Hodnocení hráčů

Arsenal 2:1 Burnley –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes jsme na domácím stadionu přivítali velmi velmi venku špatně hrající Burnley a v případě zisku tří bodů jsme se mohli posunout na průběžné druhé místo tabulky Premier League. Zápas jsme navzdory infarktovému závěru zvládli a povinné tři body zůstali v Londýně.

Brankář

 • 6,5

  Petr si dnes připsal několik důležitých zákroků. Udržel si koncentraci po celý zápas a nebezpečné střely Burnley, které přicházeli po dlouhých minutách, kdy Petr neměl žádnou práci, s přehledem likvidoval. Chválím ho za jeho nebojácné boxování míče, kdy se střetl s útočníkem Burnley. Občas to zaskřípalo při odkopech od brány, jinak si myslím, že Petr předvedl slušný výkon.

Obrana

 • 6,5

  Rozhodně se na kraji obrany neztratil. V defenzívě si odpracoval svoje a neměl téměř žádné problémy, byl agresivní, silný v osobních soubojích. V ofenzivní části na mě působil živějším dojmem než kolega na druhé straně. Ačkoliv se mnohokrát v zajímavých pozicích nabízel, byl spoluhráči často ignorován. Přesto si připsal nějaký ten centr, párkrát velmi slušně zakombinoval.

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  Shkodran dnes předvedl asi nejlepší výkon po zranění, bylo ho plné hřiště. Osobní souboje zvládal velmi dobře, tedy alespoň v případech, kdy mu někdo neuštědřil ránu loktem do obličeje. Byl u něj vidět velký zápal pro hru, prezentoval se i velice pěknými dlouhými pasy a svůj kvalitní výkon vylepšil prvním gólem v dresu Arsenalu. Několikrát skvěle vystoupil, ke konci byl hodně frustrovaný, za co si vysloužil žlutou kartu. Už od jeho gólu jsem byl přesvědčen, že mu udělím titul MOTM. Na tom nic nezměnil i hektický závěr a rozhodující branka Alexise. Za mě tedy Shkodran mužem utkání.

 • 7,0

  Laurent dnes odvedl opět vysoký standart, velice dominantní v soubojích, agresivní. I on přispěl jedním slušným dlouhým pasem, hlavičkou a v závěru vybojovanou penaltou. Dnes toho opravdu velmi schytal a ačkoliv se zdálo, že je zraněný, nakopnutý, zápas jako opravdový kapitán dohrál a na jeho konečném výsledku má velkou zásluhu.

 • 6,0

  V defenzívě i on dnes prakticky bez problému, čekal bych však v těchto zápasech větší ofenzivní snahu. Nacho přispěl dnes v útoku pouze slušnou střelou z hranice velkého vápna. Několik náběhů sice absolvoval, ale na standart našich krajních obránců dnes, dle mého, předvedl hodně nízkou ofenzivní aktivitu.

Záloha

 • 6,0

  Řekl bych smolař dne, svoji nepovedenou přihrávkou a následným zákrokem se poslal předčasně do sprch. Jak moc červená to byla či nebyla je na mnohahodinovou diskusi, mé pocity dodám v závěru hodnocení. Do vyloučení působil hodně neviditelně, nedokázal se dnes odhodlat ke střele, ani neposílal velké množství svých kvalitních přihrávek. Byl takovým tím neviditelným hráčem, který ale relativně efektivně dokázal zastavovat rodící se protiútoky Burnley. Za mě do vyloučení ne příliš viditelný, ale poctivý výkon.

 • 6,0

  Nebylo to úplně špatné, opět ale nastává otázka. Jak kvalitní by bylo naše defenzivní duo v případě silnější zálohy soupeře. Aaron na rozdíl od předchozích zápasů více držel svoji pozici a několikrát zastavil protiútok, tedy udělal to, co od něj na hřišti na této pozici očekáváme. Ovšem svých ofenzivních výletů se stále nevyvaroval a pohyboval se někdy na hranici Olieho. Připsal si několik velmi slušných centrů, i několik hrubě nepovedených. Přihrávky, jak už tradičně, často do šířky, na jistotu. Ustál několik osobních soubojů, za co má moji pochvalu. Vidím v jeho hře určité zlepšení, stále má však v mých očích velké rezervy.

 • 7,0

  Mesut dnes hrál s velkou chutí. Na množství střel v jeho podání nebýváme vůbec zvyklí. Škoda jen, že žádná z nich si nenašla místo mezi třemi tyčemi. Působil živým hravým dojmem, neustále vymýšlel nové přihrávky, snažil se kombinovat s naším útočným triem. Bohužel žádný z ofenzivních hráčů jeho přihrávky nedokázal efektivně využít, hlavně chyběl větší pohyb jeho spoluhráčů. Odehrál dobrý zápas, příště bych jen prosil méně rohů na krátko.

Útok

 • 6,5

  Alex se v posledních zápasech dostává do pohody a lepší formy. Je na hřišti více cítit, dělá lepší rozhodnutí, neztrácí naivně míče. Ačkoliv v prvním poločase byl snad nejméně viditelným útočným hráčem, v poločase druhém to byl právě on, kdo často efektivně zakládal či vedl ofenzivní akce. Několikrát obešel protihráče v souboji 1 na 1, v jednom případě vzal dle mého zbytečně celou situaci na sebe. Někdy ještě nedokáže vycítit situace, kdy přihrát, kdy střílet. Ovšem ve srovnání s Alexem před několika měsíci, je tento Alex výrazně lepším.

 • 6,0

  Oliemu po několika zápasech zvlhl střelný prach. Dnes se nedokázal v šestnáctce výrazněji prosadit, snad jen přiklepnutí na Nacha a jedna nebezpečná hlavička. Dokázal však vyhrávat velké množství soubojů, jen v úvodu byly jeho sklepnutí příliš nepřesné. Poměrně ve stínu všech ofenzivních spoluhráčů. Škoda, že netrefil těžkou přihrávku Mesuta, mohl to být další výstavní gól.

 • 7,0

  Standartně dobrý výkon od Alexise, opět projevil smysl pro přihrávku, kdy několikrát posílal spoluhráče do zajímavých situací. V zakončení mu dnes scházela přesnost, neměl střelecký den a jen díky tomu nebylo v poločase po zápase. V situacích, kdy jsme nevěděli, jak překonat obranu Burnley, bral situace často na sebe a pokoušel se o zakončení, v jednom případě měl volit přihrávku na osamoceného Alexe. V závěru kulišácky rozhodl utkání, při jeho statistice penalt (2/5) jsem byl relativně nervózní.

