Hodnocení hráčů

Arsenal 2:1 Burnley –

V 2. kole se na Emirates Stadium představilo vždy nebezpečné a houževnaté Burnley. Zápas to byl asi nervóznější, než jsme si představovali, ale 3 body nakonec zalouženě zůstaly doma.

Brankář

 • 7,0

  Bernd měl dnes nejvíce práce s mnoha centrovanýmí míči. Občas si sice počínal trochu nejistě, ale ze vzniklé skrumáže hosté vždy vytěžily maximálně rohový kop. Fantastický reflexivní zákrok předvedl v 18. minutě, kdy skvěle zareagoval na hlavičku (nakonec v ofasjdu stojícího) Barnese. S inkasovaným gólem nemohl nic dělat.

Obrana

 • 6,5

  Ainsley byl dnes horším z dvojice krajních beků. Neodvedl ovšem špatný výkon, bránil rychlého McNeila, který mu místy dělal problémy, leč do ničeho vážného ho náš odchovanec nepustil. V 58. minutě se po rohovém kopu dostal ke střele, ale vysoko přestřelil.

 • 7,0

  David si při svém debutu nevedl vůbec špatně. Od začátku bylo vidět, že svými zkušenostmi velmi pomůže naší obraně. Byl i více ve hře než jeho stoperský kolega. Nervy všem fanouškům Gunners sice na začaátku zápasu pocuchal riskantní přihrávkou skrze své vlastní vápno, ale od té doby byl velmi jistý a nijak si hru nekomplikoval. V 10. minutě nám také ukázal jednu z jeho předností a to dlouhý balon za obranu na Aubu, což by nám mohlo v příštích zápasech velmi pomoci. Celkově s Barnesem svedl spoustu těžkých soubojů a většinu zvládl. Velmi dobrý debut.

 • 7,0

  Řecký stoper předvedl svůj tradiční výkon. Byl pevný v soubojích a s Barnesem a Woodem svedl podobně jako Luiz několik těžkých soubojů. Do rozehrávky se více zapojoval Luiz, ale ani Sokratis si při ní nevedl špatně. Solidní výkon.

 • 8,0

  Nacho nastoupil díky indispozici Xhaky s kapitánskou páskou a velmi mile mě překvapil. Podal velice aktivní výkon, kdy často nabíhal za obranu a centroval. Možná některé centry nebyly úplně přesné, ale vždy rezultovaly minimálně v rohový kop. Několikrát hezky zakombinoval s krajanem Ceballosem. Připsal si i asistenci, branka však správně nebyla uznána pro ofsajd.

Záloha

 • 7,5

  Joe dnes nastoupil na nižší pozici než v Newcastlu. S agilním Ceballosem si však často měnil místa. Ukázal, že se nebojí a několikrát našel skulinu mezi precizně organizovanými zadáky Burnley. Ve 41. minutě rozjel se Ceballosem krásnou akci na jejímž konci byla střela Guendouziho. Po vystřídáni Ceballose končil zápas na "desítce". Další slibný výkon našeho mladíka

 • 7,0

  Mateo měl úspěšnost přihrávek 95%, což je fantastické číslo, na druhou stranu mladý Francouz měl defenzivnější povinnosti než obvykle a tak jeho přihrávky směřovaly spíše do stran, či na kratší vzdálenost. Ve 40. minutě zakončoval krásnou kombinaci s Willockem a Ceballosem, Pope ho ovšem vychytal.

 • 7,0

  Auba začal na křídle, kde se ovšem od začátku velmi trápil. Vypadalo to, že to nebude jeho den. Ve 38. minutě obdržel žlutou kartu a celkově byl na křídle dost utopený. Ve druhém poločase se jeho výkon začal zvedat a v 60. minutě se po přihrávce Pépého dostal do první velké šance, tu však neproměnil. Jeho moment příšel o 4 minuty později, kdy si míč vybojovaný Ceballosem navedl a střelou zpoza vápna rozhodl o našem vítězství. Čistě výkonnostně to nebyl jeho nejlepší zápas, ale vystřelil nám druhé vítězství v řadě, což je koneckonců to od čeho tu je a je dobře, že se mu na začátku sezony střelecky daří.

 • 9,0

  MAN OF THE MATCH

  WOW, tak tohle byl naprosto úchvatný výkon. Nejenže si Dani zapsal 2 asistence, ale také skvěle kombinoval a byl všude. Jeho akční rádius byl opravdu obdivuhodný, neustále si chodil pro balony a měl velkou volnost ve středu pole. Jeho fantastická míčová technika a vidění hry několikrát postavily Emirates Stadium na nohy. Svým výkonem dal vzpomenout na své veleúspěšné krajany jako Fabregas či Cazorla. Právě Santimu se svým stylem hry velmi podobal a i během zápasu přejal od fanoušků jeho známý song ( "Ooooh Dani Ceballos"). Pokud bude v těchto výkonech pokračovat má potenciál být mezi nejlepšími záložníky celé ligy.

 • Reiss Nelson

  5,5

  Reiss byl náš nejslabší článek a o poločase střídal. Hned v úvodní dvacetiminutovce dvbakrát lacino ztratil míč, z čehož byly 2 nebezpečné situace v našem vápně. Ve 25. minutě si prohodil strany s Aubou, ale ani to ho výrazně neposunulo. Nelsonův nejsvětlejší okamžik přišel v nastavení první půle. kdy vstřelil gól, který však díky Monrealově ofsajdu neplatil.

Útok

 • 7,0

  Alex vyléčil svůj kotník a poprvé se tak v sezoně 2019/20 představil na prvoligovém trávníku. Nebyl tolik vidět jako v jiných zápasech, ale neustále bojoval, leč určitá nerozehranost na něm byla patrná. Svoji první šanci ještě neproměnil, ale z následného rohu se již prosadil. Tísněn třemi obránci si udělal prostor a propálil dobře chytajíciho Popea mezi nohy. Je dobře, že se Laca trefil hned ve svém prvním zápase a stejně jako Auba si udržuje průměr gól na zápas :-).

Střídající

 • 7,0

  Pépé nastoupil na celý druhý poločas. Z jeho výkonu mám ovšem trochu smíšené pocity. Ukázal, že je fantastickým fotbalistou, ale ve vetšině případů upřednostňoval efektnost před efektivitou. Za poločas toho stihl opravdu hodně. Nejprve lacině ztratil, ale poté také několikrát vykoupal Lowtona. Co mě však velmi zarazilo, byla situace, kdy postupoval přes několik obránců, hezky obešel jednoho, poté i druhého protihráče, ale třetí ho v souboji tělo na tělo odzbrojil a Pépé se, místo okamžitého presinku jako zbytek jeho spoluhráčů, na míč úplně vykašlal a ukřivděně se otočil a odešel. V nastavení poločasu zazdil pomalou přihrávkou brejk 2 na 1. Celkově podal určitě zajímavý a aktivní výkon, ale bude se muset vyvarovat podobných excesů - ty mu v Anglii rozhodně tolerovány nebudou.

 • Lucas Torreira

  0,0

  Odehrál pouze 14 minut, ale mohl si připsat gól. Jeho střelu skvěle zneškodnil Pope.

 • 6,0

  Měl za úkol vyztužit levou stranu a ten splnil.