Hodnocení hráčů

Arsenal 1:1 Brighton –

Dnes musela bezpodmínečně přijít výhra, aby byla šance na umístění v TOP4. S nadějemi je tedy konec, jedinou možností je Evropská Liga.

Brankář

 • 5,0

  Chytil dvě velké šance, avšak dvě připravil svému soupeři při nepovedené rozehrávce (jedna z nich dokonce přímo na kopačku na hraně vápna). Tedy průměr.

Obrana

 • 5,0

  Definice slova průměr. Nic extra nepokazil, ale absolutně nebyl schopen držet krok s útočnou fází po pravé straně - veškeré akce byly u něj zbržděny. Na druhou stranu z jeho kopaček vzešel jeden nebezpečný centr.

 • 6,0

  Dnes náš nejlepší stoper. Neudělal žádnou větší chybu, ukázal jednu dvě dobré průnikové přihrávky (1 key pass), vyhrál pět hlavičkových soubojů. Měl jednu velkou šanci dát gól hlavou. Víc po něm rozhodně chtít nemůžeme. Teda kromě toho, aby se v 86. minutě, když potřebuje Arsenal nutně vstřelit gól, nešel hádat za rozhodčím kvůli nesmyslům. To bych si přál.

 • 5,0

  Udělal ze sebe kašpara při nafilmovaném pádu a při obrovské dvojité šanci Brightonu ke konci zápasu se spolu s Monrealem jen tupě hlásil, místo toho, aby si hlídal svého hráče (což je už ale spíše taková tradice). Při ztrátách míče Arsenalu byl nucen chodit do sprinterských soubojů, se kterými si poradil, mimo to toho na práci zas tolik neměl.

 • 5,0

  Vybojoval penaltu (o které stále nevím, jestli měla být, nebo ne - je to fakt sporné), ale jinak nic moc. V druhém poločase nabídl svým nesmyslným zpracováním ve vápně šanci soupeři, u zmíněné velké dvojšance se také jen tupě hlásil. Nacho jde očividně s formou dolů a těžko říct, zda se to s přibývajícím věkem ještě změní - možná je na čase poohlídnout se jinde.

Záloha

 • 4,0

  Minulý zápas mu vyšlo několik krásných průnikových přihrávek a neprovedl žádnou "Xhakovinku". Dnes to bylo přesně naopak - nepovedla se mu jediná důležitá přihrávka (až na jednu dvě výjimky) a "Xhakovinka" byla ve formě totálně, ale totálně hloupé penalty, která nás stála naději o umístění v první čtyřce. Dnes navíc kazil i jednoduché přihrávky - hned ze začátku zápasu dvakrát nahrál soupeři přímo na kopačku. Dva přímáky do zdi, podprůměrně zahrané rohy. Granit ukazuje zas a znova, že se kolem něj tým, který má soupeřit o nejvyšší příčky, postavit nedá - k čemu je dobré, že někdy umí vykouzlit brilantní přihrávku či gólový centr, když to pak celé přijde vniveč díky jeho chybám?

 • Lucas Torreira

  6,0

  Jeden z mála, co snesl přísnější měřítko. V podstatě nic nepokazil, lítal jako blázen a přihrával přesně v útočné fázi - líbí se mi na něm, že nenahrává pouze alibisticky, ale opravdu se snaží míč vyvézt a založit útok, k čemuž má také výborné předpoklady - dobrý driblink a přehled na hřišti. Jedna jeho střela byla nebezpečně tečovaná a druhá letěla hodně vysoko. Co však nechápu je to, jak vysoko začal znenadání hrát (od návratu po zranění). Přijde mi, že napadá tak vysoko, že se poté musí sakra snažit, když Arsenal ztratí míč.

 • 6,0

  Lehce nadprůměrný výkon. 3 key passes, nabízel se, několikrát efektně i efektivně našel hráče ve vápně buď překvapivou přihrávkou, patičkou či centrem (vykombinoval s Lacazettem akci, kdy Mkhitaryan nastřelil tyč, několikrát poslal centrem do šance Aubameyanga, ...) - kdyby byli ofenzivní hráči více efektivní, klidně si mohl připsat dvě asistence.

Útok

 • 5,5

  Většina lidí jej odsoudila po hloupé ztrátě, jenž založila gólovou akci soupeře, realitou však je, že do té doby byl jeden z nejlepších na hřišti. Hned zpočátku nastřelil tyč, v průběhu poločasu přidal ještě jednu hodně jedovatou střelu. Hrál často hodně z hloubky a snažil se i bránit. Škoda zmíněné ztráty.