Střídající

 • -

  Při vyloučení Xhaky je pro nás uzdravený Francis extrémně důležitý. Těžké role, do které byl poslán se zhostil velmi dobře. V ofenzívě pěkně vyslal Mesuta do rodícího se brejku, a pěknou střelou mohl definitivně rozhodnout. Penaltový zákrok nešťastný, ovšem nepochopím, že nejsme v takové situaci schopni míč odkopnout z první.

 • -

  Není to úplně situace, do které se chcete jako útočník vracející se po zranění dostat. Přesto jednou pronikal do zajímavé situace, jinak se snažil vypomáhat defenzívě.

 • -

  Jeden přízemní centr, jinak žádná výrazná práce pro Héctora. Věřím, že špatný den si vybral při zápase s Bournemothem a teď už bude podávat jen skvělé a skvělé výkony.

Co dodat na závěr? Červená karta? Nemůžu se ubránit dojmu, že ačkoliv FA stále hlásá do světa, že tyto zákroky bude pískat nekompromisně, vidíme vyloučení možná v jednom z deseti podobných případů. Dnes to poměrně zabilo zápas a nám přidělalo vrásky na čele. Pokud chtějí takové zákroky trestat musí mít rozhodčí jednotný metr.

Co se týče výkonu rozhodčího? Působil na mě špatným dojmem, chvílemi jsem měl pocit, že bod Burnley hodně přál. Dva lokty v obličeji Skhodrana, dle mého přísná červená, nastavení 7 minut, co se v Anglii opravdu nevidí. A písknutá sice jasná penalta, ale v tom okamžiku jsem měl pocit, že rozhodčí na tuto situaci vyloženě čeká. I někteří hodnotitelé semnou nesouhlasí, a i kdyby v tom nemělo být ze strany rozhodčího nic záludného, celkově dle mě podal velmi špatný výkon.

Brbci

Komentáře

 1. Jakub Vlček (karma: 1341) #1

  Xhaka rozhodně nemůže mít stejně jako Aaron. Přece jenom dneska byl Aaron podle mě ten lepší ze středních záložníků. Navíc naprostá klukovina v podobě nesmyslně zbytečnýho faulu na půlce oběma nohama napřed. Za mě je tohleto zákrok na červenou, ikdyž do tý doby byl metr zápasu docela volnej. Tohle si ale tak nebo tak Xhaka ale dovolit nemůže, tuto sezonu už poněkolikátý naprosto zbytečně oslabil tým. On je v těch skluzech strašně neohrabanej, Rosa by ho mohl učit, jak vypadá správnej skluz. Myslim si, že bude tak nebo tak muset změnit svoji hru, prtž v bundeslize měl těch karet spoustu a v PL jich díky větší dynamice hry bude mít ještě víc, pokud nezlepší svoje herní kvality.
  Jinak k výkonu rozhodčího několikrát přehlédl loket v obličeji našich hráčů, ale například penalty na obou stranách rozhodl správně, obě dvě byly naprosto jasné. Situace okolo faulu na Mustafiho tam si nejsem uplně jistej, ale rozhodně se to písknout dalo. Červená udělena právem, jediný co bych mu vytknul, tak hráčům Burnley měl dát o 2-3 žlutý karty víc. Nastavený čas 7 minut podle mě byl taky správně, dlouho byl ošetřován hráč Burnley.

 2. killerhammer (karma: 4234) #1

  Dneska bol dobrý futbal.
  Už prvý polčas bol na naše „Emirates“ pomery dosť kvalitný (veľa akcií, strely aj šance), útok hral s chuťou.
  V druhom sme to ešte gradovali.

  Xhaka:
  Rozumný hráč sa po prvom skrate poučí ale tu sa jedná už o 2-3 skrat, takže uvidíme, čo s ním Wenger urobí (ale už dnes je jasné, že je to horúca hlava, rodičia Albánci).
  Do incidentu hral vcelku slušne, na pozícii DM, strážil si svoje priestory a útoky zrýchľoval krásnymi loptami.

  K Mossovi by som napísal len to, že pokiaľ to nie je o 2 a viac gólov (takých zápasov bolo viac, že sme pod ním v kľude vyhrali), tak pri tomto rozhodcovi je možné čokoľvek.
  Aj dnes sme to videli, nepovedal by som, že pískal vyslovene proti nám (však to by nám nefúkol tú penaltu), on proste píska strašne nepredvídateľne, niečo prehliadne a naopak niečo zapíska ohromne prísne.
  A teda Xhaka si takéto zákroky pri Mossovi nemôže dovoliť.

  Dnes sa nám výkonom trochu zdvihol aj Aaron, to je tiež dobré znamenie.

 3. Japanas (karma: 3689) #1

  Něco bych ještě k Xhakovi doplnil. Jeho nepřiměřený a zbytečný zákrok v půlce hřiště (pod neodhadnutelným sudím) hrubě ovlivnil vývoj celého zápasu. Hru bychom měli pod kontrolou a pravděpodobně bychom přidali další pojistku. Místo toho vyloučení, nucené střídání, opatrná hra a zbytečný vyrovnávací gól. Plus stop na 4 zápasy. To, že jsme obrovským štěstím vyrovnali v 98. minutě, s tím nesouvisí.
  Opakovaně nezvládl to, co má a za toto fatální ovlivnění hry bych mu sám určitě nedal známku nad průměrem (6).
  Jinak nevěřím, že ho na tyto situaci trenéři opakovaně neupozorňují, takže pokud se není schopný přizpůsobit a zvládnout to, tak potěš…
  Ostatní výkony o.k…..

 4. mc1897 (karma: 175) #1

  Po dnesku som presvedceny ze titul je strateny. Nejde ani tak o to, ze nehrame momentalne tak pekne ako za Santiho v oktobri, a ze mame kopec hracov out, snad sa El vrati z APN rychlo.
  .
  Ale ten nejasny pocit z minulych kol pri pohlade na rozhodovanie nam a ostatnym TOP6 timom, dnes dostal jasnu konturu. Nemame sancu. Neviem preco ale Mike Riley a spol nas nemaju radi, priam neznasaju.
  Toto co dnes predviedol zmrd, bol vysoko profesionalny vykon a som presvedceny ze isiel do zapasu s tym, ze pokial bude moct, niektoreho z nasich stredakov vyluci. Ciel splnil, nadpraca vo forme penalty nevysla, lebo musel odpiskat jednu aj na druhej strane, kedze Mee skoro odkopol Kosovi hlavu (offside pri tom faule nehra ziadnu rolu).
  Povedzte mi, vie si niekto z vas predstavit, ze by TAKTO piskal niekto (a to 2x za sezonu) ManU, Spuds alebo Chelski doma. Ja nie!
  .
  Cize za mna, od dnes by som zbytocne neplaval v oblakoch, a sustredil sa na spuds.

