Hodnocení hráčů

Arsenal 3:0 West Ham –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

po sérii neuspokojivých výsledků jsme konečně zabrali a povedeným výkonem dokráčeli za třemi body.

Brankář

 • 6,0

  Damian se po dlouhé době ukázal mezi třemi tyčemi Arsenalu. Ačkoliv nebyl, zejména díky dobře fungujícímu týmu před jeho osobou, příliš prověřen, zaslouží určitě pochvalu. Dva slušné zákroky a nula na výsledném skóre určitě potěší.

Obrana

 • 6,0

  Nevyvaroval se několika ztrátám, ale jinak defenzívu zvládal s přehledem, pochvala za zblokovanou střelu Carolla. V ofenzívě méně aktivní než Héctor, přesto vyprodukoval několik centrů, několikrát hezky zakombinoval s Alexisem. V závěru po pěkné zasekávačce měla být na jeho osobu odpískaná penalta. Slušný výkon.

 • 6,0

  Dnes bezproblémový výkon. Připsal si trošku hloupou žlutou, kdy velice neopatrně vletěl do protihráče. Svoje souboje však dokázal vyhrávat, pokoušel se klasicky o dlouhé přihrávky, bohužel neměl příliš velkou úspěšnost.

 • 6,5

  Gabriel na mě dnes působil velice klidným, sebevědomým dojmem. Svoje souboje uhrával s velkou pohodou, dařila se mu rozehrávka i kombinace. Nepamatuji si, kdy jsem od něj viděl tak pohodový výkon. Jen tak dále.

 • 6,5

  V úvodu ho několikrát pozlobili krajní hráči West Hamu a Héctor v jednom případě tahal za záchrannou brzdu. V průběhu zápasu, jak náš tým získával půdu pod nohama, rostl i výkon našeho pravého obránce. Blýskl se několika slušivými ofenzivními akcemi, bohužel jeho centry byly často blokovány. Po skvělé přihrávce Alexise se ocitl tváří v tvář gólmanovi hostí, bohužel v pádu zamířil kousek mimo. Od cca. 30 minuty zápasu velmi dobrý výkon.

Záloha

 • Mohamed Elneny

  7,0

  Několik ztrát v nemastném a neslaném úvodu. Poté velmi dobrý výkon, stíhal svoje defenzivní práce, přidával ofenzivní kombinace. Připsal si několik zakončení, bohužel sniper to úplně není. Jeho výkon však hodnotím velmi pozitivně.

 • 7,0

  To samé v bledě modrém jako Elneny. V úvodu přibrzděný, několikrát za něj zaskakoval dokonce i Mesut. Poté získával půdu pod nohama a byl platným středovým hráčem. Spojení mezi útočnou a obrannou fází dnes i díky němu fungovalo. Lahůdkou bylo, že konečně zase natáhl ze střední vzdálenosti - pěkná jedovka.

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  I Mesut začal špatně, nešlo mu absolutně nic. Neudržel míč, pořádně nepřihrál, ze soubojů odpadal jako žáček. Nemohl jsem si však nevšimnou jeho větší snahy v defenzivní činnosti a celkově byl na hřišti pohyblivější. Postupně se jeho hra zlepšovala, zpřesňovala a po jeho pěkném gólovém zásahu ho bylo plné hřiště. Skvěle kombinoval s Alexisem, z čehož vzešel i náš druhý gól. Věřím, že gól a přihrávka ho vrátí do herní pohody. Za velice vydařený druhý poločas plný pěkných ofenzivních pokusů a statistiku 1+1 jej hodnotím hráčem zápasu.

Útok

 • 7,5

  Ačkoliv dnes statisticky nepromluvil do skóre, má lví podíl na minimálně druhém gólu. Skvěle kombinoval s Mesutem, dnes jim to po dlouhé době opět společně klapalo a byla radost se na jejich kombinace dívat. Mimo to připravil skvělé šance pro Héctora, dorážku Mohameda. V závěru na něm byla vidět lehká frustrace z toho, že dnes nedal gól. Prostě klasický Alexis, velmi povedený výkon.

 • 5,5

  Nejméně výrazný hráč na hřišti. V několika případech se po skvělých přihrávkách od svých spoluhráčů dostal do velkých šancí, bohužel ani jednou nezamířil přesně. Do kombinace se příliš nezapojoval, chválím ho za jeho poctivý návrat po ztrátě míče chvíli před jeho střídáním.

 • 6,5

  Theo se dnes dostal několikrát do zakončení a na tuším třetí pokus konečně rozvlnil síť. Je typickým hráčem, který potřebuje pořádnou přihrávku, v situacích, kdy má obejít hráče v situaci 1 na 1 se stává v drtivé většině případů neúspěšný. Chválím ho za jeho skvělé přiťuknutí Dannymu do stoprocentní šance.

Střídající

 • 6,5

  Olie si řekl o základ. Dostal se k jedné střele, kterou nekompromisním a krásným způsobem zakončil. Chtěl bych jej vidět příště v základu místo momentálně lehce tápajícího Dannyho.

 • -

  Jedna zblokovaná střela a několik minut pro Aarona.