 • 6,5

  MAN OF THE MATCH

  Asi je to klišé, ale on je náš opravdový klenot, i když se mu dneska zase tak nedařilo. Rval se, co mu síly stačily. Spolu s Özilem vytvořili šanci, kdy Mkhitaryan nastřelil tyč, snažil se rozehrávat akce, podržet míč, napadat, obcházet protihráče - prostě vše. Jednu střelu mu vyhlavičkoval obránce, poté předvedl nádhernou sólovou akci v soupeřově vápně, ze které k jeho smůle také gól nepadl.

 • 4,5

  Dal gól z penalty, což je sice super, ale měl k tomu přidat ještě alespoň dva. Dnes pálil extrémně, víc k němu fakt nemá smysl psát.

Střídající

 • -

  Jeho největší highlight je komická žlutá karta při klasickém obejmutí balónu, když si chtěl vymodlit faul.

 • -

  Přišel na pozici krajního beka. Do obrany nestíhal (několikrát zmíněná dvojšance soupeře jde částečně na jeho triko), protože jeho úkolem bylo útočit - částečně se mu to dařilo. Měl jeden nebezpečný centr a jeden fakt špatný centr.

 • -

  Neudělal vůbec nic.

Před tím, než začneme odsuzovat naše hráče či trenéra, se všichni zkusme zamyslet nad tím, jestli si hráči, resp. trenér, opravdu kritiku zaslouží. Někdo může namítnout, že Emery dnešním trojitým střídáním rozbil náš tlak. Jenže většinou mu střídání v průběhu sezóny vycházela. Také proti má Arsenal po Liverpoolu nejvíc vstřelených gólů od náhradníků.

V průběhu minulé a letošní sezóny jsem totiž čím dál více přesvědčen o tom, že hráči na to jednoduše jen nemají. Není to tak, že by hráli pod své možnosti. Toto jsou jejich možnosti. Jsou hráči, kteří kvalitou převyšují zbytek týmu - je jím stoprocentně Lacazette. Možná Aubameyang (není útočník, co by nepálil šance). Dobře našlápnuto má třeba Torreira. Ale zbytek?

Proč máme od našich hráčů tak vysoká očekávání? Kdy hráči jako Xhaka, Mustafi, Sokratis, Mkhitaryan v našem dresu delší dobu ukazovali, že jsou špička? Koscielny s Monrealem stárnou, věk nelze zastavit. Özil je kapitola sama pro sebe. Tak proč od nich chceme tolik? Protože je to přeci Arsenal, a Arsenal má bojovat o přední příčky. Jenže pokud za Arsenal hrají hráči, kteří jednoduše nemají na to, aby o přední příčky hráli, tak to není jejich chyba. Oni sami s tím nic nenadělají. Vždyť podle statistik jako expected goals jsme až sedmí, o defenzivě raději nemluvě - dokonce Wolves měli být statisticky v tabulce před námi! Znamená to tedy, že máme ještě o dost více bodů, než jsme měli mít. Možná je to tím, že top kvalitu máme pouze v útoku.

A není to tak, že bychom přiváděli horší a horší hráče. To jen konkurence je vyšší a vyšší, zatímco Arsenal stagnuje. Je to jednoduché - dokud nebudeme schopni investovat tolik, jako konkurenční kluby, nemůžeme se jim dlouhodobě rovnat. Možná by bylo dobré začít si na to zvykat, a užívat si například to, že jsme jednou nohou ve finále Evropské Ligy.

Komentáře

  • bflmpsvz (karma: 3328) #1

   No uvidíme, co zítra. Klidně se může stát, že ve finále LM i EL budou čtyři anglické celky (i když s naší hrou a neformou…). Ale to by bylo drsné, docela by si to zasloužilo, aby PL měla zvednutý rating na LM, že by se mohlo kvalifikovat až pět týmu. Já chápu, že LM má být co nejvíce mezinárodní, ale trend je takový, že ve skutečnosti se vyrovnává tak PL, ale jinak se spíše rozevírají nůžky mezi TOP kluby a top ligami a tím zbytkem. Je otázka, jestli mají 2 top týmy z PL být mimo LM, když pak tam je polovina týmů, které jsou poměrně prokazatelně slabší… Nemám k tomu odpověď a ani řešení. Ty slabší ligy by to zabilo ještě víc, některé by prostě věděly, že se do LM nikdy nemůžou podívat (ale zase by dosáhly na EL). Možná, že když by se to tak více oddělilo, sice by takový Partizan nikdy nemohl hrát LM, ale zase by ty dobré týmy, které ostatní v EL drtí, prostě byly v LM, takže by Partizan měl šanci, že by vyhrál aspoň tu EL. Takhle stejně EL opanujou top týmy, které se se nekvalifikovaly do EL nebo ty, které spadnuly z třetího místa LM. Pro ty menší kluby je reálné usilování o trofej v obou ligách prakticky vyloučené. Takhle by měli větší možnost. Ale vyloženě by se vytvořily pevně dvě úrovně kvality, což je na druhou stranu trochu exkluzivní a bude to ty nůžky ještě více rozevírat.. (k čemu ale tak jako tak dochází). Nevím, nemám odpověď..

