Hodnocení hráčů

Arsenal 1:3 Manchester United –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

o víkendu jsme byli svědky velmi těžkého utkání, které ačkoliv vypadalo z naší strany místy jako ofenzivní exhibice, tak Arsenal nedokázal z tohoto zápasu vytěžit ani bod, příslibem je dobrá hra, ze které snad budeme těžit v budoucnu.

Brankář

 • 5,5

  Čtyři střely na bránu = tři góly. Nepříliš lichotivá vizitka pro českého brankáře. Dle mého názoru první střelu mohl Petr chytit a říkejme si co chceme tenhle gól výrazně ovlivnil zbytek zápasu. Při druhém gólu neměl moc šancí, stejně jako při třetím. Připsal si jeden skvělý zákrok, který vytáhl na tyčku. Dle mého prostě víc zákroků nebylo v jeho silách, jednu čistou gólovou šanci vychytal při dalších mírně selhal. Bohužel byl o víkendovém zápasu zastíněn svým kolegou na druhé straně, který naopak pochytal nereálné věci.

Obrana

 • 4,5

  První gól totálně namazal a tím dal ráz celému zápasu. Jsem přesvědčen, že pokud bychom přežili úvodní minuty a následně dokázali vstřelit gól z našich šancí, zápas by skončil úplně jiným výsledkem. Celkově Koss působil méně dominantně než například v loňské sezóně, podepsaný je pod prvním gólem a myslím, že i pod třetím, kde si nedokázal poradit s Pogbou. Celkově si myslím, že ačkoliv jsme hráli hodně na riziko a MU chodili často do přečíslení tak si Koss v tomto zápase nepočínal příliš dobře a patří k jednomu z hlavních důvodů proč jsme v sobotu prohráli.

 • 4,0

  V mnoha očích fanoušků po minulém kole byl označován jako polo Bůh, dnešním výkonem nás vrátil zpátky na zem. Nemůžu nesouhlasit, že v minulých kolech zahrál skvěle, jeho bloky byly fantastické, jeho defenzivní práce taktéž. Dnes tragickou váhavou rozehrávkou zařídil druhý a vítězný gól. Od začátku byla celá obrana včetně jeho hodně nekoncentrovaná, působila na mě opravdu tragickým až školáckým dojmem. Jeho zranění mi přijde taky hodně rozporuplné, snad se opravdu zranil a ne jen ztratil koule pro hraní utkání s MU. Pozápasová odpověď AW na jeho zranění tomu však příliš nenasvědčuje.

 • 5,0

  Nejlepší z obránců, ale přesto bída bídoucí. Celkově obraná trojice úvod zápasu vůbec nezvládla. Nejen, že zmateně pobíhala po hřišti neschopna si přebírat hráče, prohrávala všechny osobní souboje, ze kterých United hodně vytěžili. Absolutně nezvládnutý zápas obrany a Nacho na tom má určitě velký podíl. Nemůžu být s jeho výkonem spokojen, protože úvodní minuty pohřbili všechen jeho poměrně dobrý počin v dalším průběhu zápasu.

Záloha

 • 7,0

  Mám pocit, že tento kauf zadarmo nikdy nezklame. Je to naprostý tank s velkou bojovností, který neuhýbá ze soubojů a fotbal z jeho strany opravdu bolí. Ideální pro PL po fyzické stránce a ještě lepší po technické. Je to jediný hráč, který dlouhodobě splňuje u Arsenalu atributy pro hraní na pozici křídla. Ofenzivní choutky velké, přínos pro ofenzívu velmi slušný. Vždy je při útočení možnost adresovat na jeho osobu přihrávku. Nebojí se zkusit obejít svého protihráče, nebojí se odcentrovat nebo jít přímo do brány. Velký přínos pro naši hru.

