Hodnocení hráčů

Arsenal 0:0 Southampton –

Zdravím všechny uživatele na Gunners.cz. Roman Berčák tentokrát časově nestíhal a proto jsem se nabídl, že dnešní hodnocení napíšu místo něj. Jedná se o můj debut v rubrice Hodnocení hráčů. Prosím, nebijte mě. 🙂

Brankář

 • 7,0

  Čech předvedl v prvním poločase jistý výkon. Chodil si bez problémů pro centry a připsal si pár úspěšných zákroků. V druhém poločase pokračoval ve stejném duchu a připsal si na konto i pár velmi přesných výkopů, které zahájily protiútok. Nemusel sice vytahovat žádné TOP zákroky, ale i přesto ho hodnotím kladně.

Obrana

 • 6,0

  Hector dnes podal nejslabší výkon z obranné čtveřice. Vysoké napadání hráčů Southamptonu mu dělalo problémy a dopustil se několika ztrát a nepřesných přihrávek. Dopředu se cpal více než jeho španělský kolega z druhého kraje, ale k ničemu to nevedlo. Těch špatných centrů měl totiž více než těch dobrých. Jeho nejsvětlějším okamžikem bylo, když v druhém poločase využil svých rychlostních předpokladů a zabránil jít útočníkům Saints do trháku. Snad nám neusnul na vavřínech, když mu ubyla konkurence.

 • 7,0

  Gabriel se dnes podruhé v řadě ukázal v základní sestavě. V prvním poločase toho na práci moc neměl a staral se především o vývoz míče a následnou rozehrávku. To se mu dařilo na výbornou a nešlo mu nic vytknout. V druhé polovině už začal chybovat a paradoxně jeho chybná rozehrávka nás málem stála zápas. Naštěstí se vzpamatoval a s výjimkou zákroku na žlutou mu už nešlo nic vytknout. Brazilec celkově podal slušný výkon a vůbec bych se nedivil, kdyby nastoupil v základu i v příštím zápase. Jen tak dál.

 • 7,5

  V první polovině naprosto kraloval vzdušnému prostoru. Připsal si nejvíce vyhraných hlaviček z týmu a téměř nechyboval. Ve zbytku zápasu pomáhal vyvážet míč a jednou se dostal i do šance, ale naneštěstí neproměnil. Dnes náš nejlepší obránce.

 • 6,5

  Dneska to nebyl Nachův zápas. V prvním poločase si připsal pár úspěšných zákroků, ale příspěvek ofenzivy vázl kvůli jeho nepřesnosti. V druhém poločase to bylo více méně to samé. Předvedl pár zachycení a vyvezení balónu. Chce to zapracovat na centrech.

Záloha

 • 6,0

  Mathieu dnes příliš nezazářil. Připsal si pár ztrát a pár úspěšných zákroků. Snažil se a bojoval, ale nic navíc nepředvedl. V dalším zápase ho pravděpodobně nahradí Coquelin.

 • 6,5

  Aaron dnes patřil k nejaktivnějším hráčům na hřišti. Neustále si nabíhal, rozděloval míče a vytvářel prostor pro své spoluhráče. Bohužel si připsal i několik ztrát a nepřesných přihrávek. Při jedné akci v druhém poločase naprosto nesmyslně pálil z otočky na bránu.

 • 6,5

  Největší smolař zápasů. V prvním poločase se překvapivě dostal do třech velkých šancí, ale ani jednu nedokázal pořádně zakončit. S každou spálenou šancí rostla jeho frustrace a to se na něm podepsalo. Jeho rohy byly velmi nepřesné a nedařilo se mu. V druhém poločase už došlo ke zlepšení a připsal si několik klíčových přihrávek. Zrychloval hru a snažil se něco vymyslet. Dnes to nebyl ten Mesut, který na podzim kraloval PL. Doufejme, že se do formy vrátí už v příštím kole.

Útok

 • 5,0

  Špatně, špatně, špatně! Dnes podal jeden z nejslabších výkonů v červeném dresu. Nedařily se mu přihrávky a ztrácel míče. Zaslouženě střídal jako první.

 • 5,5

  Giroudovi se dnes nedařilo. Hlavně kvůli tomu, že na něm byl neustále nalepený obránce. To ale není omluva. Giroud vyhrál pár hlaviček a dostal se k několika střelám, ale žádná neprošla do sítě. Vzhledem k tomu, že rozhodčí byl velmi benevoletní, tak nepochodil ani s natrhnutým dresem a ani s ránou do hlavy. Dnes se mu dařilo především sklepávat vysoké míče, ale to bylo vše.

 • 8,0

  MAN OF THE MATCH

  Alexis se vrací do formy a ukazuje jak moc týmu chyběl. Po celý zápas patřil k nejlepším a jeho plusy značně převyšují mínusy. Ze začátku si připsal pár ztrát, ale všechno převážil jeho geniálními přihrávkami, které jeho spoluhráči nedokázali využit. Když zjistil, že spoluhráčům se střelecky nedaří, tak se tlačil do zakončení sám a připsal si pár nebezpečných střel. Jednu mu dokonce vykopli z brankové čáry. Další šance po ťukesu s Özilem ho však bude mrzet ještě víc.

Střídající

 • 4,0

  Přišel. Viděl. Spálil. Zmizel. Asi takhle by se dal charakterizovat výkon Walcotta. AW si všiml jeho slabých výkonů z posledních týdnů a proto ho posadil na lavičku. Jenže ani dnešní posezení na lavičce ho nenakoplo k lepšímu výkonu. Krátce po svém nástupu na hřištiě si připsal pěkný centr. Poté se šťastně dostal k balónu a v neuvěřitelné dvojšanci selhal. Po této akci se už k ničemu nedostal. Velmi slabý výkon.

 • -

  Nastoupil až v 85. minutě a moc toho nestihl. Připsal si žlutou kartu za ostrý zákrok na soupeře a vyhrál hlavičku. Jestli měl oživit hru, tak měl přijít mnohem dřív.

Dnešní výkon ukázal především nemohoucnost v zakončení. Hráči vyslali celkem 20 střel, z nichž 10 letělo na bránu a ani to nestačilo ke vstřelení branky. Jak říkal AW na začátku sezóny "Zakončování je cyklické." A tak musíme doufat, že tento impotentní cyklus je již u konce a začnou zase padat branky. V lize jsme se jich už totiž tři zápasy v řadě nedočkali.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.