     • jakub (karma: 12213) #1

      Moura přišel minulej rok v zimě, v létě neutratili ani jednu libru za posily, Je mi líto Ajaxu, byli jednu minutu od finále. To je strašný, moc jsem jim to přál, měli skvělou sezónu a dobrej tým.

      |
     • Paulus.novy (karma: 1664) #1

      Oni mají dost štěstí na generaci hráčů. Říkám štěstí, ale je to i dost o konzistentní práci z minulých let. My každopádně investovat musíme, pokud nechceme na zlepšení čekat dalších 10 let, až se zase všechno sejde do ideální konstelace. Navíc pokud nezlepšíme platovou, smluvní a přestupovou politiku, tak se to do ideální konstelace nedostane nikdy (viz minulých cca 10 let)

      |
     • jakub (karma: 12213) #1

      Já s tebou souhlasím, v tom že musíme zlepšit hodně věcí. Tomu štěstí bych asi až tak nevěřil, letos jsem viděl několikrát jak dávali branku v posledních minutách zápasů, mají relativně úzkej kádr, zraněný hráče a stejně jsou schopni z toho něco vytřískat, to podle mě není náhoda. Hodně často vidím jak se tam Pochetino s tím asistentem dívají do tabletu, u žádnýho jinýho týmu to nevidím tak často, musejí tam mít nějaký aktuální data, analýzy, simulace a to jim podle mě dává nějakou výhodu, ale nevěřím že je to náhoda.

      |
     • jakub (karma: 12213) #1

      Kéžby, já třeba teď nedávno viděl jak si Son dával gel co používají cyklisti a asi 5 minut nato dával branku do sítě City v tom prvním zápase s nima, takže bych si tipnul že používají něco jako v cyklistice team sky, i včera bylo vidět že ke konci zápasu tam odklízel míče ten Tagliafico, asi třikrát a potom u toho klíčového momentu tam nebyl. V té cyklistike ty analýzy taky ukazují kolik ti borcy mají energie, a když mu třikrát nastoupíš v určitej moment, tak po čtvrtý ten borec odpadne a ty vyhraješ. Ale já samozřejmě nevím, třeba tam fakt má to Angry Birds.

      |
     • Paulus.novy (karma: 1664) #1

      To zní rozumně s tím systém, jak říkáš, třeba to tak fakt mají. Bylo by to celkem logické i vzhledem k tomu, jak mají úzký kádr, tak hledají řešení.

      |
     • jakub (karma: 12213) #1

      Jak on? V PSG je sportovní ředitel, on rozhoduje kdo se koupí a kdo odejde. Antero Henrique je to momentálně, předtím dělal v Portu.

      |
 1. Jakub FB (karma: 228) #1

  no tak toto som po polcase necakal.. nenormalne bojovali do poslednej minuty… ach kedy take cosi uvidime u nas?
  dufam ze niekto kupi poccetina lebo je to skvely trener a vo finale ostava len dufat ze klopp to konecne raz zvladne.
  pozeral som si vzajomne zapasy poolu a spurs a tuto sezonu to bolo 2:1, 2:1 pre pool a jedna remiza 2:2… to znaci dost vyrovnane zapasy…achjo

 2. Bangbang (karma: 1436) #1

  Já to těm klukům ajaxátskejm tak přála a pak mi jich bylo tak straně líto. To zklamání musí strašně bolet, protože tam nechali úplně všechno. Spurs měli kliku, ale na druhou stranu si za tím urputně šli. Ten zápas jsem si fakt užila. A ti ajax fans, jak kluky vy tleskali…. luxus. To jsou neskutečný emoce, jak v úterý, tak včera. Ten už jen povinně fandit Kloppově družině, bo tu druhou možnost prostě ne a ne. Ale jinak respekt Pochettinovi, co s tím klubem dokázal udělat a nemusel přitom utrácet stamiliony….

 3. Buddha (karma: 324) #1

  Strašně jsem to Ajaxu přál, aby to letos dotáhli k titulu. Hodně dlouho tu nebyl tým, který by hrál tak skvělej fotbal, Hag v podstatě jako Pepkův žák ještě vyšperkoval jeho styl na další úroveň a po taktické a organizační stránce to bylo něco neuvěřitelného co předváděli. Bohužel no, ve finále fandíme Poolu. Jen si tak říkám kdo Slepicím konečně vyfoukne Pocha, protože ač má nenávist k tomuto klubu sahá k nebesům, ten člověk odvádí skvělou práci a klobou dolů co s nimi předvádí. V podstatě 2 největší původní zájemci Real, MU mají trenérské posty vyřešené, tak vážně nevím.