 • 6,0

  Souhlasím s mnoha komentáři na stránkách. Je suverénně nejslabším článkem naší v současnosti velmi slušně šlapající defenzívy. Strašlivě propadal směrem dozadu a jsem přesvědčen, že Aaron, který má jistě více ofenzivní povinnosti něž on často nestíhal tyhle situace vykrývat. Granit nehraje vůbec dobře pozičně, často chybí na svém místě. Střely z dálky, jeho ofenzivní dominantu v posledních zápasech rozhodně nepotvrzuje. Problém je v tom, že typologicky je hráčem, který v našem týmu nemá konkurenci.

 • 8,5

  Wow. Nemám slov, opět jsme ho všichni poslali do pekel a Aaron opět ukázal, že do této skládačky týmu Arsenalu dokonale patří. Stíhá téměř všechno - brání, útočí, pressuje. Jeho hra je více přímočará, nebojí se dělat zásadní rozhodnutí, posílat finální přihrávky. Je to diametrální rozdíl od Aarona stále nahrávajícího na jistotu směrem vzad, popřípadě na nejbližšího spoluhráče. V současnosti se mi v týmu opravdu zamlouvá, má co nabídnout sbírá přihrávky, ojediněle góly. Zažívá opět povedenou sezónu.

 • 6,5

  Proti Manchesteru se konečně nenechal zahambit svým kolegou na druhé straně hřiště. Byl velmi aktivní, podporoval svoje kolegy v ofenzívě, vytvořil velké množství náběhů, snažil se o centry. Dnes mám z jeho výkonu spíše pozitivní dojem, kdy konečně byl přínosem pro ofenzívu. Defenzivně však často nestíhal. Tento fakt byl ovlivněn tím, že od druhého obdrženého gólu hrál často poměrně vysoko.

Útok

 • 6,5

  Rozhodně byl hrozbou pro United, vymyslel geniální přihrávku na Aarona před naším jediným gólem. Ačkoliv to vypadalo, že je Ramsey minimálně metr v offsidu, bylo tomu právě naopak. Dorážku střely Lacu zázračně vykryl De Gea. Působil nebezpečným dojmem, soupeři z něj mají respekt, vybojuje dost faulů. Bojuje pro tým, bez debat je to vítěz a chce jen vyhrávat. Jsem zvědavý jak se situace v lednu vyvrbí, ale jsem přesvědčen, že v současné formě je to hráč, který je nahraditelný.

 • 9,0

  Strčme hlavy do písku všichni, kteří jsme hanili výkony Mesuta. Myslím, že v současném systému našel množství kolegů, kteří jsou schopni vyhovět jeho hře. Velmi kvalitní na míči, jsem až fascinován s jakou lehkostí dokázal pracovat s míčem, vytvořil toho opravdu spoustu a z jeho pre-final přihrávek těží celý tým. Náramně si sedí s Alexisem, čím dál častěji si vyhoví s Aaronem a skvělé možnosti mu dávají krajní hráči. Prostě paráda. Píšu hodnocení v okamžiku, kdy se objevují spekulace, že MÖ podepsal novou smlouvu. Uvidíme, ale vždy jsem tvrdil, že je hráčem, který to má v hlavě velice srovnané a dokáže vyhodnotit situace velice dobře. Stejně jako přemýšlí o situacích v zápase, stejně důsledně vyhodnocuje i situace ve své dosavadní kariéře, uvidíme, třeba se pletu, ale jsem přesvědčen, že on zůstane.

