Hodnocení hráčů : Everton FC – Arsenal FC – 3:0

Další nemilé kanonýrské nedělní odpoledne..

Wojciech Szczesny – 6 – I přes tři obdržené branky jej nemůžu kritizovat. Konkrétně u první a třetí si svoji práci odvedl a to, že bránící hráči nebyli schopni pokrýt dorážející protihráče, není jeho chyba. Jinak přidal několik kvalitních zákroku. Nebýt jej, mohl být gólový deficit ještě výraznější.

 

Bacary Sagna – 5 – Dnes náš nejlepší obránce. Krom ztráty na půli hřiště, která předcházela 3. gólu mu prakticky není moc, co vytknout. A to při ní byl, dle mého názoru, faulován. Pochválím ho za kvalitní defenzívní práci a překvapivě i dva velice kvalitní centry, které ovšem Oli nebyl schopen proměnit v gól. Jako jeden z mála ten zápas oddřel.

 

Per Mertesacker – 3,5– Tady chválit opravdu nemohu. Per byl dneska strašně statický, jeho vyzdvihovaná poziční hra absolutně nefungovala, stejně tak jako spolupráce s Thomasem. Hráči Evertonu si s ním dělali v soubojích 1 na 1 prakticky, co chtěli. U prvního gólu nezvládl držet offsideovou linii. I když mě v první polovině sezony mile překvapoval, tak se teď hodně ukazuje, že kompaktnost naší obrany padala na hruď hlavně Koscielnymu, který byl v 95% zápasů takřka dokonalý a často hasil za oba.

 

Thomas Vermaelen – 4,5 – Jak jsem zmínil, spolupráce s Perem má výrazné trhliny. U prvního gólu měla celá obrana hodně prapodivně pokryté hráče a právě Thomasův hráč skóroval. U druhého gólu měl být důraznější při bráněné Lukakua. Na jeho obhajobu musím říct, že po sezoně, kdy jej kouč prakticky vůbec, pro mě absolutně nepochopitelně, nerotuje, i když všude jinde to je běžné (V Bayernu rotují 4 stopeři) po něm teď nemůžeme chtít zázraky. Měl i několik pozitivních momentů, často odebíral míče a taky několikrát zastavil hráče, který naběhl Perovým nebo Mikelovým prostorem.

 

Nacho Monreal – 3 – Tady je třeba nalít si čistého vína. Nacho je v celkovém měřítku Premier League průměrný full-back. Směrem dopředu je to obstojné a srovnatelné s Kieranem, ale směrem dozadu je ten rozdíl rapidní. U prvního gólu absolutně nezvládl zachytit náběh Lukakua a poté už se akce účastnil jen v roli diváka, což se opakovalo i u druhé branky. Lukaku bez větší námahy prostě běžel prakticky rovně, ale Nacho znovu nebyl schopen ho zastavit ani nijak rozhodit, takže si znovu vzal místo v hledišti a sledoval, jak belgický obr skóruje. Mohu ho pochválit za pár kvalitních náběhu směrem dopředu, ale tím to asi končí. Za mě Nacho pro rotaci kádru proti slabším soupeřům a do poháru – ANO. Proti silnějším soupeřům, natož soupeřům Top kvality – určitě NE.

 