  • killerhammer (karma: 4234) #1

   MC, ešte sa nestalo, žeby team v polke sezóny získal 49 bodov a nedal titul.
   Chelsea to má teda vo svojich rukách, dodrbať si to môžu už len sami.
   Nemyslím si tiež, že bojujeme proti FA a rozhodcom, tento rok sme kopali celkom dosť penált.
   Rozhodne je to len o nás.
   Minulý rok sa dala liga ľahko vyhrať , stačilo len 82 bodov, čo bol dakedy náš úplne bežný štandard a nedokázali sme uhrať ani ten.
   Tento rok je to brutálny boj medzi veľmi silnými tímami.
   A Chelsea vyčnieva.

     • yen56 (karma: 1575) #1

      Přesně tak. Zároveň jsem četl, že Účka byla včera jasně obrána přinejmenším o jednu pentli. Předtím zas hned několik zápasů vyhráli díky brankám z ofsajdů. Kamarád říkal, že dnes rozhodčí upřeli po penaltě jak Hullu, tak Chelsea.

      Fotbal se stal moc rychlým na to, abychom jej nadále rozhodovali bez pomoci techniky. Fakt si nemyslím, že je už po každém druhém zápase v pořádku přemítat o výkonu rozhodčího a „cobykdyby.“

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      Manu bolo minule zvyhodnene, teraz naopak. Shitty boli vcera poskodeni a s nami im darovali dva goly z ofsajdov. Ok, u nich teda rovnovaha.
      Ale povedzte mi teda pani, kedyze sme boli my v tejto sezone zvyhodneni chybou rozhodcu ?

      |
     • dave (karma: 13550) #1

      Na Burnley gol rukou,doma Soton tesne pred penaltou jasny faul na Longa pri nasej rohovej zastavke,takze po chybach sudiho sme ziskali 6 bodov a dnes,keby sudi chcel,tak piska Koscielneho ofsajd.

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      No toto som presne cakal. Pisal som po CHYBE rozhodcu, nie ked nahodou odpiskali ako mali: Fonteho tahanie Oliho zozadu za dres je chyba rozhodcu ? Bol x analyz po gole na Burnley a bolo jasne povedane ze bol regulerny, ani ofsajd, ani umyselna ruka co sa ma pisknut. Dnes zasa pri kopacke do hlavy je uplne jedno ci bol ofsajd, to je to iste ako keby si niekoho skopol pri presusenej hre v 16-ke, bude penalta.
      .
      Longa si nepamatam, pripomente mi to, mozme sa na tohto zatial jedineho „kandidata“ pozriet.

      |
     • dave (karma: 13550) #1

      Tesne pred penaltou asi Monreal sfauloval Longa,keby sa piskalo,tak Soton to odohra na nasej polke a k ziadnej nasej penalte by neprislo. Na Burnley ten gol bol z ofsajdu a este ju Kosc dal rukou,tak ja neviem. Kto to akoze povedal? Inkasovat taky gol my,tak sa tu vyplakava.

      |
     • dave (karma: 13550) #1

      Ten faul na polke sposobil to,ze Soton nemohol zdrzovat a rozohrat standartku,takze to malo dopad na vysledok. Taky gol ako dal Kosc by som ja byt sudi nikdy neuznal. To bola proste haluz a velke stastie,ze to neodpiskal ako ruka.

      |
  • yen56 (karma: 1575) #1

   Je přinejmenším divné dnes říct, že titul je ztracený, když jsme vyhráli a po dlouhé době se osamostatnili na druhé příčce. Snad nikdo nečekal, že Chelsea s Hullem zaváhá.

   Co se zraněných týče, v tuto chvíli nám chybí jediný hráč ze základu (Santi; Theo je diskutabilní). Lavičku máme napráskanou. Ze čtyř hráčů na marodce by dle aktuálních informací 3 z nich měli být k 31. lednu fit.

   Rozhodně bych proto nebyl tak přehnaně pesimistický, samozřejmě i s optimismem bychom to neměli přehánět. Chelsea je stále o 8 bodů před námi. Nikde není garantováno, že na Liverpoolu ztratí, natož s námi. A i kdyby, tak pořád budeme za nimi. Brod je ještě sakra daleko…

     • mc1897 (karma: 175) #1

      Nejde len o dnesny zapas, a nejde len o nase zapasy. Hovorim o trende celu sezonu. Alli sa potkne steblo travy a spuds ma penaltu (minmalne 4 nadivovane tuto sezonu), chelski naopak kym niekomu nezlomia nohu, tak RC ani penalta proti nim pisknuta nebude (a videl som ich minimalne 5 jasnych, ktore mali byt, aj dnes jedna). ManU dalo asi 5 golov z pomerne jasnych ofsajdov. Proti AFC sa kopalo po Hulle najviac penalt 7(!), a vsetky(!) boli z kategorie soft. Naopak my sme nekopali ziadnu soft penaltu, a napr. ta proti Hullu (ruka na lajne pri prvom Coqovom gole v PL) by sa ani nemala ratat do statistik.
      .
      Ja to beriem tak nejako globalne, a je to cisto moj dojem podlozeny niektorymi faktami. A samozrejme subjektivne.

      |
     • killerhammer (karma: 4234) #1

      MC, nerozumiem, čo je soft penalta :-O
      Pokiaľ budeme robiť také zákroky ako napr. dnes Coq alebo tá Xhakova penalta na Bournemouth, tak sa nemôžme sťažovať, že nám to budú pískať.
      Veľa našich hráčov pôsobí pri faulovaní neohrabane (áno naši hráči boli vybraní pre iné futbalové vlastnosti).
      A najhoršie, že v 16tke je to často na hrane od všetkých našich bekov Bellerin, Mustafi, Kos aj Nacho mávajú veľmi zlé zákroky.
      Je to podľa mňa systémová záležitosť (typológia našich hráčov + zvláštny systém bránenia, kedy sa oni dostávajú do neriešiteľných situácií lebo zlyhávame pri zaistení priestorov) a nie spiknutie rozhodcov.