 • 9,0

  MAN OF THE MATCH

  OMFG. První hráč po x letech, který dokáže z h***a vytvořit bič. Jeho start na míč je neuvěřitelný, stejně jako jeho dravost. Je to přesně hráč, který nám roky chyběl. Žádný míč není ztracený, žádný míč není nehratelný. Z jeho dobíhání všelijakých odrazů a haluzí jsme za poslední dva zápasy vytvořili spoustu šancí. Při všech poklonách ostatním útočníkům působící na pozici útočníka poslední roky jsem přesvědčen, že právě on je ten muž, který do našeho současného týmu nejvíce pasuje. 4 šance, jeden gól, jeden skvělý zákrok De Geu, jedna totální haluz De Geu (dorážka směřující do jeho nohy). Nemyslím si, že by v tomto zápase spálil nějak moc šancí po vzoru Ollieho, prostě jen byla špatně nakloněná konstelace hvězd při jeho šancích. MOTM

Střídající

 • 6,5

  Wenger vsadil na taktiku wabang a vytáhl ofenzivního hráče na místo defenzivního již ve 14. minutě. Myslím, že Alex zvládl zápas docela obstojně, na můj vkus a na prostor, který dostává v klubu jako je Arsenal je to však letos poměrně málo, viz jeho střela bůhví kam a jeho váhavá kombinace. Prostory pro zlepšení má markantní, tak makej Alexi.

 • 5,0

  I on měl rozhýbat obranu soupeře, bohužel větší příspěvek než dobrou zasekávačku před neodpískanou penaltou si nemůžu vybavit. Fakt je ten, že po příchodu Dannyho a Ollieho náš již v tu dobu deset minut trvající psudotlak ustál ještě více. Ničím výraznějším tedy do zápasu nepřispěl.

 • 4,5

  Ne a ne, tento zápas se rozhodně Olliemu nepovedl. Nedokázal být absolutně nebezpečný pro obranu soupeře v situaci, kdy se na jeho sílu v šestnátce nejvíce spoléhalo. Po slušném dvougólovém zápasu z týdne předvedl slabý výkon, ve kterém předvedl neschopnost se zapojit do kombinace či se dostat do gólových situací náběhem po vzoru Alexandera čí hlavičkou, která je jeho dominantou. Já i on nemůže být s výkonem spokojen.

Co dodat na závěr? Omílají to veškerá média, ačkoliv Arsenal podal proti MU jeden z nejlepších výkonů za dlouhé roky výsledek se zdá celkem jednoznačný. Nicméně je zde několik příslibů do budoucna - zdá se, že po vzoru High Bury se z Emirates také stává těžce dobytná tvrz, 2. Arsenal produkuje skvělý ofenzivní fotbal, o kterém jsme si mohli nechat poslední roky jen zdát. 3. Özil údajně podepíše? Pokud ano, potvrdí obrovský charakter, který z jeho osoby vyzařuje. 4. Při takové výkonnosti nás TOP4 nemůže minout. Ano je to trošku paradox, v letech, kdy jsme brali první čtyřku jako samozřejmost a naivně bojovali o titul jsme náhle v situaci, kdy budeme strašně rádi za TOP4. Jsme na dobré cestě ať už s AW nebo bez. Fakt, že hrajeme opět pěkný fotbal mě v současnosti docela uspokojuje.

Brbci

Komentáře

 1. Maroš Maska Mariančík (karma: 0) #1

  ufff kamarát s veľmi veľa vecami nesúhlasím. Nemyslím to v zlom ale myslím že na veľa veci si sa nepozrel objektívne. Nechcem to rozpisovať ale jednú vec áno. OK súhlasím OLIMU zápas nevyšiel ale je potrebné pozrieť aj na to že kým na ihrisku nebol prišlo 15 ideálnych centrov. Odkedy prišiel on skús sa pozrieť na záznam. Nedostal jeden jediný dobrý center. Ak by dostal len 2 MOŽNO mohol byť HRDINA

 2. Bangbang (karma: 1436) #1

  já napíšu jen jedno… pokud alexis v lednu odejde, bude mi to líto, protože je to skvělý hráč a dokáže neuvěřitelné věci, ale přežiju to… pokud odejde ozil, budu neskutečně zklamaná, smutná, naštvaná… kdybych se musela vybrat, volím v sophiině volbě jednoznačně a MO11…
  jinak díky za hodnocení, já se zase s většinou dokážu docela dobře ztotožnit…
  když si vzpomenu na první rok de gey v manu, tak to byla docela trága, ale už dobré 3 roky je drží hustě nad vodou… a mají na leta vystaráno, pokud ho zase nenapadne se stěhovat do Španělska…. čech stárne, byť na sobě pořád pracuje a chce se udržet na maxi levelu, ospina jedničkou u nás nikdy nebude, vojtu jsme prodali… koho tam máme my?