Mikel Arteta – 1,5 – Tak a teď se pozvolna dostáváme k hlavnímu důvodu, proč z posledních 4 zápasů Premier League máme 2 body a děsivé skóre 3 : 12. Hráč, který již absolutně nemá na tempo Premier League a už vůbec ne nejlepší týmy této soutěže, což se dneska projevovalo opravdu vrchovatě. Začneme od začátku. První gól – nebyl vyloženě jeho, ale v moment, kdy má DM být ve sprintu a zdvojovat hráče Mikel jde chůzí k vápnu, sleduje celou situaci z úctyhodných 10ti metrů a v okamžiku, kdy Naismith rozvlní síť, Mikel rozhodí rukama. Netřeba dalších slov. Druhý gól – při chybné rozehrávce Evertonu, není schopen zastavit míč, sekne sebou na zem, míč daruje soupeři a pak se klusem vrací k naší bráně, aby znovu ze svých již klasických 10ti metrů, měl dobrý výhled na gól Lukakua. A teď se dostáváme k opravdové třešničce: Třetí gól – Mirallas běží středem hřiště, kde by právě podobné útoky měl zastavovat Arteta, který je zhruba 5 metrů za ním. Mirallas nahrává Naismithovi, Wojta přečte tento úmysl a nahrávku zastaví. V ten moment, kdy měl Arteta sprintem dostoupit již stojícího Mirallase a zamezit mu případnou dorážku, Mikel zvolí, že vhodnější bude jít chůzí. Načež se míč jak na potvoru odrazí do prostoru, kde Mikel měl být a Mirallas, kterého má Arteta za zády a nemá tak vůbec přehled o jeho pohybu sprintuje za míčem. Arteta se snaží dohnat to, co předtím nezvládl, ale bohužel skluzem pohodlně uklízí míč za našeho brankáře. Kdyby se náhodou někdo chtěl Mikela zastávat, prosím Vás, pusťte si záznam a sledujte jen a jen jeho. Uvidíte, že to, co píši opravdu není tragikomická anektoda z fotbalového prostředí, ale reálný výkon našeho hráče. Dále je pro mě až nepochopitelné, že hráč s jeho zkušenostma udělá tolik chyb v rozehrávce. Kreativita samozřejmě opět nulová, ale to už je standart.

 

Mathieu Flamini – 4,5 – Další nesmysl, který v porovnání s jinýma variantama nefunguje a přitom je neustále preferován. Stavět Mathieua na pozici jakéhosi Box to Box, když je to jediný kvalitní DM, kterého máme je pro mě nepochopitelný. Mathieu i tak dře, snaží se, ale technicky na tuhle pozici taktéž nemá, což Arséne musí vidět. Pochválím ho za pěknou střelu z 11. minuty, ale jinak těch pozitiv moc není. Kdyby hrál DM a vedle sebe měl Oxe nebo Rosu, vypadal by jeho výkon určitě jinak a dost možná i výsledek zápasu.

 

Santi Cazorla – 4 – U Santiho je mi podivením, že ani teď, když je Mesut zraněný, tak nedostává příležitost na AMku, kde loni podával velice kvalitní výkony. Na křídle je to bohužel prakticky celou sezonu o něčem jiném. I když Santi často jde do kliček, které mu výjdou, neplyne z toho pro tým žádný profit. Většinou to jsou kličky, kterého ho neposunou do prostoru, odkud by mohl dát finální přihrávku nebo skórovat. Na to je poté ještě potřeba zrychlení a fyzická zdatnost, kterou by křídlo mělo mít, ale Santi těmito vlastnostmi bohužel nedisponuje. Měl několik dobrých pasů, ale jinak ho prakticky za nic chválit nemohu. Z pozice křídla byl naprosto neškodný a to kvůli výše zmíněným faktům. Když jeho hru srovnáme třeba právě s Mirallasem, je tam propastný rozdíl. Že si párkrat vymění míč 35 metrů od brány se spoluhráči nám zápas nevyhraje. A z toho defacto vychází i jeho letošní statistika, kdy za 27 zápasů vstřelil pouze 4 branky a u 3 asistoval. To jsou na křídlo velice podprůměrná čísla, bohužel.

 

Tomáš Rosický – 5 – Ani on dnes nevyčníval. Často kvalitně zakombinoval s posunem směrem dopředu, ale chyběla tomu finální fáze. Několikrát míč ztratil, pokusil se i vystřelit, ale byl zablokován. Často se ze hry vytrácel, což je u něj nezvyklé. I přes to, že tohle byl Tomášův slabší zápas, patřil určitě k lepším, co dnes běhali po hřišti s kanónem na hrudi.

 

Lukas Podolski – 5 – Vyslal dva nebezpečné střelecké pokusy. Při jednom těsně minul a u druhého byl proti vyníkající Howard. Pochválit ho můžu za aktivitu a snahu, ale taktéž toho bylo na křídlo hodně málo. Co jsem psal u Tomáše u něj platí ještě ve větší míře. Byly úseky, kdy byl opravdu dlouho takřka neviditelný.

