Hodnocení hráčů

Arsenal 2:1 Burnley –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes nás čekal zápas s rozjetým druholigovým Burnley. Zápasy s týmy nižších lig bývají vždycky dosti nevyzpytatelné, a proto jsem tušil, že nás nečeká nic lehkého. V zápase se objevili nové i staronové tváře, a tak se určitě mnoho z nás těšilo, jak si povedou. Nakonec jsme utkání zvládli a dál můžeme snít o obhajobě FA Cupu. Pojďme se podívat na výkony našich hráčů.

Brankář

 • 5,5

  David se po dlouhé době dostal opět mezi tři tyče a předvedl slušný výkon. V prvním poločase měl více práce a až na jedno zaváhání při gólu, kdy asi měl jít z branky, předvedl spolehlivý výkon. Zejména vychytaný Grey z desáté minuty po zaváhání Laurenta bylo velice důležité a určitě i povzbuzující pro Davida samotného. Hned o minutu později byl opět na svém místě, kdy hráč Burnley zakončoval z offsidu. Ve druhém poločase neměl téměř žádnou práci, posbíral pár centrů, vypomáhal s rozehrávkou. Jednou špatně odkopl míč svou slabší levou nohou. Věřím, že si opět svými výkony řekne o pravidelné nasazování v pohárových zápasech (s výjimkou LM).

Obrana

 • Calum Chambers

  5,0

  Trošku rozporuplný výkon. Začal velice aktivně a neustále se nabízel na své straně hřiště. Po jednom nenápadném posunutí Alexise nechytatelně trefil ke vzdálenější tyči brány. Co se týče jeho defenzivní činnosti, tam to trochu skřípalo, nejen, že prohrál hlavičkový souboj při obdrženém gólu, několikrát nechal svoji stranu trestuhodně odkrytou a celkově nepůsobil v defenzivě nejpevnějším dojmem. Někdy na mě působí dosti neobratně a sem tam zbrkle. Výjimkou byl jeho lahůdkový obranný zákrok okolo 70. minuty. Gól je určitě vítaná nástavba v jeho výkonu, ale svoji hlavní činnost nezvládal úplně s jistotou, proto relativně nízké hodnocení.

 • 5,5

  V úvodu předvedl dvě menší chyby a celkově dnes naše stoperská dvojice nebyla nejpevnější. Dost velké problémy jim dělal pohyblivý Grey. Myslím, že lehce vázla i komunikace mezi stopery, kdy při dlouhém míči jde automaticky jeden hráč do souboje, druhý zajišťuje. V několika situacích tohle naši stopeři neudělali a byli v jedné linii, což je nepřijatelné, a i proto uháněl Grey z pravé strany sám na bránu, nebo Laurent musel chvíli hrát basketbal. Jinak nemám moc co ke stoperům napsat, ve druhém poločase je hráči příliš neprověřili.

 • 5,0

  Myslím, že v dnešním utkání lehce horší než jeho kolega. Možná mě k tomuto hodnocení svádí fakt, že právě on chodil s Greyem do soubojů, které několikrát prohrál. První zaváhání přišlo v desáté minutě, kdy dlouhý míč velmi podcenil a v krkolomném obranném zákroku upadl a pustil soupeře směrem k bráně. Ve druhém případě musel zahrát rukou míč pronikající opět na Greye. Zbytek soubojů s tímto útočníkem relativně zvládal. Celkově na mě nepůsobil nejpevnějším dojmem a opět se potvrdilo, že bez Pera není Laurent tak dominantní. Předvedl ale i spoustu dobrých zákroků, téměř skóroval.

 • 6,5

  Dnes dle mého názoru nejlepším obráncem. V defenzivní činnosti o dost lepší než Calum, ikdyž centr při gólu šel z jeho strany. V následující pětiminutovce po obdrženém gólu si vybral slabší chvilku, ale zbytek zápasu zvládl ve své hlavní činnosti velmi dobře. Navíc byl velmi platným v ofenzivní činnosti, kdy dal zapomenout na svoje minulé výkony, při kterých se držel hodně zpátky. Ve 14. minutě krásnou individuální akcí pronikl až do vápna a odcentroval. Ve druhém poločase podporoval ofenzívu, dobře kombinoval, centroval, několikrát vyvezl míč. Myslím, že povedený výkon.