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      Nepozeras Match Of The Day ? Nie ? Ok. Vysvetlim:

      Soft penalta je penalta, kde nie je golova sanca – nieco ako dnes Barnes alebo Mustafi, keby bola pisknuta.

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      Takych faulov je v kazdom zapase 2-3 na oboch stranach, ale piskaju sa „selektivne“. Ja osobne aj o dnesnej Barnesovej penalte mam pochybnosti, lebo sice ho Coq zlahka kopol, ale to nebol v ziadnom pripade faul, ktory by mal sposobit pad, kludne mohol bezat dalej, ale odkopol si loptu tak sa polozil.
      .
      Ale nejdem sa hadat s davom, lebo vacsina ludi uz davno zabudla, co je to futbal a faul v 16-ke. Vcitane celeho Anglicka. Takato penalta by bola nemyslitelna v 1990-om.

      |
    • yen56 (karma: 1575) #1

     to killerhammer: to je pravda. Největší rezervy v tomto má bohužel Nacho (teď to vypadá, jako bych si na něj zasednul, vzhledem k tomu, že už jsem ho tu kritizoval níže), jehož body language je v těchto situacích naprosto příšerný.

     Jeden důkaz za všechny – náš památný mač z loňského jara proti Leicesteru, kdy Vardy nafilmoval pád a Nacho udělal takovou blbost, že to rozhodčímu naservíroval na stříbrném podnose:

     http://arsenalist.com/f/2015-16/arsenal-vs-leicester/dive-+-penalty-vardy-dives-over-monreal-s-leg-to-win-penalty-and-score.html

 5. kucka (karma: 1328) #1

  Pro mě MOTM Özil, dnes jezdil(!) a hrál s chutí + asistence na gól. Mustafi na můj vkus dost riskuje s těmi dlouhými pasy středem po zemi, jak někdo psal, to je třeba zlepšit. Chápu, že se snaží hrát konstruktivně, ale lepší soupeř než Burnley to rád ztrestá.

  A k rozhodčímu, redka pro Xhaku naprosto správná – na půlce přejet Defoura oběma nohama napřed, to si nemohl myslet, že mu to projde se žlutou. Penalty taky písknuté správně, Coq do toho šel nešikovně a Mee jako blázen (že byl Koscielny v offsidu je druhá věc). Mohl ale přidat i pentli na Mustafiho, která zřejmě měla být. Celkově si myslím, že píská spíš nevyzpytatelně, jak tu někde zaznělo. Nerad se vymlouvám na sudí a dnes si není na místě stěžovat.

 6. Mirra (karma: 1218) #1

  Hodnocení ok, ale mužem zápasu pro mě Mesut, dnes ho bylo plné hřiště, vymýšlel, nahrával, zakončoval, škoda jen že dnes bez gólu.
  A k Xhakovi, redka jasná, tohle se mu nestalo poprvé a od Wengera by měl dostat pořádnej kartáč. Není možný, aby opakovaně takto oslabil tým. Jinak do té doby nebyl špatnej, dobře rozdával balóny, dozadu téměř bez chyby, ale pak takovýto zkrat…

 7. yen56 (karma: 1575) #1

  Jinak – ačkoliv dnes není ani zdaleka první pán na holení – musím si opětovně trochu rýpnout do Nacha. Jak v samotném hodnocení zmíněno, dokonce i Gabriel jakožto hráč na tomto postu zaskakující působil ofenzivně živějším dojmem. Jeho útočný příspěvek je však v posledních měsících opravdu mizivý. Jakoby do jisté míry na útočnou fázi hry do jisté míry rezignoval.

  V posledních zápasech takřka vše řeší tím, že se snaží co nejrychleji najít Alexise – což není nutně špatně, ale občas tam jsou chvíle, kdy tam má dostatek prostoru si míč předkopnout a zkusit nacentrovat. Z 24 zápasů má jedinou asistenci.

  Pořád si myslím, že naši krajní beci nedostatečně využívají skutečnosti, že na hrotu máme top top hlavičkáře.

   • killerhammer (karma: 4234) #1

    MC, rešpektujem Tvoj názor, aj keď to vidím inak.
    Ak je pravda, že Arsenal v Anglicku nemajú rozhodcovia radi (až do takej úrovne že ho objektívne dlhodobo poškodzujú, čo ja nevidím).
    Určite by to súviselo s tým, že Wenger je Francúz.
    (však vieš Angličania vs Francúzi, to bol vždy problém o veľkých egách).
    Takejto situácii by pomohlo jedine angažovanie iného trénera a najlepšie asi z Ostrovov.
    Neska Wenger zasa 2x sotil do 4-tého rozhodcu, a zasa tým svojim arogantným spôsobom, takže to bude mať u nich zasa nahnuté 😉

    • mc1897 (karma: 175) #1

     Pozri, pisal som jasne, ze ide cisto o moj pocit.
     Aj ked podlozeny faktami, ktore ste podla mna nevyvratili. Ja to nikomu nevnucujem, naopak bolo by super keby som nemal pravdu.
     @potencialne dovody: kedysi – za Rileyho cias – to bolo na 99% preto co pises. Teraz neviem, skor si myslim, ze uz nie.
     Pockajme si na zapas na Stamford Bridge. Moj pocit vravi, ze ked sa nepolozime sami (co je docela mozne), tak dostaneme nalozene od sudiho. Pockajme a pobavme sa potom. Uz nominacia vela napovie – tipujem Atkinsona.
     BTW: stale cakam na tu vyznamnu CHYBU rozhodcu v nas prospech tuto sezonu (a prosim nie fauly na polke).

 8. Japanas (karma: 3689) #1

  Můj názor k debatě o sudích.
  Několik posledních sezón rozhodně nemám pocit, že by sudí Arsenalu obecně škodili. A pokud se uvádí příklady pro, existují srovnatelně i příklady proti. A už úplně mimo se mi zdá teorie o spiknutí proti Arsenalu…..
  To, že je obrovský rozdíl mezi jednotlivými sudími v PL a ještě, že i jednotliví sudí mají nevyrovnané zápasy víkend od víkendu, o tom žádná….Že každý víkend vidíme v PL skandální a neuvěřitelné výkony a že rozhodčí nedokáží ani utáhnout jeden zápas jedním metrem, o tom také žádná. Ale nezaměňoval bych neschopnost některých „sudích“ za štvanici proti Arsenalu…..