 

Olivier Giroud – 2,5 – Oli to má na jednu stranu s podporou naší zálohy těžké, na stranu druhou my právě v těchto zápasech, kdy se herně až tak nedaří, potřebujeme útočníka, který si ten gól udělá sám a strhne tak celý tým. Za ty 2 roky, co je Oli u nás jsem u něj nikdy neviděl gól, který dal Lukaku. Z pozice, kde byl neškodný se dostal do pozice, odkud skóroval a to bez přičinění jeho spoluhráčů. Tohle nám strašně chybí. Další mínus je, že když už Oliho do šance jeho spoluhráči dostanou, úspěšnost promění je podstatně horší, než by bylo potřeba. Dnes měl tři hodně nadějné momenty, ale ve všech selhal. Dále jej musím kritizovat za hru bez míče. Dnes jeho nabídka a pohyb celkově byly hodně zlý. Jak jsem nalíval čistého vína u Nacha, musím i u Oliho. Je třeba si přiznat, že jeho nenávidění předchůdci Adewhore a Van Pussy byly podstatně kvalitnější a nejsem si jistý, jestli můžeme konkurovat top týmům, pokud v létě nepřivedeme top útočníka, kterým Oli bohužel není.

 

Střídající hráči:

 

Aaron Ramsey – 7 – V určitých momentech šla vidět jeho nerozehranost, ale i tak lehce předčil všechny jeho kolegy, co hráli v základní jedenáctce. Bylo ho plné hřiště, kombinoval, střílel, bránil, pressoval. Snad bude brzy plně k dispozici.

 

Alex Oxlade-Chamerlain – 7 – Stejný případ jako u Aarona. Máme momentálně jedno jediné klasické křídlo, které hraje relativně ve formě a dostane se na hřiště až za stavu 3:0. Nepochopitelné. Ox za těch 25 minut vytvořil víc nebezpečných situací než Lukas a Santi za celý zápas dohromady. Jeho gólovou střelu bohužel vytáhl Howard famózním zákrokem na břevno.

 

YaYa Sanogo – 6 – Taktéž jej hodnotím kladně. Oproti Olimu na něm jde vidět, že se chce o každý míč poprat. K jeho smůle mu byl upřený regulérní gól, kde se pohybem dostal do výborné pozice a chladnokrevně zakončil. Škoda, něco podobného bylo pro jeho sebevědomí důležité. Tak jako tak jsem pro, aby hrál příští zápas od startu.

 

Arséne Wenger – Tady známku udílet nebudu, ale mám pouze negativní postřehy. Za prvé základní sestava. Jak jsem již zmínil výše. Stavění neustále té stejné jedenáctky, při čemž je několik jejich hráčů z formy a jiní na ni prostě nemají, je tristní. Tady to chce takovou tu trenérskou odvahu a chuť pro změnu, kterou u Arséna bohužel postrádám. Druhá věc, co mě strašně zarazila byla poločasová přestávka. V moment, kdy jsme v prvním poločase jasně horší, za 45. minut jsme si nedokázali vypracovat ani jednu 100% šanci i přes to, že jsme prakticky celý poločas prohrávali, se sluší tým seřvat a dat mu impulz v podobě alespoň jednoho střídání. Je pro mě naprosto nepochopitelný, že základní 11ka vydržela až do 66. minuty a střídali jsme poprvé za stavu 3:0!!!!!!!!! Vzhledem k tomu, že v daný moment byl zápas již rozhodnutý mi přišlo i nelogické posílat na hřiště Ramseyho, kde jsme riskovali obnovení jeho zranění. A ještě se na závěr vrátím k problematice Arséne – Arteta. Když se zamyslíme, nejlepší fotbal jsme hráli a nejlepší výsledky jsme měli na startu sezony, když byl Mikel zraněný. A že to, co předvádí poslední zápasy zůstává Arsénem nepovšimnuto a stále jej staví do základní jedenáctky, začíná být dosti alermující. Nemyslím si, že by bylo reálné, aby kdekoliv jinde tento zápas dohrál. Když se hlouběji vrátíme do minulosti a uvědomíme si fakt, že jsme měli v létě možnost získat Luize Gustava za solidní cenu, který je tak o 10 úrovní výš než Mikel, ale nepřivedli jsme ho z důvodu, že by na Mikelův úkor neměl dostatečné vytížení, které požadoval…Připadám si, že některé věci opravdu sleduju z jiné dimenze než Arséne. Jsem a vždy budu Arsénův podporovatel, ale těch, z mého pohledu, nesmyslných a nelogických tahů už je prostě příliš…