   • Paulus.novy (karma: 1664) #1

    To je otázka času, než Ole vysmahne. Oproti Mourinhovi nabízí akorát sympatičtější vystupování a trochu ofenzivnější fotbal, jinak nic. Podle mě za jeho počáteční úspěch může do značné míry Phelan a někde ze zákulisí mu pár dobrých rad dal určitě i SAF. Phelan prý začíná být nespokojený a SAF by raději už taky měl asi klid na stáří. S Oleho popularitou to taky začíná být nahnuté, velmi pomalu ale přece. Takže MU pak nejspíš sáhne po Pochem a podle mě to nebude dlouho trvat.

     • Buddha (karma: 324) #1

      Jsem stejnýho názoru. Ole byl jen takový dočasný psychologický hype po toxické atmosféře s Mourkem. Přeci jen se takhle mohli Spurs rozsypat už toto léto. Ono v případě odchodu Pocha by vznikl větší prostor i pro to, že odejdou někteří hráči a to by byl vážně razantní sešup dolů. Já si třeba nemyslím, že by z MU vyloženě měl vytvořit mašinu, nezapomínejme, že United řídí neschopný Woodward, který do všeho kecá a je třeba s ním vyjít. Takže první věc je jak by si to tam nastavili. Další věc je, že ve v takovém klubu ještě nepůsobil, ono je něco jiného být ve Spurs, kde byl stále chválen co předvádí s úzkým kádrem, za málo peněz apod., ale v United ten tlak od vedení, fans, sponzorů je obrovský. Ano dali by mu slušný budget, ale o to větší tlak by na něj byl. Takový tlak na progress, výsledky, trofeje dosud nezažil. Takže ano potenciál má, ale zda-li má také na to vést velkoklub je stále s otazníkem.

      |
 4. killerhammer (karma: 4079) #1

  Všetci, čo sa tu rozplývate nad Pochem a Kloppom nezabudnite, že týmto trénerom bolo umožnené roky systematicky pracovať vo svojich teamoch a vedenie ich podporilo v nákupoch hráčov (samozrejme, každý klub v rámci svojich možností).
  Vydržali aj sezóny keď sa im nedarilo.
  Spomínam si napr. na Kloppovu sezónu 2016/2017, kde čelil veľkej kritike či už od vlastných fans alebo aj od odbornej verejnosti, či nato vôbec má.
  Tiež dostávali veľa gólov, napr. 2015/16 keď Klopp prišiel v polke sezóny dostal Liverpool 50g, takisto v nasledujúcej 42g.
  Klopp obranu vyriešil až nákupom VD + Becker, čo začal riešiť až na jar 2018.
  Chcem tým len povedať, že aj Emery potrebuje takúto podporu, inak to celé nemá význam.
  Keď to bude tak, že sa začnú striedať tréneri každý rok, tak to dopadne ako v ManUtd alebo Chelsea.
  Podpora musí byť samozrejme hlavne od vedenia klubu aby mu kúpil hráčov ktorých si vyberie do svojho systému.
  (Tá informácia z médií, že postúp do LM a dostaneš 40M, to je na zaplakanie, dúfam, že je to len novinárska kačica).
  Verím, že Emery v už lete tiež urobí prebudovanie obrany (ako to urobil Klopp v Liverpoole).
  Zneisťuje ma len tá prvá Emeryho hosťovačka Denis Suarez. Ostáva mi veriť, že to bol len panický krok, keďže v zime dostal Emery na prestupy 0 eur :-O a že sa už nebude opakovať 😉

  • bflmpsvz (karma: 3328) #1

   No právě, Klopp přišel v rozběhnuté sezoně, tj. bez přípravy, kdy se nejvíce pracuje na týmu (pak už se rozjede kolotoč), takže hodnotit tu necelou sezonu je relativně nefér – ale i přesto – sice skončil osmý, ale taky přebíral tým myslím 10. nebo snad ještě na horší pozici. I přesto, že neměl celou přípravu a ten dlouhý čas s týmem, tak postupně se hra týmu dost zásadně zlepšila, a to hned v té necelé sezoně. Navíc skončil sice 8., ale s 60 body – to už není tak velký rozdíl k nám (a když se podíváš na ten tehdejší tým, tak to je fakt úlet, co tam tehdy měl…). A i přesto je donesl do finále EL. Další rok už 76 bodů…
   Hlavně tam ale byl zřetelný herní posun…

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.