 9. Japanas (karma: 3689) #1

  A ještě k tomu konci ligy. Čukotka má náskok, ale zatím ne fatální. Je nereálné, aby příště bouchli na Anfield ? Je nereálné, aby bouchli s námi ? A pokud by tento scénář nastal, je to o bod. A co je to bod ? Muška jenom zlatá….:-). Ano, může to být i naopak, jen píšu, že to není nějaké scifi, stáhnout ten náskok během pár dnů….
  Nejsem nějaký přehnaný optimista, jen tak nějak cítím, že to čukotka i přes ten náskok letos nedá…..snad….

  • yen56 (karma: 1575) #1

   Jen pro opravu, dle tvého scénáře by byl rozdíl stále dvoubodový. A třeba si uvědomit, že i kdybychom je na ty 2 body opravdu stáhli, tak to znamená jen to, že se začíná odznovu. Přitom nás ještě čekají krom nich výlety na Anfield, White Hart Line nebo nedobytné St. Mary’s. Nerad bych předbíhal…

  • Gunner_Pav (karma: 10446) #1

   Samozrejme, ze 8 bodu neni nic, co by se nedalo dotahnout a je pravda, ze Chelski je ted na vlne a muze se stat, ze ji jeden, dva nepovedene zapasy z te vlny shodi a bude to drama.
   Po pravde ma ale Chelski titul hodne v rukach a ma navic vyhodu, ze se na jare nebude rozptylovat moc pohary, tj muze hrat v klidu v 11 lidech a nemusi resit rotaci. Navic po tom dvojzapase s Livepoolem a nami, ma serii zapasu s tymy ze spodni casti tabulky, takze pokud na ne nepadne nejaka krize, bude to uz hodne tezke.
   U nas vidim klicove body v zapase FA cupu na Sotone (pokud tam vyhrajeme a zlomime nasi bilanci, pomuze nam to do ligy, kde hrajeme na Sotonu o par tydnu pozdeji), potom na Chelski, kdy se k ni muzeme priblizit a potom s Bayernem. Tenhle dvojzapas nas muze bud nakopnout, nebo naopak slozit.

 10. belerek (karma: 863) #1

  Vydřená výhra, ale 3 body se počítají. I když proti Watfordu to snad bude klidnější. Na rozhodčího bych nenadával. Červenou i penaltu si obhájí, spíš buďme rádi, že pomezní neodmával těsný Kosův offside. O titulu bych se nebavil, jak už tu zaznělo – Chelsea to má ve svých rukou. My se musíme pokusit vyhrávat každý zápas (hlavně ten na Chelsea), a uvidíme. Polemizovat, že pokud Chelsea prohraje v Liverpoolu a my vyhrajem na Chelsea nemá cenu…nemusí se splnit ani jedno 🙂

   • belerek (karma: 863) #1

    Chce to taky trošku objektivity. Offside byl minimální a takových se pouští mraky, takže neříkám, že mám díky tomu nějaký špatný pocit z výhry. Ale kdyby to bylo opačně, tak bys určitě psal, že penalta být neměla, protože nepísknul ofside….ale to je jedno, vyhráli jsme, na tohle se historie ptát nebude 🙂

   • Gunner_Pav (karma: 10446) #1

    V tomhle nemas pravdu. Podle pravidel je ofsajd prvni a tudiz ten faul uz by byl po odpiskani, tj penalta by nebyla. Na druhou stranu, kdyz byl Sane proti nam na Shitty jeste ve vetsim ofsajdu, tak spousty odborniku rozebiralo, ze cast nohy Kose byla v rovin s casti nohy Saneho a ofsajd to podle nich nebyl. Podle tehle logiky by ani Kos v ofsajdu dnes nebyl.
    Podle mne to oba ofsajdy byly, ale je treba do tohoto vnest jasno a rict, kde ta hrana je. Jeslti to musi byt cele telo, vetsina tela, nohy, apod a predevsim specialne na ofsajdy je potreba technologie, protoze tam proste rozhodci nema sanci a spis jen hada a tech chyb je pak strasne moc a dost casto konci goly

     • Gunner_Pav (karma: 10446) #1

      Tady to mas. V Ceskych pravidlech clanek 11.17. vyklad pravidla o ofsajdu
      Dopustí-li se hráč přestupku vůči soupeři, který je v ofsajdu, nařídí rozhodčí nepřímý volný kop za ofsajd, neboť ofsajd byl v pořadí prvním porušením pravidel; hráči, který se dopustil přestupku, rozhodčí případně udělí i odpovídající osobní trest.
      Pokud by se Kos do hry nezapojil a byl tak jen v ofsajdove pozici, piskala by se penalta, viz druha cast tohoto clanku:
      Dopustí-li se hráč přestupku vůči soupeři, který je v ofsajdové pozici, nařídí rozhodčí příslušný kop a hráči, který se dopustil přestupku, případně udělí i odpovídající osobní trest.

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      Hm, tak to je hodne zaujimava situacia, lebo v SK pravidlach z 1.6.2015 pravidlach nic take nevidim 🙂
      Ani vo vyklade.

      |
 11. Jiří Trchalík (T.R.C.) (karma: 1137) #1

  I sebehur nastaveny metr v zapase nebo v lize nemuze obhajit stupidni zakrok xhaky. Tento typ faulu, kdy jde obouma nohama, kolikama napred na stojnou nohu je proste na kriminal a vubec neresim, ze se netrefil. Ono taky kdyby se trefil, tak tu mame dalsiho Diabiho, Eduarda nebo Ramseyho… Hnus a idiocie nejvyssiho kalibru. To nemluvim o tom kdy, kde a za jakych okolnosti. Ten kluk by mel zajit za Chocholouskem. Takze co se tyce redky pro Xhaku jsem na 100% presvedceny, ze si ji zaslouzil. Ostatni vyroky radsi komentovat nebudu, protoze to byl dalsi pruser…