Áda

 

Komentáře

 1. Áda (karma: 0) #1

  [quote name=“dave“][quote name=“Áda“][quote name=“dave“][quote name=“Áda“][quote name=“dave“][quote name=“Oggy“][quote name=“dave“][/quote]
  [/quote]

  [/quote]

  [/quote]

  [/quote]

  Příjde mi, že jsi lehce přemotivovanej :)[/quote]

  Nie som premotivovaný,len mi príde,že ten hate z tvojej strany na neho je až moc veľký.Napísať vetu: Tak a teď se pozvolna dostáváme k hlavnímu důvodu, proč z posledních 4 zápasů Premier League máme 2 body a děsivé skóre 3 : 12 je proste nezmysel.To potom aj Cazorla,Rosický,Giroud môžu za také skóre?Veď ofenzíva dala úbohé 3 góly.Preči aj ich nespomenieš?Futbal je kolektívny šport,takže zvalovať všetku vinu na jedného hráča mi nepríde správne a nie je to len o ňom.Mužstvo ako celok hrá zle.Nebránia všetci,a tí čo majú tvoriť hru a dávať góly sú z formy.Na tejto kríze majú podiel všetci a nielen Areta.[/quote]

  Já už vážně nevím, jak s tebou komunikovat. Umíš číst? Vidíš, že bych někde napsal, že Arteta je jediný důvod této mizérie? Těch důvodů je několik a u každého hráče zvlášť jsem ho rozebral. Poukazuji na to, že HLAVNÍ důvod, NE JEDINÝ je, že Arteta na podobné zápasy a soupeře prostě nemá a hodně negativně to ovlivňuje hru zálohy jako celku, stejně tak kompaktnost středového trojlístku DM, CD, CD.

 2. killerhammer (karma: 0) #1

  Btw, pred zápasom s Evertonom som si pustil finále LM 2005/2006 Arsenal – Barcelona 1:2.

  Dobre padne zaspomínať na krásne časy v takýto smutný čas 8)

  Ale pozrel som to hlavne kvôli tomu, aby som porovnal, čo bolo a čo je.

  Nie je to žiadne prekvapenie, že taktika v tom finále a rozostavenie bolo rovnaké ako hráme dnes.

  Hra na jedného útočníka (Henry) a buď stredom (Hleb, Fabregas) alebo po krídlach + centre (Cole, Eboue, Pires, Ljungberg )

  Samozrejme, ten zápas sme vtedy nezvládli ale nie tak ako dnes.

  Rozdiel je jednoznačne v hráčoch.
  Tá kvalita čo tu bola, dnes nie je.

  Henry vs Giroud ? 😉

  Aby som to uzavrel, Wenger robí futbal roky rovnako, verí v tento štýl, len kvalita hráčov išla dole (lebo štadión, nečakané odchody a milión iných dôvodov).

  Máme dnes silu nato aby sme hrali takýto náročný štýl ?
  Zdá sa, že nie, proti silnejším, určite nie 🙁

 3. Japanas (karma: 0) #1

  To killerhammer : já myslím, že máme (nebo aspoň na podzim jsme měli. Ale tou tisíckrát omletou nerotací a následnými zraněními jsme se dostali do situace, že nemá kdo hrát, kdo střídat a kdo rotovat. A další, co seděli (viz Thomas) nejsou rozehraní….Teď to dolehlo se vší silou.
  A co se týká Girouda. Já na něj nikdy neútočím, na podzim odvedl výbornou práci a teď je prostě ve stavu, jako zbytek týmu. Problém je tentokrát u vedení týmu. Myslet si, že Arsenal odehraje celý kompletní ročník ve všech soutěžích s jedním hrotem, to byl vrchol naivity. Jevilo se to tak na ještě před sezónou a plně se to projevilo….To prostě není chyba Girouda, on celou dobu hraje, ať je ve formě nebo zcela mimo….bohužel…

 4. Jaycob (karma: 0) #1

  Gunner_Pav: Ale ja nerikam ze s nimi nemluvi. Ja rikam ze s nima mluvi malo a kort pri zapase! Nemusis mi zadny text zvyraznovat, ja cist umim. Arsene uz nekolik let jen tak pri zapase vysedava, maximalne zajde za 4. rozhodcim, ale tim to konci. Ono kdyz se neco na hristi posere, tak to 4. rozhodci neovlivni, ale hraci na hristi ano. Tudiz… No, myslim ze sem to vyjasnil az az.