 • -

  Skvělou individuální akcí a následnou přihrávkou má velký podíl na třetím gólu. Svůj několikaminutový pobyt na hřišti si nemohl představovat o mnoho lépe.

Co dodat na závěr? V poslední době na Arsenal nebyla chuť ani čas. Pokud se však zamyslím, promítnu si několik zápasů, co jsem v poslední době viděl, nebo alespoň četl o jejich průběhu, troufám si tvrdit, že od zhruba 30. minuty jsme předvedli nejlepší a nejdominantnější výkon za dlouhou dobu.

Možná přeci jen nějakým zázračným způsobem opět uhrajeme TOP4 a poté se zase budeme plácat po rameni, jak moc jsme dobří. Ovšem nesmíme zapomenout na toto černé období, které snad nyní končí.

Brbci

Komentáře

 1. Cesky Lev (karma: 0) #1

  Byť byl dnes Gabs opravdu výborný záskok za kapitána, tak si myslím, že dnešní obrana stála nejvíce na Mustafim a stejně tak celá hra na Xhakovi, který to diktoval a Mesut se tam i přes závěrečnou osobní statistiku ke konci Xhakovi spíše začal motat a vytlačoval ho z pozice, kde celý zápas dominoval. Alexis je naprosto klíčový hráč a i Xhaka dnes ne-poprvé ukázal, že na to má a naopak, já si Arsenal dokážu představit bez Ozila (i když 1+1 a gól s velkým štěstím, protože ten Alexis tam golmana rozhodně pohybem rozhodil) a samozřejmě p.Wengera. Každopádně nový trenér, pokud by si nahradil Nacha na LB, vybral tu správnou dvojku na stopery, Oxe nebo posilu na CM a pak hlavně uměl hráče ždímat, tak se dá vyhrát cokoliv a doufám, že se tak i co nejdříve stane.

  • spirki (karma: 2152) #1

   Já si nemyslím, že Gabsův výkon stál na Mustafim. Já nepamatuju tak soustředěný a klidný výkon od Gabriela. Dnes byl vynikající i já bych mu dal vyšší známku než Mustafimu. Ozil klasika. Neviditelný a stejně má 1 plus 1. Xhaka dnes konečně zahrál, nutno ale dodat, že byl málo kdy pod tlakem a to je ten problém. On potřebuje strašně času na to si připravit míč. A nedokáže kloudně pracovat s míčem pod tlakem, jeho defenziva je na DM taky dosti slabá. Welbeck ale i Wallcot nejhorší na hřišti.

   • Cesky Lev (karma: 0) #1

    Nevím, ale myslím, že jsem nic takového nenapsal (že by Gabsův výkon stál na Mustafim) napsal jsem, že na Mustafim stála celkově obrana. Měl spoustu skvělých zákroku a rozhodně to byl on, kdo se minimálně snažil obranu „řídit“ a to, že neměl tolik úspěšných přihrávek dopředu ok, ale aspoň vyvážel balóny a bylo ho plné hřiště, což Gaby opravdu „jen“ odhlavičkuje nebo odkopne na tribuny. A s tím, že Xhaka potřebuje strašně moc času na to, aby si připravil míč taky nesouhlasím, naopak on při převzetí míče, jako jediný má okamžitě hlavu nahoru a když je prostor letí dlouhý nebo kolmý míč dopředu a nutno říci, že často luxusní.

   • Ludvajz (karma: 2626) #1

    Ozil neviditelný? Asi jsem koukal na jiný zápas, Ozil dnes i bránil a hrál s velkou chutí. Já už nevím co od něj všichni chcete…

    Gabriel skvělý výkon, hrál v úplné pohodě a to, že míč raději odkopne mu nezazlívám, alespoň nemaže soupeři. Hlavně neměl kolikrát ani na výběr, když se Mustafi rozhodne vyvézt míč a zůstane vepředu. Na konci se hádal i s Elnenym, kde má stat při standartce, takže i on se snažil organizovat obranu.

    Xhaka měl 107 úspěšných přihrávek, pokud se vvaruje svých zkratů, tak si ho dokážu představit jako naši spojku s obranou. Ale souhlasím, že potřebujeme pořádné DM (Veratti). Welbeck hrozný, ale Walcott zahrál dobře, připsal si gól a dostával se do nebezpečných pozic

 2. Jiří (karma: 210) #1

  Díky za rychlé hodnocení ale popravdě se s tím neztotožňuji. Mustafi!! byl naprosto nekompromisní, vyhrál drtivou většinou soubojů, několikrát předskakoval hráče ve vzdušných soubojích a navíc i skvěle podporoval útok. Jasný lídr obrany. Ozil sice dobrá statistika ale Xhaha dnes ve středu hřiště kraloval. Dobře bránil, žádné zbytečné fauly a obrovské množství jeho dlouhých přihrávek, které byli i navíc velmi přesné. Alexis neúnavný jako vždy, odmakal to, je to top class ale dnes nebyl tolik výrazný a né vše se mu dařilo. Se zbytkem jinak celkem souhlasím 🙂

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.