Hodnocení hráčů

Arsenal 2:0 Southampton – Hráčské hodnocení

Také po nedělním zápase jsme pro vás připravili hodnocení hráčů.

Brankář

 • 7,5

  Jediné, co mu dnes šlo vytknout, byla místy nepřesná rozehrávka. Jinak nás dvakrát podržel top zákrokem. Za stavu 0:0 i 2:0 velice důležité savy. Kdyby inkasoval, zápas by mohl nabrat zcela jiný průběh. Clean Sheet.

Obrana

 • 6,5

  Kvalitní výkon. Dozadu bez problémů. Dokonce si jednou dovolil projít přes soupeře a odcentrovat. Ono to u hráčů jako je on, Xhaka nebo Miki není nějaké zázračné polití živou vodou, že zahráli dvě fajnové utkání v řadě, ale k tomu se dostanu až dále.

 • 6,5

  Hned v úvodu opět absolutně nezachytil náběh hrotového útočníka, kterým byl Redmond, následně přes něj Redmond lehce přešel a jak jsem již uvedl, nás zachránil Leno. Opět chyba, která nás mohla stát pohodový průběh a možná i body. Nicméně, od té doby podal kvalitní výkon. Dozadu spolehlivý. V rozehrávce střídal pozitivní i negativní momenty, což u něj beru za progres. Obvykle to bývají jen ty negativní.

 • 8,0

  Bezchybný výkon! S Redmondem si v soubojích 1 na 1 doslova vytřel zadek. Austin proti němu byl taktéž neškodný. Opravdu neprostupná zeď po celý zápas. Díky bohu, že je zpět. Připsal si hned 3 doslova existenční sliding blocky, jak je jeho dobrým zvykem!

 • 7,5

  Nezačal zcela ideálně. Ač měl Redmonda hlídat Mustafi a Kola měl na starost křídlo, utekl po jeho straně. Potom mezi ním a Torreirou prošel Valery. Od té doby ale famózní výkon jak dozadu tak dopředu. 1 na 1 si v obraně počínal výtečně a umě využíval svoji sílu. Připsal si brilantní blok v závěru utkání. Směrem dopředu opět nepolapitelný. Kdyby jeho spoluhráči (prioritně Laca) tak enormně nezahazovali šance, mohl odcházet klidně s hattrickem asistencí už jen za první poločas. Jen tak dál!

Záloha

 • 6,5

  Po Bate Granit navázal na dobrý výkon. Hezky rozdával míče a co bylo netradiční, dokázal vyprodukovat i 2 výborné přihrávky směrem dopředu. Nicméně 1 bod musím nutně strhnout za situaci v 55. minutě. OPĚT málem asistoval na gól soupeře. Ward-Prowse minul v jasné šanci jen o pár decimetrů. Zde se trošku rozepíši a vrátím k tomu polití živou vodou, co jsem načal u Stephana. Samozřejmě jsem rád, že se i našim "slabším" hráčům dva zápasy vyvedly. Ale chce si to nenasazovat růžové brýle. Podívejte se na naše soupeře. Hráli jsme doma proti Bate Borisov a dosti tragickému Southamptonu, který minulé kolo prohrál doma s Cardiffem. Ano, proti těmto soupeřům tito hráči zvládnout zahrát nadprůměrně. Mají čas, nejsou pod tlakem. Proti TOP 10 až na výjimky ne a modlím se, aby nám to opětovně nedokázali proti Spurs a United v následujících dvou týdnech. Tudíž by to měli být tzv. squad players, nikoliv hráči základní 11ky. Tento status, bohužel, splňuje pouze Lichsteiner.

 • Lucas Torreira

  7,5

  Parádní výkon od našeho malého lva. Nespočet interceptions, tacklingů a výborných vyvezení míče. Snad na tento výkon naváže hned ve středu.

 • 6,5

  Je to už trošku zbytečně omílané téma, ale opět to musím zmínit. Opravdu si cením jeho profesionality a totálního work rate. Jezdil opět sem a tam. Zapojil se do několika parádních kombinací s různými spoluhráči, avšak bez výsledného efektu. I tak kvalitní výkon.

