mě opravdu nepřijdou jeho výkony extra oslnivý jak každej furt řiká :-* Všichni na něj pořád koukaj jako na boha, stál hodně peněz, je to mediální hvězda, to chápu, ale jeho bránění, „lenost“, osobní souboje a laciný ztráty sou na každodením programu .. a to že dá pár přihrávek který vedou k šanci nebo sou nebezpečný, to mi přijde dost málo od hráče jako je on. A mezi tím co se mu povede a co zkazí to je fakt nepoměr .. prostě převládaj ztráty a prohraný souboje než jeho povedený pasy a asistence! Akorát bych řekl že na něj 90% lidí kouká s růžovejma brejlema

  A ukamenujte mě jak chcete, tohle je prostě muj názor:) A zaráží mě kolik lidí je fakt zaslepenejch a nechtěj si to připustit a přiznat

 12. killerhammer (karma: 0) #1

  [quote name=“kucka“]Dnešní zápas byl v mnohém podobný loňskému měření sil na ES, které dopadlo úplně stejně. Zarážející ale je, že my prostě dlouhodobě nejsme proti Rusákům schopni skórovat (4 zápasy v řadě už je opravdu k zamyšlení).[/quote]
  Minulý rok na ES sme boli k víťazstvu oveľa bližšie.
  Ak si dobre spomínam, vtedy prišla Chelsea veľmi oslabená, celý zápas len bránili a naozaj sme ich dosť drtili a nepremenili sme veľké šance.
  0-0 bol nespravodlivý výsledok.

  Dnes sme uhrali 0-0 naozaj len s veľkým šťastím (a priznal to aj Wenger po zápase).

 13. #14 (karma: 0) #1

  [quote name=“nonaim“]Rozhodně nesouhlasím se známkami pro Mesuta a Santiho, oběma bych dal o 2 body míň. Nejenže oba kazili, a to tak, že hodně, ale od Mesuta tam byly opět některé velmi laxní okamžiky, za které bych ho nejraděj vystřídal…..[/quote]
  Mám podobný názor ohladom Ozila, zo Santiho znamkou ale suhlasim! Ozilovi by som dal max. 7, hlavne kvoli zahodenej cistej sanci na konci zapasu a kvoli vypusteni niektorych osobnych subojov v ktorych sa dala lopta vybojovat.
  Santi bol dnes zo zalohy asi najslabsi clanok, ale ja by som velmi vyzdvihol jeho branenie a prikladne vracanie sa dozadu!! (casto zastupoval Hectora na jeho pozici atd). Jeho utocna hra bola ovplyvnena tym ze viac vypomahal obrane, takze znamka zasluzena…
  U mna traja najlepsi: Mertesacker, Bellerin, Ramsey. (MOTM- Bellerin)

 14. dave (karma: 0) #1

  [quote name=“avp“]Chelsea prijela, zaparkovala doubledecker, prosustrovala prihravkama na vlastni pulce minimalne 15 minut a odvazi si standardni remizu. Skoda. Mohli a meli jsme vyhrat.[/quote]

  Na to,že to bol podľa teba doubledecker,tak nakoniec môžme byť ešte radi,že sme neprehrali.A bolo úplne jasné,že sem neprídu útočiť,ale prídu si po bod,tak ako by to urobil takmer každý.

 15. Bangbang (karma: 0) #1

  opravdu si myslím, že v min zápase ManU tlačil a Chelsea drtil hodně, náš byl víc vyrovnanější + jsme je pustili do 2 – 3 nebezpečných protiútokům, které se štěstím neproměnili. takže s tím autobusem až tak moc nesouhlasím, viděla jsem je odehrát horší zápasy.
  hráli, co potřebovali a co jim stačilo, proč se jim za to posmívat…
  na naší straně mi chybělo víc střel, dotažení akcí…
  škoda, mohli jsme je ještě pozlobit a znervóznět…

 16. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“killerhammer“]Dnes sme uhrali 0-0 naozaj len s veľkým šťastím (a priznal to aj Wenger po zápase).[/quote]
  Myslel si tym ze sme akoze mali zasluzene prehrat ? Fajnovy nezmysel killere, spatny stream si mal ? Mali sme urcite viac sanci ako chelski, napr. podla squawka.com 9/6.

  Mas rozumne nazory ale niekedy mi prides taky typicky superkritcky cechoslovak. Poznas to o tej susedovej zelenej trave.. A je tu stasne vela takychto accountov, normalne mi to kazi naladu.

 17. avp (karma: 0) #1

  [quote name=“Bangbang“]takže s tím autobusem až tak moc nesouhlasím, viděla jsem je odehrát horší zápasy.
  hráli, co potřebovali a co jim stačilo, proč se jim za to posmívat…
  na naší straně mi chybělo víc střel, dotažení akcí…
  škoda, mohli jsme je ještě pozlobit a znervóznět…[/quote]
  Souhlasit neni potreba, uplne staci, ze jsem pri tom treninkovem tempu Chelsea na jejich pulce behem obou polocasu dvakrat skoro usnul, protoze se na to opet nedalo divat.

 18. Petrvaněk (karma: 0) #1

  [quote name=“traged“]“jestli Chelsea něco umí, tak bránit, jak šílená“ to je presny, bohuzel i s timhle se da vyhrat liga…Branit jak sileni a mit Hazarda :([/quote]
  Pro ně je tu ale jeden háček. My si součastnou formu vezmeme sebou do další sezony, udržíme si jí a všem ukážeme, že se dá titul vyhrát i kombinačním útočným fotbalem 😛

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.