Hodnocení hráčů: ARSENAL FC – Borussia Dortmund

Rád bych podotknul, že číselné hodnocení jsem převzal z whoscored.com a nebudu se k němu tedy vyjadřovat.

Zaměřme se tedy, prosím, především na slovní hodnocení předvedeného výkonu. Popravdě není pořádně moc co hodnotit. BVB nás v prvním poločase téměř k ničemu nepustil a v druhém si pohlídal to co potřeboval a vytěžil z minima maximum. Dalo by se říct, typická německá přesnost a efektivita.

Zápas sem vyhlížel s očekáváním a byl sem namlsán předchozími výsledky. Naneštěstí jsem nyní hluboce zklamán. Přišlo mi, že jsme v prvním poločase hráli s křečovitě zataženou ruční brzdou a souboj o střed pole prohrávali na celé čáře. Ve druhém poločase jsme se snažili ujmout taktovky, což se nám částečně podařilo, ale nebylo to k ničemu platné, jelikož větší tlak nepřišel.

 

 Wojciech Szczesny (5.9) Prakticky není co hodnotit. Obrana před ním hrála svůj klasický nadstandard, ale přesto dostal dva góly. Ani z jednoho bych ho nevinil. Zasáhnout mohl pouze reflexivně a to se mu nepodařilo.

 

 Kieran Gibbs (7.6) Tradičně běhal co mohl. Odevzdal tradičně nadprůměrný výkon. Nikde nechyběl, snažil se podporovat útok. Jeho hra se mi líbila a nemám k ní výhray. O parník lepší než LeBac (a to říkám hodně nerad).

 

 Laurent Koscielny (7.3) Středová dvojice si zahrála to svoje. Laurent je již klasicky pánem ve svém území. Vyhrával souboje na zemi i ve vzduchu. Naprosto dominantní výkon, kterým zastínil svého kolegu. Jen mi u něj chybí lepší rozehrávka.

 

 Per Mertesacker (6.4) Stejně jako kolega ve středu obrany jen ne o tolik výrazný. Od Pera ani nečekám výraznější tvorbu hry a rozehrávku.

 

 Bacary Sagna (6.5) Do předu se mu dnes tolik nedařilo, často byl zdvojován, stejně jako jeho spoluhráči v útoku. Měl na začátku pár nepřesností, pár pokažených příhrávek pod tlakem. Připsal si asitenci, ale celkově přišel gól takřka z ničeho. Na konci poločasu už hráči BVB moc neběhali a tím se otevřel prostor pro AFC.

 

 Mikel Arteta (7.8) Mikel se snažil. Vyhrál hodně soubojů. Mnohokrát podržel balón i proti přesile. Moc toho nevymýšlel. Bohužel, hlavně na začátku utkání mi hodně chyběl Flamini. Hráč, který bude všechno okolo sebe dirigovat a převezme na sebe zodpovědnost. Celkově mi chyběl pohyb středové formace. Nikdo se nenabízel. Prohrávali jsme osobní souboje a odevzdávali jsme balóny. Postupně šel výkon nahoru, ale na moc to nestačilo. Dodal bych ještě, že od hráče, který nosí kapitánskou pásku čekám o mnohem víc. Chci ho taky slyšet udávat pokyny, hecovat, dirigovat. Starýho psa novým kouskům nenaučíš. Mikel je vynikající hráč, ale tohle mu chybí.

 

  Aaron Ramsey (5.6) Školácká chyba. Nevím, jestli to mohl hrát jinak. Na druhou stranu chápu, že hraje ve formě a snažil se to vzít na sebe. Tím ho mohu trošku omluvit. Měl následně několik dobrých potažení míče. Celkově ho však nebylo tolik vidět. To bylo celkově dáno dobře fungující a kompaktně hrající zálohou BVB. Nevím co bych mohl víc říct. Snad jen, že BVB není Norwich a kličkovat před vlastním vápnem…za to by měl dostat pořádný kapky. Snad mu to Bould pořádně vyjasní a srazí mu hřebínek.

