Hodnocení hráčů

Arsenal 2:0 Bournemouth –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes nás čekal poslední zápas roku 2015, ve kterém jsme proti houževnatému Bouremouthu museli odpovědět na sobotní velmi nepodařený výkon. Utkání jsme téměř po celý zápas kontrolovali a bezpečně zvítězili. Pojďme se podívat, jak se dařilo našim hráčům.

Brankář

 • 6,5

  Petr to měl dnes relativně snadné. V úvodu sice Bournemouth trošku zlobil, ale Petra ohrožoval z velké vzdálenosti, a to pouze takovými „polostřelami“. Ve druhém poločas si připsal dva pohodové a bezpečné zákroky, až v závěru se lehce zapotil, kdy vyrážel střelu soupeře nebezpečně pod nohy dobíhajících stoperů. V úvodu musel velmi intenzivně vypomáhat s rozehrávkou, se kterou si naši obránci vůbec nevěděli rady.

Obrana

 • 7,0

  Myslím, že po relativně dlouhé době opět zápas od Héctora, ve kterém byl velmi aktivní. V defenzivní činnosti bych pár drobných chyb našel, jednou se zapomněl vepředu a v závěru zapomněl na hráče na hranici vápna. Jeho ofenzivní hra však byla dnes příkladem pro všechny krajní obránce. Výborně využíval svojí rychlosti a dostával se do brejkových situací. Jen je škoda, že zatím jsou jeho výlety méně produktivní. Ovšem i pouhé vyvezení míče do bezpečí, či založení útočné akce je z tohoto pohledu velmi cenné. V 74. minutě předvedl výborný obranný skluz.

 • 6,0

  Dnes to s Gabrielem fungovalo velice dobře. Nutno uznat, že po vstřelení gólu jsme již Bournemouth téměř k ničemu nepustili. V úvodu utkání zase krásně vynikla jeho největší slabina, kdy se kolem něj velice snadno prohnal King. V prvním poločase stačil pobavit miliony diváků svojí „hlavičkou“, škoda, že nemá šišatější hlavu. Ve druhém poločase řídil obranu, v závěru svým dobrým postavením odvracel centry, vyhrál pár hlaviček. Dobrý výkon od Pera, jen ten gól tomu chyběl.

 • 7,5

  Přestože poslední měsíce víceméně pouze zahříval lavičku, podal velice přesvědčivý výkon. V úvodu měl společně s Perem velký problém s rozehrávkou. Po jeho gólové hlavičce neskutečně narostl a hlavně při rozích byl nepolapitelný. V jeho hlavní činnosti působil jistě a soustředěně, několikrát pěkně vystoupil. Nejlepší moment zápasu převedl po změně stran při jeho výborném návratu a zablokování centru skluzem, kdy se na bránu řítil tuším opět King. Myslím, že Arsénovi opět trošku zamotal hlavu.

 • 5,0

  Po dlouhé době se opět objevil na svém typickém postu. V defenzivní činnosti neměl žádný problém, i když nebyl téměř vůbec prověřen. Zaráží mě jeho snad až strach podpořit ofenzivu, v tomto směru je Nacho o barák lepší. I jeho kombinační schopnosti jsou dle mého na horší úrovni než jeho konkurenta. Když to shrneme, pomohl ubránit čisté konto, ale nepřidal nic navíc.

Záloha

 • Calum Chambers

  6,5

  Další překvapení večera, v úvodu měl ale i on drobné problémy. Zejména, když Bournemouth kousal, nepůsobil jako úplně dokonalý defenzivní štít. Na můj vkus v těchto situacích bylo až příliš volného místa okolo půlkruhu na hranici velkého vápna. Postupně se však rozehrál do výborného výkonu, kdy velice dobře pomáhal s rozehrávkou a celkovou kombinací, dokázal otáčet hru, vybojovat míče, zastoupit svoje spoluhráče. Chválím ho za jeho poctivý, odedřený výkon s množstvím vyhraných soubojů a správně vyřešených situací. V závěru ho z jeho píle chytaly křeče.