Záloha

 • 5,5

  Jak je důležité míti Francise? Zdá se mi, že nesmírně a myslím, že jeho návrat nemohl být načasován lépe. V prvním poločase působil ještě poněkud zakřiknutě a dost při práci s míčem ztrácel. Přesto stihnul vyšvihnout jeden hezký skluz. Ve druhém poločase to už začínal být ten starý, v současnosti nenahraditelný Francis. Výborná poziční hra, nekompromisní v soubojích, krásný skluz, pokusy o zakončení. Prostě z mého pohledu měl právě on na naší druhopoločasové dominanci největší zásluhu. Hlavně se vyvarovat těch ztrát, kterých bylo v prvním poločase opravdu hodně.

 • Mohamed Elneny

  6,0

  Myslím, že povedený debut. Hrál na jistotu, aby nezkazil a neudělal žádnou chybu. Přesto ukázal, že je velice schopný kombinovat a střílet. Pevně doufám, že ho to současný systém Arsenalu neodnaučí a bude štěstí z větší vzdálenosti zkoušet i nadále. Škoda, dnes mu to tam mohlo spadnout, byl by to krásný první zápas. Co se týče jeho hry na pozici DM? V současnosti určitě ne, zatím je slabý jako čajíček, od soubojů velmi často odpadával, nechal se přetlačit. Při rozehrávce si počínal občas velmi nápadně a klidně. Vyzkoušel hezkou přihrávku na Oxe, dlouhou na Caluma a množství střel. Myslím, že se za svoje první utkání v dresu s kanónem nemusí stydět.

 • 7,0

  Chlapec mi dělá neskutečnou radost. Jeho první kontakt s míčem je fantastický a mohl by klidně začít dávat lekce Theovi. Dokáže se právě prvním dotykem často zbavit protihráče, posunout míč do ideální polohy nebo zrychlit hru. Velice aktivně se zapojoval do kombinace, škoda jen, že se neodhodlal k více finálním přihrávkám. Přesto kombinace velice slušná a pohledná. Při jedné ztrátě míče okamžitě vybojoval zpět. Připsal si i zblokovanou střelu. Myslím, že velká budoucnost v našem dresu.

Útok

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  Podle mého usouzení nejlepším hráčem na hřišti. Tradičně ho zdobilo velké nasazení, chuť do hry a bojovnost. Předvedl nám spoustu hezkých fotbalových kousků, jedno hezké sólo a spoustu zakončení. Hned v úvodu dvakrát vystrašil gólmana hostí. Pod prvním gólem je výrazně podepsán, kdy míč nejprve vyvezl a o několik vteřin později prostrčil na volného Caluma. Při druhém gólu si počínal nekompromisně a uklidil míč do horního rohu brány. K tomu přidal velké množství prostrkávaček, dloubáků a průnikových přihrávek, ze kterých mohli těžit, jak Ollie, tak třeba Kieran. Chvíli před střídáním krásně protáhl Heatona, při pokusu ze standartní situace. Ukázal obrovskou chuť do hry, je radost se na něj koukat, vidět, jak chce hrát a né se válet po zemi. Prostě paráda, dnes nemůžu jinak – MOTM.

Střídající

 • 5,0

  Vzhledem k jeho každoročním kvalitním výkonům, kdy Arsenal často tahal, si i on nemohl naplánovat návrat lépe. Bylo na něm vidět, že dlouho nehrál fotbal, působil místy trošku ospale (se zataženou ruční brzdou). Měl pár kontaktů s míčem, několik kombinací, nejpovedenější bylo přiklepnutí na Oxe. Určitě není třeba vyvozovat závěry o jeho dnešním výkonu. Jsem prostě rád, že je zpět a věřím, že nám pomůže dosáhnout v PL na stupínek nejvyšší.

 • 5,0

  Dostal trošku prostoru alespoň v poháru. Myslím, že i Arséne ho po jeho ne příliš povedených výkonech odsunul opět o kousek dál v hierarchii středních záložníků. Jednou hezky obral soupeře o míč a zastavil rodící se protiútok, poté vyhrál jednu hlavičku. Naopak dvakrát odpadl ze souboje jako kus hadru. Prostě už to má za sebou a je dobře, že si dělá trenérskou licenci, zkušeností má na rozdávání.

 • 5,0

  Moc toho nestihnul, jednou konečně nějakým konstruktivním způsobem zrychlil hru, kdy posunul z první míč na spoluhráče. V samostatném úniku mu o decimetry sebral gól skvělý Heaton. V mých očích stále jako alternativa za Ollieho, na kraj zálohy bych viděl jiné hráče.

Co dodat na závěr? Věřím, že tato výhra odstartovala sérii skvělých výsledků a postupný návrat na čelo Premier League. Chlapci to můžou potvrdit již v úterý, kdy nás čeká Southampton. Těm teda máme co vracet…

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.