Hodnocení hráčů

Arsenal 1:0 Curych

Trochu větší nervák, než jsme čekali, ale povinný postup z prvního místa je doma.

Dnes se mi během zápasu několikrát sekl stream a dvakrát jsem musel hledat úplně jiný, takže se omlouvám, jestli mi něco uteklo.

Dnešní zápas jsme sice vyhráli zaslouženě, ale několikrát jsme měli v zápase namále a mohlo to skončit i špatně. Bylo to takové nehezké upracované vítězství. V prvním poločase jsme Curych k ničemu nepustili a bohužel jsme některé dobré šance neproměnili. Mohlo to být klidně 3:0 a zápas jsme mohli dohrávat v klidu. Bohužel se protahuje i střelecká impotence Gabriela Jesuse a připadá mi čím dál víc frustrovaný. Snad se trefí proti Chelsea a naváže na úspěšný start do sezóny. Jsem rád, že je Elneny zpátky, odehrál to slušně na to, že byl tak dlouho mimo.

Brankář

• Aaron Ramsdale

6,0

Neměl moc práce, ale když jsme ho potřebovali, tak byl tam kde má. V prvním poločase všechny vystrašil hrůzostrašnou rozehrávkou kdy nabídl roh soupeři. Kromě tohoto momentu byla rozehrávka OK a byl celou dobu pozorný a na svém místě.

Obrana

• Ben White

7,0

Krásně začal naší gólovou akci a jeho výkony na pravé obraně se mi líbí. Usadil se tam a hraje tam velice dobře.

• 6,0

Na soupeře typu Curych to stačí, na lepší soupeře ne. Nic nepokazil, ale nepůsobil na mě moc klidně, připadal mi hodně nervózní.

• Gabriel Magalhães

6,5

Pokud jeho žlutá byla za faul, tak je to úlet, ale myslím že byla za protesty. Jak jste to viděli vy? Nedostali jsme gól, takže svůj úkol na hřišti splnil, ale dnes nebyl tak dominantní, připadalo mi, že je taky víc nervózní - možná díky Holdingovi.

• Kieran Tierney

7,5

MAN OF THE MATCH

Krásná střela, krásný gól - MOTM. Přeju mu to, protože dosavadní průběh sezóny pro něj musel být těžký. Jeho drive směrem dopředu byl dneska super, soupeř ho zastavoval i za cenu roztržení dresu. Že za to nebyla žlutá, nepochopím.

Záloha

• Mohamed Elneny

6,5

Je vidět, že je nerozehraný, ale zvládl slušně odehrát celou hodinu. Jsem za něj rád, budeme ho potřebovat.

• 5,5

Od té doby, co se vyjádřil, že chce hrát víc, tak jeho výkony stojí za starou bačkoru. Měl sice trochu lepší fázi začátkem druhého poločasu, ale první poločas mi připadal mimo a koncem zápasu taky. Myslím, že Elneny ho odsune a bude hrát na úkor Lokongy, jestli se Lokonga nezlepší.

• Fábio Vieira

6,0

Odehrál určitě lepší zápas, než předchozí. Zahrával dobře rohové kopy, dostal se do dobrých střeleckých příležitostí, ale jednou přestřelil a dvakrát mu soupeř dobrou střelu zblokoval. Má záblesky dobrých momentů, ale střídá je dost často s nedůrazem. Pro PL bude muset asi zapracovat na fyzičce.

Útok

• Reiss Nelson

6,0

Krásně vysunul Whitea před naším gólem. Bylo vidět, že má po víkendu sebevědomí a možná trochu předržoval míč. Nedařilo se mu tak náramně, jako v posledním zápase, ale byl aktivní a snažil se jak dopředu, tak dozadu.

• Edward Nketiah

6,5

Jeho výkon se mi líbil. Dobře presoval, hrál přímočaře a neváhá vypálit. Měl 2 gólové střely, ale u obou se brankář soupeře vyznamenal. Škoda, že alespoň jednu šanci neproměnil, za svůj výkon by si to zasloužil.

• Gabriel Jesus

6,5

Snaží se, má tam záblesky geniality, kdy je schopen na pětníku přelstít několik protihráčů, dostává se do dobrých šancí, ale ne a ne dát gól. V jeho největší šanci mi to nejdřív připadalo, že úplně přestřelil, ale v opakovačce se ukázalo, že brankář soupeře se štěstím zasáhl zády, jinak by to asi do brány šlo. Snad se trefí co nejdřív.

Střídající

• Bukayo Saka

5,5

Dneska se pořádně nedostal do zápasu. Měl tam jeden velice dobrý náběh. Ale důležité je, že je v pořádku a připraven na víkend.

• Thomas Partey

5,0

Měl nám přinést více kontroly ve středu hřiště, ale dnes jsem měl pocit, že se mu to moc nedařilo, naopak tam měl několik chybiček, které vedly k poměrně nepříjemnému tlaku soupeře v závěru zápasu. Snad se na neděli vyspí lépe.

• Takehiro Tomiyasu

5,5

Moc dlouho na hřišti nepobyl. Doufejme, že bude v pořádku.

• Martin Ødegaard

5,0

Pokud jsem psal o Sakovi, že se nedostal do zápasu, tak Martin se do zápasu dostal ještě méně. 8 doteků s míčem a jen 5 přihrávek za 20 minut je na playmakera opravdu bída. Snad se šetřil na Chelsea.