 3. mc1897 (karma: 175) #1

  Najskor som cital komenty az potom hodnotenie, a bol som negativne nastaveny.
  Ale ako s celkom s hodnotenim suhlasim. Jednotlivosti neskor. Ale defenzuive by som v globale dal o bod dole, okrem Cecha. Co sa tyka defenzivy:
  1. gol: ano Kos a scasti Sead urobili chybu v rozohravke. Ale fakt si to pozrite, my sme tam mali stale 4 hracov pod loptou, boli sme 4 na 4, plus Cech, plus dalsi dobiehajuci hrac. Co sa stalo v tejto relativne vyrovnanej situacii ? Nacho zbytocne a amatersky opustil svoj priestor, a zbehol medzi nasich ostatnych troch hracov k Pogbovi, ktory vysunul Valenciu prave tam, kde mal byt Nacho. Z velkej casti jeho gol. A samozrejme aj kus smoly, lebo dvojite housle nedas casto. Nie som si isty ze s tym mohol nieco Cechino robit, prave pre to ze to islo Nachovi smolne medzi nohy, tam toho vela nevidis, najhorsia situacia pre golmana.
  3. gol: nebude sa to mnohym pacit, ale toto je klasicky gol AFC v systeme 4-2-3-1. Roky na to upozornoval Adrian Clarke vo svojich pozapasovych analyzach. Klasicka situacia po strate lopty: vsetci su vysoko, a dvaja beci su na 70-80m od nasej brany, v podstate bez moznosti zasiahnut, aj ked sa volate Bellerin. A v tom momente sa Nacho snazil predskocit Lukakua co sa mu nepodarilo a co bolo este horsie, nepodarilo sa mu ho ani zafaulovat – a to musi v takejto situacii, bud lopta alebo takticky faul. Roky som hral stopera, a proste tu mala byt bud lopta alebo faul, vsetko ine je chyba. Nasledne isli 2 na samotneho Kosa, Xhaka sice stihol dobehnut, ale popravde velmi by som mu to nevycital, lebo ked uz lopta presla cez Cecha, 2m pred prazdnou branou by len velmi tazko odoberal cisto loptu Lingardovi.
  Chcem tym povedat ze Nacho nie je stoper, a hrava tam niekedy dobre, ale nie vzdy. A biohuzial tento zapas bol druhy pripad.
  Co ma ale zaujalo, malokto si jeho chyby pri tych dvoch goloch vsimol, vsade citas len Kos, Mustafi a Xhaka. Nacho je akoby mimo kritiku.

  .

 4. Acquanni (karma: 501) #1

  Hned po přečtení hodnocení jsem koukal všude možně na ty spekulace ohledně Ozila a rád bych dodal, že jestli opravdu případně chtěl 17m od Barcelony, tak ať mu je sakra dají u nás jako bonus. Jento jednoduchý, klub to posral, že to neřešil dostatečně předem, za chyby se platí. A kolik by na dnešním trhu stal hráč aspoň z poloviny tak kvalitní jako on?? Jednoduchá matematika podle mě. Ozil přišel za 42m. +17m je 59m celkem na jeho angažování, které by mohlo dosáhnout 8-10 let v klubu. Při dnešních cenách je to krásná cena i kdyby měl dostat dalších 50-100k platu navíc. A všichni vidí, že ceny jdou teď nahoru rychleji a rychleji. Alexise bych chtěl ještě nedávno raději, ale on tuto sezónu nehraje za Arsenal, on hraje za sebe a pro sebe a navíc je mnohem méně pravděpodobné, že zůstane. Ještě se spekuluje o Draxlerovi na hostování, protože v PSG když hraje, tak mimo svoji pozici a přes trojku Neymar, Cavani, Mbappé se jen tak do útočné trojky nikam nedostane. Navíc bych rád viděl i toho Mahreze, kdyby konečně přestoupil, u nás. Myslím že ho přestup posune výš, Leicester už nemůže z nikoho vytáhnout tak nesmyslnou částku jako po mistrovské sezóně, podle mě je čas.