 • 5,0

  Naopak Aaron dnes pokračoval ve svém horším výkonu z předvčerejška. Působí na mě místy, jako by se mu nechtělo moc běhat, což je u Aarona zarážející. Často se zapomínal vepředu, nebyl tolik na míči. Když už se k míči dostal, relativně dost kazil a několikrát dokázal nebezpečně ztratit. V defenzivní činnosti měl pár světlých momentů, kdy dokázal vypomoci svým spoluhráčům. Dnes nefungovala ani jeho kombinace s Mesutem, nedokázal se dostat do šancí, finálních přihrávek. Snad se brzy dostane zase na správou vlnu.

 • 9,0

  MAN OF THE MATCH

  Dnes není pochyb o tom, kdo je králem a mužem zápasu. Ačkoliv byl v určitých fázích zápasu dosti nenápadný, ukazoval plnou měrou svoji výjimečnost. Po nějaké době po výborné narážečce s Oliem rozvlnil síť, po rohu si připsal další asistenci. V dnešním zápase poslal mimo to ještě spoluhráče 5x do vyložených šancí. Jeho nečekané řešení situací je pastvou pro oči, jeho zpětné přihrávky jsou úžasné, jeho přesnost je fenomenální, jeho fotbalové vidění je naprosto okouzlující a dechberoucí. Dle mého jeho dnešní výkon, co do počtu vytvořených šancí vůbec nejlepší v dresu Arsenalu.

Útok

 • 5,5

  U Thea opravdu nevím, jak ho mám bodově zhodnotit. Bylo to u něj tak na střídačku, chvílemi byl totálně neviditelný, najednou ho bylo plné hřiště, ale spaloval, spaloval a spaloval. Dnes měl minimálně 3 čisté gólové šance a další tři pološance. Pokud bych ho tedy hodnotil za schopnost ideálně si naběhnout, pohlídat si ofsajdovou past, bylo by to pozitivní hodnocení. Jeho dnešní schopnost proměňovat šance byla nulová, tedy negativní hodnocení. Celkově si myslím, že se podepsal do utkání větší měrou než Aaron či Ox, proto ho hodnotím známkou 5,5. Dnes neobul střelecké kopačky, před týdnem nám však pomohl skvělým zakončením k důležitým třem bodům, aneb „Každý den není posvícení.“

 • 5,0

  Rozporuplný výkon od Oxe, alespoň z mého úhlu pohledu. Zdá se mi, že v současnosti dokonce i postrádá svoje technické schopnosti z úvodu sezóny. Jeho řešení situací a kombinační schopnost není zrovna na vysoké úrovni. Situace řeší téměř vždy špatně a protiútoky vedené jeho osobou končí zpravidla nezdarem. K tomu přidává poněkud amatérské bránění, kdy nedokáže včas reagovat na pouhou narážečku a pohyb svého hráče vpřed. Určitě mu chybí herní praxe, ale celkově se dle mého dosti trápí.

 • 5,5

  I Ollie neměl dnes úplně svůj den. Jeho procento vyhraných míčů nebylo zrovna vysoké, nedokázal se moc zapojovat do hry. Až na konci poločasu se po přihrávce od Mesuta ocitl v zajímavé situaci zády k bráně. Ve druhém poločase se blýskl pěknou gólovou narážečkou s Mesutem. Poté si připsal jednu střelu, zazdil velkou šanci přihrávkou na paty a neproměnil skvělou šanci po přihrávce od Mesuta.

Střídající

 • 5,0

  Odmakal svých deset minut, dobře bránil, jednou při protiútoku posunul míč na Thea, kdy následně zakončoval Ox do tyče.

 • -

  Jeden centr a obranný zákrok, to stihnul v dnešním zápase.

 • -

  Porce několika vteřin pro nadějného mladíčka.