Útok

 • 8,0

  MAN OF THE MATCH

  Za mě MOTM. Znovu je to trochu stanoveno tím, co mu soupeř povolil, nicméně na něj hrál kvalitní Valery a přesto byl Alex strůjcem většiny našeho nebezpečenství. Takhle má vypadat výkon křídla v PL. Nespočet úspěšných driblingů, náběhů, narážeček, výborná asistence. Snad bude v pořádku a zvládne obdobný výkon replikovat i proti silnějším soupeřům.

 • 6,0

  Zde se nenechte zmást. Taky jsem velký fanoušek Alexe. Jsem si vědom, že to je absolutní "fanfavourite" a i já se vezu na aktuální vlně hypeu okolo něj. Taktéž mi dělá obrovitou radost, když ho vidím v 93. minutě valit sprintem k našemu vápnu za útočícím hráčem soupeře. Taky vnímám jeho přínos pro naši hru. Nicméně, je tu jedno velikánské ALE. Není to pouze dnes, ale Laca je prostě všeobecně málo efektivní. Na gól potřebuje opravdu velké množství šancí a dnešek v tomto ohledu považuji takřka za tristní. Z 5 šancí vstřelil pouze jediný gól (hezkou patičkou). 3 šance byly doslova 100%. A to je to, co ho odděluje od úplného topu. V drtivé většině případů/šancí mu chybí větší rychlost vyřešení situace, přidá tak 1,2 nebo 3 dotyky zcela zbytečně navíc. Když ho srovnám s typologicky podobným Aguerem, je zde stále v tomto ohledu znatelný rozdíl. Chybí mu zatím v PL ta pověstná smrtonosnost. Doufejme, že se Laca na ten úplný top level dostane.

 • 7,0

  Totéž, co jsem uvedl u Granita. Ač Miki není křídlo, proti těmto soupeřům zvládá i na této pozici. Abych byl konkrétní. Zcela klíčové atributy pro křídlo jsou zrychlení a kvalitní dribling. Miki nemá ani jednu z těchto vlastností. Přes to je schopen dostat pozičně do dobrých pozic a tak podobně jako dnes zaznamenat 1+1. Mimo to ale nebyl zdaleka tak výrazný a hlavně přínosný jako jeho kolega na druhé straně.

Střídající

 • 6,0

  Své si odehrál s naprostým přehledem.

 • 6,5

  Postupem času byl více a více vidět. Byl opět kreativní a výtečně kombinoval. Vytvořil velice dobrou příležitost pro Aubu.

 • 6,0

  Bylo evidentní, že unavení obránci Saints nebudou Aubu stíhat a tak se taky stalo. Objevil se hned ve 3 nadějných šancí. Jednou ho výborně zablokoval bek soupeře a dvakrát (možná trošku zbytečně) cpal míč na Lacu. Škoda, taky by se potřeboval gólově chytnout.

Hodnoceni hracu - new red

Komentáře

 1. Ady Su (karma: 197) #1

  Ještě bych se chtěl vyjádřit k aktuální situaci v klubu. Čím dál více vídám kritiku Emeryho, což mě poněkud zaráží. Ano, taky nesouhlasím s všemi jeho tahy. Ano, kauza s Mesutem je poněkud otravná a asi nikomu aktuálně neprospívá. Nicméně, jsme po 27 kolech Premier League na 4. místě soutěže. Je zde první rok, na „rebuild“ kádru dostal rozpočet, který dostávají jeho konkurenti na nákup jednoho hráče (Chelsea – Kepa, Morata, Man Utd – Di Maria, Lukaku, Pogba etc, Liverpool – Keita, Van Dijk atd.). V zimě mu bylo znemožněno přivést kohokoliv na trvalý přestup i přesto, že má 3 hráče ze širšího základu zraněny na celou sezonu a dva z toho takřka klíčové. Loni jsme touto dobou byli 15 bodů od Top 4. Opravdu buďte shovívavý, soudní a hlavně trpělivý, prosím. Z TOP 6 má Unai k dispozici opravdu, dle mě, nejmíň individuální hráčské kvality a vede si opravdu velice dobře. Doufejme, že na to vedení v létě zareaguje a přehodnotí svůj aktuální postoj. Pak věřím, že nás čekají lepší zítřky.