  • Gunner_Pav (karma: 10446) #1

   V necem lze souhlasit, ale prave ten metr hraje velkou roli. Jak sam rikas, Xhaka soupere skoro ani netrefil a byt vylouceny za faul, ktery skoro ani nebyl, je dost prisne. Specialne kdyz pred par koly prosla Barkleymu ta silenost v derby a nedostal ani pozdejsi ban, zatimco Xhaka ted dostane 4 zapasy.
   Samozrejme pokud by soupere trefil, je cervena jasna a ja bych se vubec nebranil tomu, ze kdyby ho trefil a zranil, tak dostane ban do doby nez se zraneny hrac vrati. Ale trestat nekoho za naznak faulu mi prijde prehnane. Navic to byl prvni a jediny Granituv faul v celem zapase.
   Jen pro pripomenuti, tohle bylo bez cervene a banu: https://www.youtube.com/watch?v=j507PjoewZA

   • Jiří Trchalík (T.R.C.) (karma: 1137) #1

    Jak jsem psal, neřeším jiné zákroky v jiných zápasech. Jistě by se jich našlo požehnaně a horších. Řeším tenhle jeden zákrok zcela samostatně. A ty mi v podstatě říkáš, že když na tebe vystřelím z pušky a jen náhodou tě netrefím, tak je to v pořádku? A když tě trefím, tak si zasloužím trest? To je docela šílené. Pro mě je nepochopitelné, jak ho někdo může hájit a odůvodnit si to tím, že jinému to prošlo… Jestli si máme na něco stěžovat, tak je to na ty ostatní případy, které zůstaly nepotrestány. Možná by stálo za to, kdyby se mohli odvolat proti faulu i jiné týmy a ne jen ten postižený. Protože jeden tým FA zašlape do země a rozhodčího podrží, ale kdyby se proti tomu zákroku odvolalo kolektivně 12 týmů, tak už by se to snad řešilo jinak…

    • mc1897 (karma: 175) #1

     Myslim ze nechapes argumentaciu. V zasade je tu povedane, ak ako rozhodca nastavim TREND ze Xhakov faul je na redku, tak musi dostat Lowton asi tri zlte v tom zapase a ten chlapik co zastavil Mesuta nebezpecnym obojnohym faulom zozadu za obrannou liniou bez moznosti a umyslu hrat loptu, mal dostat redku tiez. Nehovoriac o kope do hlavy, a dvoch laktoch do Mustafiho nosa, kde mala byt minimalne ZK tiez. Cize podstatne su suvislosti a to vzdy, a teraz v takomto zapase dvakrat. Nemozes ich ignorovat. Jednoducho nemozes. To nie je matematika, ale fotbal, emocie.
     Ako rozhodca preto musis brat do uvahy psyche hracov, inak zapas dopadne ako vcera. To je prve co ucia rozhodcov, mam jedneho byvaleho doma v rodine.

     BTW ked si to pozeram znova a znova, mne to stale nepride ako obojnoha smykacka. Ta druha noha je mimo a uz vobec nejde o ziadne strihnutie, zakrok zacina ako klasicka smykacka jednou nohou a smeruje do zeme, nie do hraca. Nasledne Xhaka doklze az k nemu a jednou nohou ho trocha lizne, druha je cely cas a stale mimo hraca. Ale to si tu nikto malokto da tu pracu, pozriet si to poriadne z videa. Ale uznavam ze na prvy pohlad to vyzeralo zle, az brutalne. Mne vadia hlavne tie suvislosti a proporcionalita rozhodovania.

     http://arsenalist.com/f/2016-17/arsenal-vs-burnley/straight-red-card-granit-xhaka.html

     • Jiří Trchalík (T.R.C.) (karma: 1137) #1

      Takže, když rozhodčí nastaví metr tak, že se budou dávat lokty do xichtu, obounohé skluzy na stojné nohy, šlapat po ležících protihráčích atd… A nebude to pískat ani jedné straně, tak je to v pořádku? Mě by bohatě stačilo, kdyby po zápase nějaké komise v rámci FA, alespoň koukla na zápas ze záznamu a napsala si: Neviděl nebo nechtěl vidět, 3 lokty v xichtě, 2 likvidační fauly, jednu penaltu písknout měl, ty další dvě co pískl byly sporné + kopačka v xichtě Koscielneho… a z toho udělat závěr, že je toho na jeden zápas dost a Moss může jít pískat Champ…

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      Sice to pises asi zamerne trochu manipulacne …. ale v podstate ano. Bude to viac v poriadku ako ked na jednu stranu take piskas a na druhu nie. Ak nastavi v zapase sudi nejako meter, ma ho taky drzat cely zapas a na obe strany rovnako. Toto nebol ten pripad.
      BTW nebola to obojnoha smykacka – ako pisem, malokto da tu pracu, pozriet si to poriadne z videa. Jeho druha noha bola cely cas OFF.
      Uz k tomu koncim.

      |
     • Jiří Trchalík (T.R.C.) (karma: 1137) #1

      Píšu ti to jako truhlík, aby si pochopil, že mě vůbec nezajímá žádný metr, ale zajímají mě jednotlivé zákroky. Z toho pro mě plyne, že Xhaka do toho šel zbytečně jako idiot. A že na některé zákroky je jakkoliv uvolněný metr pořád málo. O tom, že by měl držet jeden metr celý zápas a že by nějaký zhruba jednotný metr měli mít všichni rozhodčí se snad ani nemusíme bavit. Stejně tak o tom, že jsou to jen lidi a nemusí vidět vše. Jde jen o to kolik těch chyb naseká a jak moc ovlivní zápas. Myslím, že už bychom tuto debatu mohli ukončit.

      |
    • Gunner_Pav (karma: 10446) #1

     Argumentace se strelbou pusky je presna. Pokud na tebe vystrelim a netrefim, budu souzen za pokus o ublizeni na zdravi (mozna pokus o zabiti) s mirnejsi sazbou. Kdyz te trefim a zranim, dostanu vic, kdyz te zabiju, dostanu jeste vic. Takze podle tehle logiky to proste mela byt zluta.
     Jinak ja nehajim zakrok Xhaky, ktery byl zbytecny, ale na druhou stranu nebyl nohy lamajici a s ohledem na ostatni zakroky si proste cervenou nezaslouzil.
     Ostatne v tomto zapase tam bylo nekolik podobne nebezpecnych zakroku, ktere nebyly ohodnocene ani tou zlutou.
     Jinak spravny komentar k tomu byl na twitteru, ze Xhakovi zakorky bohuzel vypadaji hur, nez jake jsou, coz byl i tenhle pripad. Kdyz si to pustis zpomalene, tak je to proste skluz s nohou napred (jednou), kterou navic Xhaka v zaveru castecne stahne, proste cervena ani omylem.

