Hodnocení hráčů

Arsenal 3:1 Everton –

Rozloučení s letošním ročníkem Premier League má hořkosladkou příchuť. Výkon byl dobrý, na čtvrté místo to ale nestačilo…

Brankář

 • 8,0

  Petr dnes ukázal, že stále patří mezi nejužší špičku. Díky vyloučení dnes nebyl pouhým divákem a musel často zasahovat. Jak jsem již zmiňoval v minulém hodnocení, moc se mi líbí, jak Petr začal naraz dobře číst hru a vybíhat (na jeho poměry) hodně daleko od své brány, dnes dokonce čtyřikrát, pokaždé úspěšně. Dále si připsal šest zákroků, z nichž některé byly jednoduché, některé ne.

Obrana

 • 7,5

  Dnes jednoznačně náš nejlepší stoper. Předvedl tři klíčové zákroky a byl velmi důrazný, přihrával také naprosto spolehlivě. Ve 24. minutě měl pološanci hlavou po rohu. Zranění vypadalo moc ošklivě, a za aktuální situace je to obrovská komplikace pro naši obranu. Přeji brzké uzdravení.

 • 3,0

  Laurent si nechal svůj největší zkrat sezóny na poslední ligový zápas a připravil se sám o finále FA Cupu. Jeho osudový skluz byl naprosto špatně načasován i celkově proveden. Červená přišla po právu a díky tomu se museli spoluhráči hodně zapotit. Za aktuálního stavu je jeho absence velkým problémem.

 • 5,0

  Upřímně, po minulých vydařených výkonech mě dnes Rob zklamal. V soubojích byl dost nedůrazný, špatně odkopával míč při nebezpečných situacích Evertonu a dvakrát zbytečně zariskoval a byl připraven o míč. Zavinil celkem zbytečně penaltu, na což si fakt musí dávat pozor. Vzhledem k jeho zkušenostem ale nemůžeme čekat, že bude podávat top výkony zápas co zápas.

Záloha

 • 8,0

  MAN OF THE MATCH

  Hector hned ze začátku parádně kombinoval se Sanchezem a několikrát se dostal za obranu soupeře, odkud centroval (ne vždy úspěšně) a tvořil šance. Následně, po spálené tutovce Welbecka, dorazil míč sám do prázdné brány a připsal si gól. Po celý zápas brousil lajnu nahoru dolů a také v obraně si připsal hned několik klíčových zákroků. Když už ke konci Everton hru otevřel, posílal po lajně jeden balón za druhým pro Iwobiho a Welbecka, připsal si tak statisticky dvě klíčové přihrávky. Svůj výkon shrnul v 86. minutě důležitým skluzem ve vápně, aby pak ani ne o minutu později nasadil u vápna soupeře jesle Barkleymu. Skvělé představení. Uděluji mu pomyslnou cenu pro hráče zápasu, kterou by si ale měl správně rozdělit s Özilem, Alexisem i Čechem - všichni tito hráči si ji dnes zaslouží.

 • 7,5

  Dnes pokračoval ve svém trendu přesných přihrávek a jeho číslo se zastavilo na 96 %, z toho jedna klíčová. Oproti minulému zápasu si už pohlídal své držení míče a ani jednou o něj nepřišel. Bránil zodpovědně a byl vystřídán doufejme z preventivních důvodů, na finále jej bude určitě potřeba.

 • 7,5

  Aaron předvedl zajímavý výkon. Dvakrát se hezky uvolnil a ukázal dobré schopnosti driblinku, jednou vysunul krásnou přihrávkou Özila do šance a hlavně vstřelil nádherný gól. Na druhou stranu je dost nezodpovědný - dvakrát byl obrán o míč v nebezpečné pozici, což si na jeho postu nesmí dovolit, a také nepřihrával pokaždé úplně přesně. Chce to trochu chladnější hlavu při rozhodování, což je jeho největší slabina.

 • 6,5

  Nacho byl dnes hlavně v útočné fázi hodně zastíněn Bellerinem, v obraně si ale své splnil téměř na jedničku (nepohlídal si jen při jedné standardce Jagielku) a připsal si pět tackles, nejvíc z týmu. Mimo to hned na začátku dvakrát dost špatně přihrál. Jinak ale přijatelný výkon.

Útok

 • 8,0

  Dnes se mu dařilo - padli si do noty s Hectorem a hlavně ze začátku na kombinaci této dvojice neměla obrana Evertonu odpověď. Potěšilo mě, že se i občas vrátil a vybojoval míč. Připsal si další gól, ikdyž na krále střelců mu to bohužel nevyšlo po poslední smršti od Kanea. Byl často faulovaný a zařídil několik standardních situací po krásných driblinkových akcích. Klíčové je opět jeho zdraví - musíme doufat, že se dá do víkendu do pořádku.

 • 7,0

  Dnes mu na kontě přistály dvě asistence, z nichž první je asi nejbizarnější v této sezóně - takto spálit tutovku se jen tak nevidí, naštěstí za ním číhal Hector a chybu napravil. Ještě před gólem neproměnil další dobrou příležitost, kterou mu přichystal Hector. U druhé asistence jsem ani z opakovaných záběrů nepoznal, zda se míč dotkl Dannyho ruky. Každopádně zareagoval správně a naservíroval jednoduchý gól pro Alexise. Následně se dostal do dvou obrovských příležitostí, neproměnil ale žádnou z nich. Zakončení jej bude očividně limitovat po zbytek jeho kariéry.

 • 8,0

  Navázal na minulý zápas a opět předváděl krásné kousky. Když ho zrovna baví hrát, předvádí efektivní i efektivní kličky a pohybem umí chytře protihráče zmást. Při asistenci předvedl jednu takovou kličku, následně už stačilo posunout na Aarona. Mohl i sám skórovat, svoje dvě šance ale neproměnil. Počet klíčových přihrávek se dnes zastavil na třech. Modlím se, ať má dobrou náladu i v příštím zápase.

Střídající

 • 6,5

  Po jeho příchodu jsem se dost bál, co předvede, nakonec se ale ukázal v dobrém světle - předvedl pár důležitých zákroků či defenzivních hlaviček, měl také šanci dát gól při standardce, míč ale hlavou těsně netrefil. Doufám, že nebude muset nastoupit ve finále, ale kdyby jo, tak to musí zvládnout aspoň tak, jak dnes.

 • 6,5

  Udělal na hřišti velký rozdíl. Ukázal své schopnosti průniku přes x bránících hráčů, ale také jeho obrovskou střeleckou impotenci, kde exceluje ještě více, než Welbeck - neproměnil tři obrovské šance. Na rozdíl od Dannyho má ještě čas na zakončení pořádně zapracovat.

 • 6,5

  Splnil si to, co měl. Odbránil důstojně.