   • Paulus.novy (karma: 1665) #1

    Venkovní forma je jedna věc, nejsme první tým, kterému se takto nedaří. Třeba Liverpool pár let zpátky trpěl na to samé. Umístění máme slušné vzhledem ke všem faktorům, které to ovlivňují a vypsal je už Ady Su. Každopádně je potřeba nějak (jakkoliv) z té venkovní formy ven a Emery zkouší, jestli by hra na 3 stopery nebyla ta cesta. Souhlasím, že to asi pro nás dost možná cesta ven nebude, ale automaticky zatracovat to rozestavení a označovat ho podle podoby „na papíře“ za „mourinhovské“ je trochu moc rychlý soud. To rozestavení je hodně variabilní a umožňuje podle potřeby defenzivní, ale taky velmi ofenzivní hru. Mourinho hrál svůj autobus, kdy všichni hráli v hlubokém bloku nezávisle na rozestavení a určitě by nenechával wingbackům takovou volnost a možnost chodit dopředu jako jim nechává Emery. Těžiště hry by u Mourka bylo taky úplně jinde. Teoreticky na to dokonce máme i hráče, no prakticky to kvůli několika faktorům nefunguje tak, jak by mělo. Očekávám, že to rozestavení Emery v nejbližši době buď změní nebo se ho bude snažit upravit do podoby takové, aby fungovalo líp.

 2. Toure1995 (karma: 1165) #1

  Čaute chlapi, som dlhoročný gunner. Vďaka mojej celoživotnej láske si všetko prispôsobujem tak, aby som mal svoju lásku stále nablízku. Preto aj moja diplomka je na tému fanúšika Arsenalu. Chcel by som Vás poprosiť o vyplnenie dotazníka, ktorý sa celý týka čisto gunnerov. Práve preto mám aj väčší problém s počtom respondentov. Každá odpoveď bude nesmierne cenená a vytrhnete mi ňou tŕň z päty. Pekný deň! DOTAZNÍK: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfytftmopLHfmGO6FOqzAYuIgfXsPlVaFs1hqOGyyjh5cECPg/viewform

 3. Ondřej (karma: 395) #1

  Díky moc opět za kvalitní hodnocení! Chtěl bych jen reagovat na hodnocení Lacazetta – osobně si myslím, že mu trošku křivdíš. Jasně, spálil toho hodně (včetně vyložené šance, kdy z metru netrefil bránu), ale tohle prostě taky patří do života hroťáka. Myslím, že už jsem to tu též dříve zmiňoval (nejspíše ale u Auby), ale podívej se na statistiku spálených vyložených šancí na ofiko stránkách PL. Kdo je v první desítce této zajímavé statistiky? Je tam Salah, Aguero, Auba – čili kompletně celá trojka gólově nejlepších hráčů. Úspěšnost všech střel Salaha je 19%, u Aguera 20%, u Auby 23% a Laca je na 20% stejně jako Aguero. Tím chci říct, že k práci útočníka patří i to pálení šancí a top class útočníci v PL proměňují v průměru každou pátou šanci (právě jsem si vzpomněl na stoprocentní šanci, kterou Aguero nedal v zápase s Chelsea, kdy též netrefil prázdnou bránu). Ale nakonec – zápas jsme vyhráli a Laca vstřelil gól – za mě paráda. 🙂

  • styfler_gunner (karma: 0) #1

   Promin, ale tyhle statistiky jsou naprosto nic neříkající…. zaprvé Salah není hroťák, což by ani tak nevadilo, ale nemůžeš koukat jen na čísla. Do statistik se počítá jakákoli střela a je jedno zda hráč stříli z 20ti metrů a nebo z metru do prázdné brány…. A Auba i Laca těch 100% golovek, kdy stojí v malým vápně a už je před nimi jen brankář a brána, spálí neskutečný množství, a je rozdíl nedal gol ze střely z 15ti metrů nebo netrefit prázdnou bránu ze 2 metrů jako včera Laca… Oba hráči jsou top top útočníci, ale na můj vkus, hlavně Auba spálí strašně 100% šancí. Ano někdo může argumentovat že dal vlastně už 15 golů, jenže on jich mohl mít klidně 20-25 . A poslední 2 mesíce dal gol snad jen jeden a ještě k tomu z penalty a jeho forma jde stále dolu. Laca je na tom o něco líp, ale včera taky dvě 100% golovky zazdil, a může přijít chvíle kdy budou takové okamžiky rozhodovat zápas a proti poolu nebo účkám si nemůžou dovolit takovéhle šance zahazovat.