     • Jiří Trchalík (T.R.C.) (karma: 1137) #1

      To se, ale potom nemůže nikdo divit, že dostane červenou, když na to, abych to posoudil si to mám pustit několikrát zpomaleně… Vypadalo to, tak jak to vypadalo a proto si každý rozhodčí ten červenej kartónek obhájí. Podle mě je hlavní chyba v Xhakovi, který udělal zbytečný skluz, který blbě vypadal a tím oslabil tým jak v zápase, tak do budoucna…

      |
 12. yen56 (karma: 1575) #1

  Pokusím se v Xhakově situaci nalézt aspoň nějaké pozitivum (pokud to vůbec jde): od začátku prosince až do dnešního dne odehrál všech 11 zápasů. V záloze se vedle něj za tu dobu prostřídali hned 3 parťáci. To vše v období, ve kterém bylo jeho tělo doposud zvyklé odpočívat v rámci zimní přestávky. Existují důkazy o tom, že první zima na ostrovech bývá pro nově příchozí obtížná právě kvůli změně cyklu, na který byly jejich organismy doposud zvyklé.

  Tolik k částečné omluvě některých jeho výkonů – zejména ze startu ledna už jsem z něj začínal mít pocit, že místy mele z posledního. S Coqem si navíc herně moc nerozuměli, to rozhodně nepřidalo. Ty zkraty jsou samozřejmě neomluvitelné, i když neúmyslný loket Allenovi ve vápně a naopak zcela úmyslný taktický faul na půlce proti Swans budiž diskutabilní. Věřím však, že je to něco, na čem se dá zapracovat; stejně tak se dá zapracovat na decision-makingu v některých defenzivních situacích, kdy si počíná neohrabaně.

  Jeho přihrávky jsou však fenomenální, to mu nikdo neodpáře – a za těch 65 minut si dnes připsal stejný počet key passes jako Mesut za 89′ a Alexis za celý mač.

  Nesouhlasím s těmi, kteří říkají, že to byl příšerný kauf; věřím, že na to má. Snad ta 4 zápasová stopka – ačkoliv přichází v nejhorší možnou chvíli – bude alespoň k tomu, že nabere dostatek sil do zbytku sezony. Teď už nezbývá než doufat v neotřesitelné zdraví dvojice Ramsey & Coq a ačkoliv si o posledních výkonech prvního jmenovaného můžeme myslet cokoliv, nezbývá než fandit co to jde, aby teď chytl formu jak blázen. Na dvojici Kante – Matič totiž nic míň stačit nebude.

  • Pedro Sanches (karma: 5317) #1

   přesně.. podle mě se Aaronovi měří jiným metrem, než ostatním.. jako ano měl tam ztráty a občas lítal mimo svoji pozici.. ale podstoupil spoustu soubojů a spoustu z nich v jeho prospěch.. když to porovnám, že má stejně bodů jak xhaka, kterej byl vidět jednou za celej zápas v momentě kdy dostal červenou kartu, přijde mi to smutný..

 13. Filip Bureš (karma: 274) #1

  Nechci se Xhaky zastavat za ten faul, to proste byla redka (at uz prisna nebo ne), ale je to jeste pomerne mladej hrac, a muze na tom v klidu zapracovat. Vsak je tady teprve (!) pul roku, jeste ani neni v nejlepsich letech, proste trochu trpelivosti s nim. Rikat o nem, ze to byl spatnej nakup atd. je naprosto mimo misu. Ja vidim hrace s uzasnou prihravkou (nevim proc, ale ty jeho na milimetr presny placirky jsou naprosta lahudka pro oci), silou v soubojich a vybornou strelou. Kazdymu hraci trva, nez se adaptuje a zlepsi svoje slabiny. Mesut se zas ze zacatku absolutne nevracel, Laurent byl taky jeste docela neohrabanej prvni rok (viz ty vlastence) a takhle bych mohl hledat dalsi pripady.
  Ja si myslim, ze byl skvelej nakup velmi nadejnyho hrace s vudcovskou povahou, kterej do par let (za predpokladu ze zapracuje na discipline) bude top hrac. Dejte mu trochu casu!

   • killerhammer (karma: 4234) #1

    Xhaka je 3-najdrahší hráč v histórii Arsenalu (30 mil. libier).
    Tzn. je to Wengerove kľúčové rozhodnutie, ako bude vyzerať naša hra v zálohe dlhodobo aj do budúcnosti.
    Na tomto hráčovi bude dlhodobo pracovať, to som si istý.
    Veľa ľudí tu píše, že je treba kúpiť ďalšie CM.
    Osobne si myslím, že po týchto investíciách do Elnenyho a Xhaka (dokopy cca 40M libier) už Wenger nebude kupovať hráča do zálohy (teraz v zime určite nie a ani v lete, jedine žeby niekoho z nich predal Aaron, Santi, Elneny lebo Xhaka určite nepredá).

     • Gunner_Pav (karma: 10446) #1

      Nutno ale rict, ze obe byly hodne prisne, dokonce bych rekl, ze prvni byla uplne nesmyslna a vcera to byt cervena taky nemela.
      Jinak ale souhlas s Killerhammer. Granit je jeste porad hodne mlady a pokud se z toho pouci, muze to byt pro jeho i nase dobro. Staci treba vzpomenout na zacatky Nedveda ve Sparte. Myslim, ze byl dokonce trikrat vyloucen za prvniho pul roku, ale zamyslel se nad sebou a svoji bojovnost naprel tim spravnym zpusobem a kam az ho to doneslo

      |
     • Pedro Sanches (karma: 5317) #1

      Gunner_Pav: hele ty ČK byly možná přísné, ale upřímně asi bych je dal také.. prostě pro mě to obojí ČK byly.. problém je v tom, že tenhle metr by měl být na obě strany a mezi ostatními rozhodčími..