 5. Martin (karma: 0) #1

  Pardon, ale co je tohle za HH? Vic zaujatej clovek uz to asi psat nemohl. To, ze se De Gea vytahl neznamena, ze Cech zklamal. Jediny, kdo zklamal byla predevsim obrana se svym pristupem, kdy se nechala krasne rozebrat. A Cech nas nemuze uchranit od kazde tutovky. Ramseyho jsme posilali do pekel a ted se mame jit zpovidat? Kazdej prumerak jednou za cas zahraje prim vcetne Ramseyho, ktery je jinak naprosto mizernej s nejakymi zablesky, ale kvuli tomu si na zadek nesednu…Ozil a hlavu do pisku, protoze mel na haku a ted po sobe zahral 3x dobre? A v ranu je dulezitejsi nez kdokoliv jiny vcetne Alexise? Toho Alexise, ktery nas zapas, co zapas taha z pruseru svymi goly, prihravkami a aktivitou? Nebo uz jsme zapomeli, ze ten clovek zkratka neumi zahrat spatne jak ostatni.tak ho budeme pranyrovat za veci, kterym ostatnim 90%sezony odpoustime? A podle ceho prosimte poznas.charakter hrace fotbalove a cloveka ako takoveho? Podle toho, ze by se mel rozhodnout podle tveho prani? Nebo pokud by vyslo prohlaseni, ze tu nechce byt tak je to pro tebe krivak a bezpaterni clovek, evidentne. A mimo jine neodpiskanou penaltu neznam. Pouze odpiskanou, vse ostatni muze byt promarnena sance ci odebrany balon….normalne.chvalim i za spatne.hodnoceni. Tohle je ale ucelne nastavene hodnoceni k vyprovokovani lidi….

  • Igor (karma: -56) #1

   Aaron je letos jeden z nasich nej hracu, specialne v par poslednich zapasech. Cech se sice v poslednich zapasech chytil, ale ve srovnani s De Geou opravdu vypadla prumerne, protoze De Gea by ten prvni gol chytil urcite a ten druhy mozna taky.Navic nevim co nechapes na terminu neodpiskana enalta. Proste to penalta mela byt a nebyl odpiskana, takze to je normalni spojeni

   • marcosinos (karma: 437) #1

    Alexis už nás jeho goly tolik netahá jako dřív a nechci tady vidět hráče, kterej by rád odešel prostě mi to nedělá dobře, kdyby řekl zůstanu, podepsal smlouvu, budu nejštastnější fanoušek, ale takhle je to o ničem, náhrady jsou jako například Mertens a Ramsey hraje výborně tuhle sezonu jeden z nejlepších jak píše kolega nademnou. Hráli jsme fotbal jako z porna, nebýt chyb, Unted jsou přejetí jak Huddersfield. klidně pár proher zlvádnu pokud budeme hrát fotbal na kterej se tak nádherně dívá. A tohle jsou slova vašnivýho fanouška, proč fandíš když chceš pořád kritizovat, ostatně jako půlka fanoušků dnešní doby. Je tady 6 týmu kteří chcou výhrát ligu a jelikož do toho nesypem to co jiní je logický, že to potrvá. Jsou to teprve čtyři roky co jsme si mohli dovolit podepsat někoho dražšího. Úspěchy přijdou, ale jenom pokud za nima budeme stát MY !