   • Ondřej (karma: 395) #1

    Proto jsem neprve zmínil ofiko PL statistky „big chances missed“, takže tam se opravdu každá střela nepočítá. Týhle statistice teda vévodí zcela jasně náš Auba se sedmnácti spálenýma tutovkama (což už je asi docela dost), za ním Salah s dvanácti, Aguero má devět (stejně jako Laca). Ok, tvůj názor beru, ale pouze v případě, že koukáš pravidělně na zápasy Lpoolu nebo ManCity stejně jako koukáš na zápasy Arsenalu. Já se snažím koukat na všechny zápasy „big 6“, což je dost časově náročný, ale minimálně se vždycky podívám na extended highlights, kde ty spálený tutovky jsou vždycky. A můžu říct, že takových stoprocentních šancí, jako spálí Kane, Aguero nebo Salah, je opravdu velká spousta. Naopak já jsem opravdu radši, když Laca spálí dvě gólovky ve vítězným zápase se Southamptonem, než kdyby je spálil v zápase, který bychom i kvůli tomu prohráli. Nepřijde mi tedy relevantní psát o „chvílích, kdy budou takové okamžiky rozhodovat“ po vyhraném zápase, ve kterém navíc Laca skóroval.

 4. traged (karma: 4405) #1

  Dobry hodnoceni, ja coby „Ajwobifil“ s udelenim MOTM souhlasim 😉 Vcera mu toho vyslo hodne, hlavne v prvni pulce. Laca si doufam tu smulu vybral na jiny, dulezitejsi zapasy protoze co vcera nedal, to se nevidi…a vcera jsem poprve videl jak se Lichi UVOLNIL klickou a paradne nebezpecne odcentroval – posledni dva zapasy mu fakt sedly, aspon proti slabsim souperum by hrat mohl (kdyz je Bells+AMN mimo).

 5. Majo Hegi Hegeduš (karma: 104) #1

  Môj názor je taký že Leno a Kolasinac si zaslúžili väčšie bodové ohodnotenie.Celkový dojem zo zápasu bol taký,že to bola nuda a ani jeden z tímov vo viacerých prípadoch vyzeral že nechce s dianím urobiť viac.Oproti jeseni sa to trochu otočilo-hráme viac v 1.polčase a druhý dohrávame na istotu.Čakal som že soton ako kandidát na zostup ukáže viac,ale ked neukázal ,naši hráči to mali využiť a neprisúpiť na to bezduché predstavenie.Po 1.polčase som čakal od nás lepší kolotoč-trebárs ako bol na fulhame v prvej polke sezony.Som sklamaný lebo som sa tešil,navyše som mal po dlhej dobe kvalitný stream ale ten 2.polčas bol neskutočne odfláknutý…

     • bflmpsvz (karma: 3328) #1

      Sorry, ale 50 mega + zisky z toho, co prodáme (což dave ve svém komentu explicitně zmiňuje) rozhodně neznamená, že jsme nějaký průměrný tým.Když vyřadíme PSG a City a případně Real a Barcu, tak to jsou průměrné částky za přestupní období top týmů (někdo to tady nedávno dohledával, platí pro Liverpool i Chelsea.)… Žádný klub nemá takovou finanční sílu, aby regulérně dával čistých sto mega za přestupní období, když přitom dost výnosně neprodává (i takové přestupáky jsme ale měli!). Samozřejmě výjimkou jsou City, příp PSG se svým externím financováním bez jakýchkoliv hranic. To je ale mimo srovnání…

      |
     • Paulus.novy (karma: 1665) #1

      Problém je ten, že my potřebujeme klíčovou investici, abychom obměnili kádr, dokud máme opory v útoku pod smlouvou a ukázat konečně ambice. 50 mega + prodeje dají hodně slušnou sumu, ale nebude to stačit na obměnu kádru v adekvátním rozsahu, kterou potřebujeme. Zároveň je to potřeba udělat poměrně rychle (v rozmezi 1-2 let), protože dalši exodus dobrých hráčů znechucených politikou klubu by nás hodně bolel. Teď je potřeba trochu ten motor „po Keynesiánsku“ nakopnout. Jinak nám zbývá jen doufat, že se Emerymu povede uhrát CHL a příští rok bude líp. Jestli ne a nepřijdou peníze externě… no jsem zvědav