 5. belerek (karma: 0) #1

  Samozřejmě tým kolem Bergkampa, Henryho, Pirése a spol. je jiná liga, ale i tak myslím, že máme kvalitní tým. Bohužel (mj. díky nerotaci) jsou ti nejkvalitnější zranění (Theo, Mesut, Koscielny) nebo hrají na postech, kde jsou poloviční (Santi, Arteta). Tým, který jsme měli před deseti lety, tu dalších 50 let být nemusí (tým, který neprohraje celou sezonu PL už možná nikdy), ale kvalita tam i tak je. Bohužel to, co máme k dispozici nyní, stačí opravdu maximálně na 4. místo, a to ještě s velkým štěstím.

 6. Poky17 (karma: 0) #1

  Hodnoceni super, nebal ses kritiky, to se mi libi :)..

  Nicmene jsme opravdu zvedavy na leto. Doufam ze Wenger nebude cekat opet na poslední den a zacneme se snazit hned od zacatku.. Vypada to na vetsi obměnu, Sagna stále neprodlouzil, spekuluje se o odchodech Vermiho, Poldiho ci dokonce Girouda, Artety + Fabiansky uz avizoval ze odchazi.. takze jsem opravdu zvedavy co se bude dit,alespon 2-3 hraci TOP kvality musí prijit, ale to si rikame kazde prestupove obdobi ze 😀

 7. Stranger0569 (karma: 0) #1

  Prvně jsem se podíval na hodnocení Artety a usoudil, že to má cenu číst. Pěkné hodnocení. K Artetovi díky jeho výkonům mám skeptický pohled už delší dobu. Tento rok je dobrý akorát na penalty, nicméně má už svůj věk, není to úplný flákač, Wenger ho jen tak nevystřídá a tím pádem Arteta ví, že musí šetřit síly. Wenger musí odejít a doufám, že vyhrajem FA cup, aby uklidnil mnohé šílence a ti vyznali Wengerovi zaslouženou úctu.

 8. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“miksik.on“]Např. při tom 3 gólu bych tu situaci viděl jinak a beru ho jako souhru nešťastných okolností.[/quote]
  Suhlas, Per, Nacho, Mikel ako i Oli hrali strasne, Thomas, Rosa a Santi im v tom kvalitne sekundovali. Ale Mikel zrovna v tom tretom gole mal asi najvacsiu snahu si svoju robotu urobit dobre, sprintoval co to dalo (je pomaly) a ten odraz bol dost nevypocitatelny, to nebol dobry priklad. Druhy gol ovsem cisto jeho…toto sa nemoze proste stat na polke.

 9. Áda (karma: 0) #1

  [quote name=“mc1897″][quote name=“miksik.on“]Např. při tom 3 gólu bych tu situaci viděl jinak a beru ho jako souhru nešťastných okolností.[/quote]
  Suhlas, Per, Nacho, Mikel ako i Oli hrali strasne, Thomas, Rosa a Santi im v tom kvalitne sekundovali. Ale Mikel zrovna v tom tretom gole mal asi najvacsiu snahu si svoju robotu urobit dobre, sprintoval co to dalo (je pomaly) a ten odraz bol dost nevypocitatelny, to nebol dobry priklad. Druhy gol ovsem cisto jeho…toto sa nemoze proste stat na polke.[/quote]

  Mrkni na to ještě jednou. Kdyby Arteta ve finalních metrech nevypustil a nepřešel do chůze. A hlavně si všímal Mirallase, tak to rozhodně mít mohl. Znovu tam byla velká dávka laxnosti a neschopnosti.

  http://www.livesport.cz/zapas/CpDzj7bi/#video

 10. TR7 (karma: 0) #1

  [quote name=“quaresma71″][quote name=“Patrick“][quote name=“Áda“][/quote]

  2 Áda : mno, článek si dosud (02:26) četlo 68 !!!! lidí. já bych s těmi závěry byl trochu opatrnější, byly doby, kdy HH třeba od tenisty četlo lidí přes 3 tisíce.