    • Martin (karma: 0) #1

     Porad kritizovat? V komentu se zastavam Cecha a Alexise. Odmitam vyzdvihovani do nebes Ramseyho a Ozila. Dejme si do jedne rovnice Ramseyho pocet sezon stravenych u nas a jejich kvalitu…Ozila jsem dodnes tez chvalil, ale posuzovat jeho charakter podle kriterii, ktere predlozil autor? Hovadina, nekritizuju tak Ozila jako autora. Jak jsem psal, ucelne vyprovokovani. Pri tak nepodsunutem hodnoceni bych ani nepipl…

 6. Lukáš Bielik (karma: 2781) #1

  supertalent TW14 vraj dostal povolenie v zime opustit klub…zaujemcovia su WHU a Southampton….
  Ozil vraj ostava a Alexis odchadza(dufam)..
  a co sa toho premotivovaneho hodnotenia tyka tak som radsej ticho 😀 nabuduce si treba zapas pozriet este aspon raz zo zaznamu a potom hodnotit…..
  Mustafi 4..???? za tych 14min..??? ved jednu vec nespravil dobre a tou hrubkou co nespravi ani hrac „okresneho preboru“ nam prehral zapas…tak maximalne znamka 1,5
  prvy gol ani nekomentujem lebo videl som ho znova a znova asi 5x a asi 5x sa mi pritom zastavil rozum…mozme mi mat aj 40 sanci ked nasa obrana z dvoch dostane tri goly……
  Naopak suhlasim s hodnotim Alexisa ze je nahraditelny a cim skor sa tak udeje tym to bude lepsie………….uz chytil asi Arshavinovske maniere….strati loptu a ziadny zaujem o hru zacne rozkladat rukami …to kde sme..? posadit na lavicku a nech hraju ty co chcu bojovat….mozno by som dal sancu Nelsonovi na tomto poste….
  a este otazka jaku ulohu vlastne Xhaka plni v strede ihriska..????lebo snazim sa nato prist ale nemam ani sajnu co on vlastne hra lebo nieje nikde kde by ho bolo treba

 7. traged (karma: 4394) #1

  Zajimavy hodnoceni 🙂 Prekvapilo me tvrzeni ze Alexis je nahraditelny – kym? Zaridil nebo dal urcite nejvic golu ze vsech, jako prakticky jedinej se prosadi 1vs1 – jednoznacne porad nas nejnebezpecnejsi hrac. Jasne ze dela i chyby a obcas zkousi dalsi klicku misto nahravky…Nahraditelnej je kazdej, ale ceny hracu co by nahradili Alexise se pohybuje nekde kolem 80 mega. Tym muze pochopitelne hrat i vyhravat bez neho, ale s nim jsou proste vyhry pravdepodobnejsi…

 8. SwebI (karma: 114) #1

  Ocenujem kazdeho, kto v ramci volneho casu prispeje na tento web, no nemyslim si, ze v pripade prehrateho zapasu (bez ohladu na nas drtivy tlak a fakt, ze sme ManU prakticky darovali 3 body) by sa mali udelovat takto vysoke znamky. Po precitani hodnotenia hracov som mal pocit, ci sme my ten zapas nahodou nevyhrali.

  Hrac Ozilovho mena a kvalit musi taketo vykony podavat v 9o% zapasoch, to oste Alexis. Je otazne, do akej miery Ozilovi skodil donedavna preferovany system Wengera, jeho frustracia z celkovej situacie a pod. Alexis je podla mojho nazoru jednoducho znechuteny, akokolvek mu niektore zapasy vysli.

  V porovnani s top uzstvami a ich hracmi, ktore pravidelne hraju o najvyssie priecky v domacich sutaziach a v LM su hraci ako Nacho a Ramsey doslova drevaci, akokolvek sa to niekomu nepaci. Ramsey dostal neskutocne mnozstvo prilezitosti ukazat sa, no v 80% pripadoch sklamal. Nacho je pre mna priemerny lavy bek, ako stoper podpriemerny.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.