      |
     • bflmpsvz (karma: 3328) #1

      Jasně, já s tebou plně souhlasím, jenom neočekávám, že se to stane (a trochu to hážu do kontextu). My ty peníze nemáme, ne s našimi prodeji, ne s našimi platy a ne dva roky (potenciálně tři) bez LM. Naší klíčovou investicí byli Xhaka, Mustafi a Peréz (což moc nevyšlo) a pak Laca a Auba (což vyšlo o poznání lépe). Ale prostě našimi možnostmi (a sebeinvesticí) ta obměna bude podle mě trvat ještě dva roky (ve kterých ale zapojíme i mladíky. Minimálně Nelson a ESR vypadají velmi slibně…)

      |
   • Ixtrinium (karma: 83) #1

    To bych chápal tak, že Monchi dostane 50M (+ možná další peníze, pokud někoho prodáme) a bude mít za úkol nakoupit „no name“ hráče, viz Torreira, Guendouzi. Do těchto 50M se nepočítá těch 20M, pokud si necháme Suareze. A pak ještě budeme mít schované nějaké peníze na „mega“ přestup(y), tedy na hráče, co je netřeba skautovat (např. hráči jako Auba). A tyto peníze, stejně jako možnost udělat mega přestup, budou značně ovlivněny účastí v LM.
    U možnosti udělat mega přestup zřejmě nebude nějak stanovený limit, pokrýt náklady lze z externích zdrojů (bankovní úvěr), které pak budeme v dalších letech splácet, spíš půjde o to, jestli k nám ti velcí hráči budou chtít jít a jestli vedení bude ochotno přeplácet tržní cenu a toho hráče na platu. Například moc nepočítejte s tím, že pokud Barca dá na Coutinha cenovku 150M, tak my přiběhneme a dáme jim to. My třeba nabídneme 80M a to bude maximum, jenže přijde PSG a dá jim to, co chtějí. A takhle to na tom trhu bude fungovat a šejkové prvně vyčistí trh od těch největších jmen, pokud teda fakt nějaký ten hráč neřekne, že chce do Arsenalu a nikam jinam. 🙂 Mega přestup v našem podání bude např. Fekir.

  • bflmpsvz (karma: 3328) #1

   No odejde Čech, Ramsey, Wellbeck, Jenkinson. Čech končí kariéru, zbytek zadara po vypršení kontraktu (potenciálně odchází v ideálním případě 60-70 mega…). Ale jinak budeme patrně prodávat Elnenyho, Ospinu a uvidíme, jestli ještě třeba Mustafiho, Xhaku, možná Mesuta, Mikiho… Snad ten rozpočet bude trochu vyšší. Navíc fakt nevíme, jestli se nyní počítá s účastí v LM, nebo ne. Protože kdyby byl bonus za LM, tak už to fakt není tak marná částka (navíc funguje i to, že kluby ví, že tolik peněz nemáme, takže nás nemůžou natáhnout jako Chelsea, City, PSG…). Kdyby to ale bylo tak, že teď se počítá s LM a kdyby nic, tak minus zisky, tak jsme docela v prdeli 😀

     • Paulus.novy (karma: 1665) #1

      Ramsey nemusí být jeho chyba – smlouvy asi těžko uzavírá on a nikdy nevypadal, že by mu dělalo problém Ramseyho stavět a dokonce kolem něj postavit taktiku (viz zápas s Chelsea). Dost možná ho to sere stejně jako nás, že Ramsey odchází. Vysoký presing je taktický prvek, který se do všech situací nehodí, je extrémně vyčerpávající a hráči se dostávají mimo pozice, což je blbost hrát např. proti MU, kteří hrají z hloubky a spoléhají na brejky (jen příklad, situací je samozřejmě víc). Vždycky ho nehraje ani Live a City a ti jsou tím mnohem pověstnější a mají na to mnohem mnohem lépe uzpůsobený tým. Ofenzivní fotbal a kontrolu hry praktikujeme, když to jde, jenže nemáme kvalitu na to, aby to šlo vždycky – to je klíčové uvědomění oproti minulým rokům, kdy jsme dost často umírali na krásu s neefektivní hrou (i když ona to poslední roky ani ta krása už nebyla). Možná si i Emery na začátku myslel, že to půjde líp. Každopádně výsledky jsou pro nás klíčové momentálně i z hlediska dlouhodobé budoucnosti klubu, umírání na krásu si nemůžeme dovolit a rozhodně platí, že výsledky > předvedená hra. Jak tě znám, tak si určitě rejpneš, že jsme někdy hráli na výsledek a výsledek se nedostavil – jenže prostě za těchto podmínek nejde mít úspěšnost 100%. Máme velmi dobrou domácí formu, většinou i s kvalitním fotbalem – tady Emery plní. Venku je to horší a hrajeme víc na jistotu + se často nedaří, ale kdybychom měli formu jako doma i venku, tak hrajeme o titul ne o TOP4 … jenže to už jsme v říši sci-fi.
      Osobně si myslím, že je chyba i na straně příjemce těch informací 😉 Tyhle obligátní rozhovory, tiskovky a všemožné podobné kraviny jsou dílem nutnosti a není potřeba jim přisuzovat přehnaný význam a pomalu pod každým článkem to dotyčným mlátit o hlavu. Jestli na tom i přesto z nějakého důvodu trváš, tak si aspoň, proboha, počkej, až se nebude všechno všemožně lepit a nouzově řešit jako tuto PRVNÍ sezonu plnou zranění a výpadků formy opor

