Hodnocení hráčů

Arsenal 1:1 Tottenham –

Poměrně slabý výkon s nečekaným zachráncem.

Brankář

 • 6,0

  Nic moc. Za gól ho vinit nelze, i když si podle mě mohl počínat lépe. Kane měl štěstí, že balón přeskočil Petrovu nohu. Pár střel na něj letělo, ale kromě hlavičky, kterou se štěstím vyrazil, to nebyly žádné bomby. Co ale předvedl s Mertesackerem někde před vápnem proti dvěma hráčům Spurs, to nechápu. Už takových blbostí udělal tuto sezónu víc, naštěstí pro něj zůstal nepotrestán. Měl by se ale trochu zklidnit.

Obrana

 • 6,0

  Ze začátku ztratil pár jednoduchých míčů a proto jsem se obával, že to bude zase průser. Nakonec ale Mathieu neměl s defenzivou problém a i když nepřidá do ofenzivy nic navíc, jako Hector, jeho výkon dnes byl docela dobrý.

 • 4,5

  Jak hezky ukázal Thierry o přestávce ve studiu, Per má obrovské množství momentů (které lze snadno přehlídnout), kdy je naprosto mimo a neví, co se děje. Často je moc vysunutý a jakmile nad ním letí balón, je zle. Potřebuje nepřijatelné množství času k reakci, k otočení a k "rozběhu". Několikrát ho takto mohl potrestat Kane, naštěstí balóny Tottenhamu nebyly tak přesné nebo Harryho zradilo zpracování. Ani jeho přehled o hře dnes nebyl takový, jak býval - zmateně vyskakoval po balónech, co předvedl s Čechem mi moc do hlavy nejde (i když to je spíš na Petrovi) a jednou přihrál těsně před vápnem soupeři. Gól byl sice Laurenta, ale stejně byl dnes Per tím nejhorším článkem obrany.

 • 5,5

  Až na gól a jedno vyškolení od Lamely ze začátku, které uhasil Monreal, to byl dobrý výkon. Branka Tottenhamu jde jasně na jeho triko, jelikož stejně jako Gabriel proti Bayernu nestihl uzavřít ofsajdovou past, navíc přitom udělal tu nejhorší věc - snažil se ji sklapnout až už bylo pozdě, proto už také nestihl doběhnout Kanea. Také celá obrana v čele s ním, Monrealem a Coquelinem zaspala ze začátku při rohu, kdy nikdo nehlídal Diera na vzdálené tyči a ten měl následně dobrou šanci dát gól hlavou. Líbí se mi jeho vystupování, často dobře přečte hru, vyřítí se zezadu a sebere míč.

 • 7,0

  Nebýt Mesutovy asistence, byl by dnes hráčem zápasu. Hlavně ze začátku to byl právě on, co dostával Arsenal z obrovské šlamastiky a několikrát jako úplně poslední hráč zatáhl za záchrannou brzdu. Nedělal chyby, poctivě bránil a brousil lajnu. V druhém poločase ukázal, že i on umí skvěle přihrávat a hodně pomáhal s rozehrávkou. Skvělý výkon.

Záloha

 • 6,5

  Měl to moc těžké, protože Santi toho dnes moc neodběhal. Jednou dvakrát se nechal obejít, ale jinak byl spolehlivý a i nadále předváděl jeho lahodné skluzy. V druhém poločase začal více riskovat a vycházely mu i souboje jeden na jednoho. Jde vidět, že i do ofenzivy má co nabídnout.

 • 4,5

  Jediná věc, za co ho lze pochválit, byla, když ze začátku skvěle odebral balón u vápna Arsenalu, vyvezl ho dopředu a založil slibný protiútok. Od té doby ale nic. Téměř neběhal, takže buď chyběl vepředu, nebo vzadu (častěji). Vůbec neměl hru pod kontrolou, první poločas byla záloha Spurs o úroveň rychlejší, silnější a přesnější. Kazil i jednoduché přihrávky. Také proto šel pravděpodobně na hřiště Flamini, bylo potřeba trochu přitvrdit. Údajně mu bylo zle.

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  Do poločasu to bylo nic moc, stejně jako celý tým. Alespoň ale Mesut běhal za Santiho a často bránil až vedle Coquelina. Celkově toho nevytvořil tolik, co obvykle, ale dá se říct, že byl takový jednooký král mezi slepými. Pár hezkých přihrávek se ale našlo, standardky kopal také skvěle (Giroud opravdu měl skórovat) a jeho asistence Gibbsovi byla opět jako z jiného světa. Nejvíc toho z týmu naběhal - 10,5 km - a překonal další rekord vytvořením asistence v 6 zápasech za sebou.

Útok

 • 5,5

  V podstatě mu není moc co vytknout, snad kromě častějších ztrát míče. Je to velký bojovník a v prvním poločase byl jeden z mála hráčů, kteří běhali. Často u postranní čáry vyhraje už i ztracený balón. Na druhou stranu ale jeho přínos není nijak extra velký. Vystřelit umí a to také ukázal, když měl Lloris plné rukavice práce s jeho povedenou střelou. Byl jsem trochu naštvaný, když šel dolů právě on za Gibbse, jelikož vypadal stále docela čerstvě a mohl udělat rozdíl. Ten ale nakonec naštěstí udělal právě Gibbs, takže moje pocity při střídání byly špatné. Mohl by si ale příště odpustit tu ruku v Roseho obličeji.

 • 5,5

  Opět nemastný neslaný výkon. Na jeho kličku doprostřed mu nikdo neskočil a vypadal hodně unaveně, podle mě toho naběhal mnohem míň, než normálně. Moc nevím, co u něj hodnotit, možná jen že občas hezky přenesl hru. Dnes byl ale o kousek před ním i Joel.

 • 6,0

  Od začátku se mu moc nedařilo - jeho sklepávačky a hlavičky do boků mu dnes vůbec nevycházely tak, jako obvykle. Souboje sice vyhrával, ale míče posílal pryč. Ani jeho pověstnou hru zády k brance a dobrý smysl pro kombinaci jsme dnes neviděli. Také málem opět oslabil tým po jeho roztržce s Vertonghenem - Belgičan si sice začal, když Oliho povalil na zem, Giroud mu to ale bezhlavě vrátil a měl štěstí, že to rozhodčí přehlédl. Na druhou stranu makal a dostával se do šancí. Nastřelil hlavou břevno a hlavou také mohl dát i více gólů (přesněji tři další), bohužel buď mířil nepřesně, anebo jeho pokus Lloris zlikvidoval. Určitě měl dát alespoň jeden gól, ale špatný výkon to nebyl.

Střídající

 • 5,5

  Přišel trochu přitvrdit hru a v podstatě jediné, co dělal, byly fauly. Reálně do hry Arsenalu nepřinesl vůbec nic, nakonec skončil na pravém beku.

 • -

  Snažil se ukázat, že nepatří na lavičku. Dal trochu šťastný gól a mohl přidat z velmi podobné situace i další. Ukázal, že svou rychlost neztratil.

 • -

  Prý tam byl, ale nevšiml jsem si ho.

Šířka kádru je teď naprosto minimální a za bod se nakonec stydět nemusíme, jelikož Tottenham sehrál dobrou partii. Díky nefunkčnímu Santimu vládli Kohouti (a hlavně Alli) středu pole a celkově byli fyzicky v mnohem lepším stavu, i přes to, že měli časově horší program, než Arsenal. Důležité je, že se to teď i přes všechna zranění "nějak ukopalo", výjimečně se tedy reprezentační přestávka hodí, jelikožo po ní by se měl kádr dát znova zhruba dohromady.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.