      Co se týče srovnání Nedvěda ve spartě a Granita, tak nedvědovi v té době bylo tuším o 3 roky méně než je teď xhakovi.. a dalo by se říct, že se srovnal hned po té sezoně, kdy dostal 3 ČK. kdežto xhaka má 4 rokoy po sobě každou sezonu 2 ČK, což mi přijde trošku dost..

      |
     • Gunner_Pav (karma: 10446) #1

      to Pedro: Ja bych je spis asi nedal vzhledem k prubehu zapasu. Za zakrok, jaky vcera udelal Granit se dava cervena jen v pripade kdy uz se zakroky eskaluji a sudi to chce zarazit a to nebyl vcerejsi pripad. Podobne zakrok proti Swansea. V podstate stejny zakrok udelal vcera a puli Lowton na Alexise a dostal zlutou, coz mi prijde realnejsi.
      Jinak predchozi cervene Granita nemuzu komentaovat a z hlediska budoucnosti bude hodne dulezita reakce AW a celeho jeho tymu, kteri musi s Grnaitem pracovat na tom, aby rozhodcim nedaval sanci na podobne cervene

      |
 14. Martin (karma: 0) #1

  Co se mi libi je to, jak dokazeme tuto sezonu rozhodnout zapasy v sanotnem zaveru, to nebyvalo zvykem. To je velike plus, tahle sezone se mi fakt libi. Ta vyrovnanost je neuveritelna. Kazdopadne rozhodci jsou jen lidi, kteri, coz si mnozi neuvedomuji behaji v jedne rovine s hraci. Nemaji moznost videt situace jako my s ptaci perspektivy a hlavne fotbal se neustale zrychluje. Ta rychlost zakroku a situaci je tak enormni, ze lidsky faktor na tuto praci jiz nestaci. Vinu bych naopak pricital tem, kteri mohou zavest jiz dostupne technologie, ale brani se jim. Rozhodci je pouze loutka v teto hre. Mc 1987 mi nedavno rikal, jak jiz davno nenadava na rozhodci a tady se rozohni pod kazdym zapasem. Situace, kdy je nas hrac v ofsajdu ma prijit na radu pistalka rozhodciho a to, co se stane potom uz jakoby se nestalo. Vyjimku samozrejme tvori rvacky, provolovani a nedisciplinovane chovani. Mimo jine tuto sezonu tusim mame nejvic penalt za posledni roky, tudiz to, ze se proti nam rozhodci spikly je teorie v ramci sci-fi. Uzivejme fotbal a snad drive ci pozdeji technologie nakonec zvitezi.

     • Gunner_Pav (karma: 10446) #1

      Ten vyklad se posledni dve leta dost menil, takze to muze byt ten duvod. navic si myslim, ze zatimco pravidla jsou vsude stejna, vyklad muze byt u kazde asociace lehce rozdilny, respektive nekde muze byt detailnejsi, nekde mene.
      Ja vychazel z pravidel FACR na letosni sezonu

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      Vo ofiko FIFA pravidlach Laws.of.the.Game.2016.2017_Neutral.pdf platnych od 1.6.2016, na ktoru sa odvolava PL som to tiez nenasiel. Moze to tam niekde byt zasite, ale pri ofsajde ani penaltach to nie je ani vo Practical Guidelines. Kazdopadne sa na to odvolava aj squawka, takze asi mate pravdu. Len skoda ze to nevidim cierne na bielom aj v pravidlach – jedine v tych vasich, ceskych 🙂 Este by som ale pockal na Dermota Gallagera zo Sky.

      |
     • Martin (karma: 0) #1

      Ze ty musis mit kazdou banalitu vylozene vysvetlenou jak malemu decku. Nahrava to akorat tvoji povaze, ze se muzes hadat donekonecna. Osobne hraju fotbal(sice ne na takove urovni) ale tuhle situaci jsem zazil nescetnekrat. Pro jistotu jsem se jeste optal pratel hrajici v ruznych zemich a ligach vcetne anglicke a toto pravidlo se mi pouze potvrdilo. Takovou namahu jsem si s tim dal jen abych ti trosku otevrel oci….mozna kdyby si se vic pohyboval ve fotbale jako takovem a nesprtal pravidla jako encyklopedii tak budes v mnohem chytrejsi a nezabere ti to ani tolik casu;)

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      Ty si asi exvogel ze ?
      .
      A ty si myslis co ze ja to mam odkial ? Hral som (hram ale uz nie aktivne) fotbal urcite dlhsia ako ty (30+r), a osobne som zazil penaltu po zakroku po preruseni hry. Ano hadali sme sa, bola proti nam. Trener nam potom casto vravel, pozor na to chlapci. Takisto som taku videl asi 2-3 krat v TV, ale je pravda ze to bolo davnejsie, a je pravda ze to nemuselo byt podla pravidiel. Teraz si to uz zapamatam.
      .
      BTW pisal som na zaciatku threadu ze ide o moj POCIT, tak sa laskavo nehadaj. Kym si neprisiel ty, tak sme s killerom, davom, gunnerom_pav normalne diskutovali, len ked pride vogel tak je to plne osobnych invektiv, plne oviec , malych deciek, sprtani.
      .
      BTW2: mzono by si sa mohol posprtat v pravidlach aj ty, a to pravidlo v PL Laws najst. To budes potom uz uplny vitaz debaty, to bude doma radosti.

      |
     • Martin (karma: 0) #1

      To bude asi ono, ze tato situace nastala uz drive a hlavne v nizsich soutezich se to piska halabala, dle toho se moc urcovat neda. Kazdopadne, ze jsem vogel jsem ti psal jiz pri posledni konfrontaci, tak jsem docela zarazen, ze to tak udivene vytahujes. Mimochodem o ovcich jsem nic nevytahoval, to ti asi zvoni v usich, protoze to slychas od jinych. Sprtani a decko jsem vytahl pouze jako nazorny priklad pro danou situaci. Myslim, ze je to prijmenejsi vyjadreni nez nejaka sprosta slova ne? Jak jsem jiz rekl, nemusim se hrabat v pravidlech, protoze to mam jiz potvrzeno… Za tech 30 let fotbalu klobouk dolu. Jedine, co me zarazi je to, ze clovek ve veku minimalne 40 let se tu hada o kazdou vetu a rozciluje se nad kazdym slovickem… Na svuj vek by si mel byt vyspely a trochu imunni, kor polud se nejedna o nejake zavazne zalezitosti. To ja diky tobe podobnym na cas opusti l diskuzi, protoze bezpredmetne dohadovani se pro me nema smysl. Uz to tu nekdo rikal, ale pravdou je fakt, ze kdyby se stejna situace odehrala proti nam je myslim nejen me jasne, jak by si reagoval. To nemluvim o tom, ze si se dusoval nad tim, jak uz na rozhodci nenadavas a posledni zapasy vcetne posledniho jsem si vsiml trochu neceho jineho…jak rikam pro me je to vzhledem k tvemu veku nepochopitelne. Asi neco spatne….at se ti dari.

      |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.