      |
     • Ludvajz (karma: 2362) #1

      zrovna Ramsey je špatný příklad, měl na stole položenou smlouvu, musel chtít víc, co mu Arsenal nebyl ochoten zaplatit, tak se smlouva stáhla. Teď bude brát 250.000 Liber týdně. Musm souhlasit s Paulusem, který to skvěle shrnul

      |
    • bflmpsvz (karma: 3328) #1

     No to samé řekl o Rambovi, navíc jak byl tady ten rozhovor s člověkem, který psal Unaiovu biografii, tak tam prý psal, že Unai ví, že Xhaka není TOP hráč. Samozřejmě, že když tam nikoho nemá a Xhaka je hráč, který se (z toho, co máme) na post do středu pole typologicky hodí, tak s ním bude pracovat, protože mu nic jiného nezbývá. Ale Xhaka není hráč, na kterém stavět tým, který má být konkurenceschopný v LM. Max. rozšíření kádru nebo výhodně prodat…

     • Paulus.novy (karma: 1665) #1

      To jsem taky nějak nepostřehl o tom Xhakovi tam v tom rozhovoru. Ale jako máš pravdu, Xhaka není absolutní top a časem by ho chtělo nahradit v základu. Jenže momentálně nás tlačí bota mnohem víc jinde, může za něj teoreticky zaskakovat i Guendouzi, kdyby to nějak extrémně sral a Xhaka navíc umí i nouzově zaskočit na stoperu. Momentálně bych ho asi nepouštěl, Emeryho práce s ním je vidět a podle mě se pod Emerym zlepšil – dřív hrával buď hrozně na hraně a fauloval nebo se naopak jen motal dokola a nic nedělal. Teď hraje tak nějak ok v rámci možností, dává pěkné přihrávky a když jsou zrovna adresované našim, tak je to super 😀

      |
   • styfler_gunner (karma: 0) #1

    No ono je to taky z velké části zapříčiněné tím, aspon si to myslím, že my jakožto soběstačný klub jsme měli každý rok ze svého vlastního hospodaření nějaký obnos finanční na přestupy a pak strýček skrblík něco přihodil ze svého aby se jako neřeklo, jenže ted, když si píč**s staví novej stadion pro svoje RAMS v LA tak podle mě ze svého nepustí ani dolar takže budeme ted xy let odkázáni jen na peníze co si samy vyděláme nebo dostaneme od sponzorů či za LM. Přichází doba temna dámy a pánové…. Btw, Xhaka určitě nikam nepůjde… Myslím si ze prodáme max Mustafiho, (15-20 mega) Elnenyho (10 mega) a jednoho z dvojce Mesut/Micky (20-30 Mega) kvůli platu… Nikoho jinýho podle mě prodávat nebudeme. Takže budeme mít za prodeje max 50 Mega v lepším případě…