  Chápu, určitě není jednoduché psát hodnocení po takové sra.ce, ale přesto, nebo možná právě proto, lépe si dát kit kat pauzu třeba den a pak se na to podívat znovu a napsat to s chladnější hlavou. Přeci jen, svět po jednom zápase nekončí. Ani Arsenal. Since 1886.
  [/quote]

  po jednom nie ale takychto negativnych zapasov bolo v tejto sezone minimalne 10 ![/quote]
  presne to som chcel napisat..po jednom zapase, no to snad nemyslis vazne, patrick , nehnevaj sa , ale otvor oci uz aj ty, arsenal posledne roky stagnuje(hlavne vysledkovo a trenersky, o financiach teraz nehovorim..) nech je pricina akakolvek, priznajme si to, inak sa nic nezmeni…

 11. miksik.on (karma: 0) #1

  [quote name=“Áda“][quote name=“mc1897″][quote name=“miksik.on“][/quote]
  [/quote]

  Mrkni na to ještě jednou. Kdyby Arteta ve finalních metrech nevypustil a nepřešel do chůze. A hlavně si všímal Mirallase, tak to rozhodně mít mohl. Znovu tam byla velká dávka laxnosti a neschopnosti.

  http://www.livesport.cz/zapas/CpDzj7bi/#video%5B/quote%5D

  Já se na to díval několikrát a tvrdím, že 99% hráčů by se v takovéto situaci zastavilo, ten odraz byl naprosto nelogický, podvědomě hráč v tu chvíli prostě zpomalí i přesto se to snažil zachránit. Podívej se na ostatní hráče okolo v té situaci, Arteta oproti nim makal dozadu velmi usilovně a hlavně, při tom odrazu Merte, který celou tu situaci absolvoval naprosto piánko, kdyby byl máknul, byl by u toho míče on, vzhledem ke vzdálenosti a jeho pohybu měl největší předpoklad se tam k tomu míči dostat.

 12. Fabregas03 (karma: 0) #1

  [quote name=“Poky17″]Hodnoceni super, nebal ses kritiky, to se mi libi :)..

  Nicmene jsme opravdu zvedavy na leto. Doufam ze Wenger nebude cekat opet na poslední den a zacneme se snazit hned od zacatku.. Vypada to na vetsi obměnu, Sagna stále neprodlouzil, spekuluje se o odchodech Vermiho, Poldiho ci dokonce Girouda, Artety + Fabiansky uz avizoval ze odchazi.. takze jsem opravdu zvedavy co se bude dit,alespon 2-3 hraci TOP kvality musí prijit, ale to si rikame kazde prestupove obdobi ze :D[/quote]

  Teď už na ně love sou, tak uvidime 😀

 13. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“miksik.on“][quote name=“Áda“][quote name=“mc1897″][quote name=“miksik.on“][/quote]
  [/quote]

  Mrkni na to ještě jednou. Kdyby Arteta ve finalních metrech nevypustil a nepřešel do chůze. A hlavně si všímal Mirallase, tak to rozhodně mít mohl. Znovu tam byla velká dávka laxnosti a neschopnosti.

  http://www.livesport.cz/zapas/CpDzj7bi/#video%5B/quote%5D

  Já se na to díval několikrát a tvrdím, že 99% hráčů by se v takovéto situaci zastavilo, ten odraz byl naprosto nelogický, podvědomě hráč v tu chvíli prostě zpomalí i přesto se to snažil zachránit. Podívej se na ostatní hráče okolo v té situaci, Arteta oproti nim makal dozadu velmi usilovně a hlavně, při tom odrazu Merte, který celou tu situaci absolvoval naprosto piánko, kdyby byl máknul, byl by u toho míče on, vzhledem ke vzdálenosti a jeho pohybu měl největší předpoklad se tam k tomu míči dostat.[/quote]
  100% suhlas.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.