 

 Mesut Özil (6.3) Hrál vůbec? Kopl roh a zahrál standartku po faulu na Girouda. Do 60. minuty jsem o něm nevěděl. Posléze měl pár lepších momentů, ale nic moc. Jeho výkon byl dnes jeden z nejslabších na hřišti. Každý den však není posvícení. Hráči BVB věděli, kdo proti nim stojí a taky se podle toho chovali.

 

 Jack Wilshere (6.0) Snažil se, běhal, bojoval, vymýšlel, avšak i kazil. Měl sem z jeho hry celkově dobrý pocit. Dnes oproti Aaronovi rozhodně palec nahoru. Snad jeho zranění není vážné. To je i varování pro Arséna, že Jack není ze železa, ikdyž se to tak možná může zdát. Za zápas dostal jako obvykle naloženo. Srdíčko se v něm nezapře.

 

 Olivier Giroud (7.3) Hrát proti Hummelsovi není žádná sranda. Oli se s tím snažil poprat a měl hodně dobré momenty. Samostatné akce a průniky hovořící za vše. Gól dostal jako odměnu za svoji těžce odvedenou práci. (Slavit gól v německé hopsodě se moc nevyplácí, zase se řval sám a byl označen jako Vaterlandsverräter. Na dann, Gooner to nemá nikde lehký.) Měl malou podporu zálohy a tím se jeho výkon samozřejmě snižuje. V mezihře je jeden z nejlepších, ale to by potřeboval někoho s kým si to může narazit. Dnes jeho klasická spolupráce s Jackem moc neklapala.

 

  Tomáš Rosický (6.3) Nejaktivnější hráč Arsenalu na hřišti. Všem ukázal, že do starého železa ještě dlouho patřit nebude. Narýsoval několik slibných přihrávek. Byl snad nejčastěji faulovaným hráčem. Nedá se však říct, že by dnes svoji hrou a pohybem inspiroval ostatní. Škoda, že mu tam nepadl gól po jeho ráně levačkou. Arsenal se zrovna zvedal a Rosa i celý tým by to potřebovali jako sůl. Prostě a jednoduše: MAN OF THE MATCH! Není o čem. O tom se bavit ani nebudeme.

 

_ _ _

 

 Santi Cazorla (6.6) Přišel a rozhýbal hru. Přesně to co se od hráče přicházejícího z lavičky očekává.

 

 Nicklas Bendtner – nehodnocen

 

Serge Gnabry – nehodnocen, být to na mě, tak ho tam dnes pošlu se Santim a stáhnu Aarona nebo Özila. Santi Rosa Gnarby by byla podle mě lepší trojka, ale teď už je pozdě. Příště to tweetnu Arsenovi mnohem dřív.

_ – _ – _

 

Pokud bych shrnul dnešní utkání do několika slov…absolutně nesplnilo mé očekávání. Místo ofenzivního fotbalu přišel upracovaný fotbal. Fotbal, kde jsme prohráli nejdůležitější boj o střed pole. Dostali lekci z efektivity a pěkně zmokli. Rád bych však podotkl, že jsme hráli z loňským finalistou LM. BVB je rok od roku lepší a i absence a prodej nejlepších hráčů rozhodně Kloppovi vrásky neudělala. Stalo se co se stát mělo. Arsenal prohrál první zápas z velmi očekáváneho bloku zápasů. Čeká nás nyní Crystal Palace, vložka CC s Chelsea a potom důležitý zápas s Liverpoolem, znovu BVB a ManU. Je před námi ještě spousta práce. Je důležité se zvednout a jít dál.

Prohráli jsme jednu dílčí bitvu, ale až o Vánocích se ukáže jak na tom opravdu jsme. Zůstávám pozitivní, ikdyž jsem nyní naprosto bez jakéhokoli pocitu a chuti k čemukoliv. Byl to smutný večer, ale ukázal nám, kde a co je třeba doladit.

To by bylo asi tak všechno co jsem měl na srdci.

P.S.: Snad tam není moc chyb, břečka jménem Berliner Pislner dělá svoje.

Piss in peace, Pulec

.- / .-. / … / . / -. / .- / .-.. // ..-. / -.-. /