     • Ludvajz (karma: 2362) #1

      stačí se podívat na Spurs, ti za posledních 10 let dostali finanční injekci od majitele ve výši 14 miliónů a kde momentálně jsou oni a kde my. Takže bych nerad tvrdil, že je to jen o penězích majitele. Samozřejmě City, United a Pool jsou teď jinde, právě díky investicím majitelů, to souhlasím

      |
     • bflmpsvz (karma: 3328) #1

      Bohužel je to tak. Zatímco my v posledních pár letech máme saldo z útrat na úrovni většiny TOP klubů v Evropě (když vyloučíme šejky a úplnou špičku – Barca, Real, Juve, Bayern…) , Spurs budou snad nejefektivněji řízený klub v Evropě. Staví stadion a za posledních pár let nevložili čistě do přestupů prakticky nic (když se odečtou odchody) – tak účast v LM a umístění v lize 3, 2, 3, 3… Je to hrozný, že to jsou zrovna Spurs, ale uznat to asi musíme. Ještě, že s tím stadionem mají problémy a je to jen hnusný záchod 😀

      |
     • styfler_gunner (karma: 0) #1

      Spurs hodně pomohl prodej Bale, a když se podíváš na jejich příchody tak oni fakt moc neutrácej. Nejdražší přestup Sanchez 37, Sissoko 30,Son 27, Lamela 27, Eriksen 13, Alli 5, a Kane nestál nic. Rose, Dier , Trippier stáli kolem 5ti mega, Verthogen a Aldeweireld taky stáli tak max 10 mega… A tihle všichni hráči ted táhnou Slepice… Nevím zda je v tom dobrej skauting, nebo štěstí, nebo dobrej trenér a nebo kombinace všeho, a ted sou posledni 2-3 roky díky tomu před námy, ale oni můžou taky hodně rychle padnout na hubu. Staví si novej stadion, nemaj prachy, v létě jim nikdo nepřišel, v zimě taky ne, takže se může stát že za 2 roky budou tam kde byly před pár lety a to za námy.. A nebo klído tam kde byly před 10 lety a to mimo Evropské poháry… Jediná jejich výhoda je že můžou prodat toho negramota klidně za 150 mega když budou v Ouzkých.
      Takže když to shrnu, tak oni maj vlastně skoro všechny nákupy v takovým stylu jako byl náš nakup Mattea a Lucase.

      |
     • Ludvajz (karma: 2362) #1

      styfler: ano, ale přesně takové nákupy bych bral tohle léto, příští sezónu nějak protrpěl a pak by si to všechno mohlo sednout, mladí hrači se rozehrát a pak být zase pořádnou konkurencí

      |
     • styfler_gunner (karma: 0) #1

      U nás když beru s pohledu ekonomického (pořízení za levno a přesto kvalitní výkony v základní sestavě) tak se povedl jen Matteo, Lucas, dá se říct i Holding, a odchovanec Bells, ti jsou ale na půl roku out. Pak Kola zadarmo, a když přivřu obě oči tak i odchovanec Iwobi ale toho bych jako kvalitního hráče základu nebral.. Nikdo další mě nenapadá..

      Bohužel tu máme ale i špatné transfery, jako Xhaka, Mustafi, Henrikh/Sanchez, Ozil který by měl tým táhnout vysedává na lavičce..

      Ludvajz: souhlasím s tebou, to bychom se ale nesměli zbavit Mislintata že jo…

      |
    • jakub (karma: 12213) #1

     Už po několikáte tady čtu tvůj komentář o tom jak Rams staví novej stadion. Na tvém místě bych si zjistil pár informací o tom jak se v Americe financují tyhle obrovský projekty. Majitelé sportovních klubů v Americe, jsou sice superbohatí, ale do samotného stadionu ve většině případech neinvestují ani cent, většinu peněz do toho dává město, nebo stát ve kterém sídlí. Zrovna Rams se odstěhovali ze St. Luis do L.A. protože St. Luis jim nechtělo dát dost peněz a pro L.A. to zkrátka nebyl problém. Kroenke koupil klub jako investici a tak se k ní chová, stejně jako k ostatním klubům co vlastní. On bude chtít aby se jejich hodnota zvyšovala, ale ze svých peněz nedá ani cent. Jinak sorry toto sem nepatří.

    • jakub (karma: 12213) #1

     Co chci já to není důležitý, taky bych si přál aby klub vlastnily fanoušci, ale to není reálný. Nedávno tu jeden borec dával tabulku nejbohatších majitelů a náš kovboj na tom není vůbec zle. On nepotřebuje prodávat, mu jde jen o to aby se investice vyplatila, aby klub byl v černých číslech a nabýval na hodnotě. Co se cílů týká, na to je tu snad vedení, to by měli být lidé co vědí co dělají. Já proti Stanovi nic nemám, nemyslím si že by s klubem nějak hazardoval a nebo z něj tahal peníze, myslím že je hodně mnohem horších majitelů.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.