Hodnocení hráčů

Arsenal 3:1 Sunderland –

Vydřené a nakonec i docela šťastné tři body.

Brankář

 • 8,0

  MAN OF THE MATCH

  Dnes jeho asi nejvýraznější výkon za jeho krátkou kariéru v červené části Londýna. Hned ze začátku dobře vychytal Boriniho a pochytal/povyrážel mnoho střel. Zachraňoval i po rohu u brankové čáry a hlavně díky jemu je to dnes za tři body. Je tedy mým mužem zápasu.

Obrana

 • 4,0

  Opět špatně. Po celý zápas byl stejně jako celá obrana naprosto dezorientovaný. Nechával se odstavovat od míče, pozičně byl dost mimo (například ke konci naprosto netušil, kde se nacházel Van Aanholt, který mohl bez problémů vyrovnat) a byl tedy největší slabinou obrany. Měl nebezpečnou zblokovanou střelu ve vápně a pár ne úplně špatných centrů, negativ ale bylo víc, než pozitiv.

 • 5,5

  Mírné zlepšení. Dnes neudělal tolik výrazných chyb - ke konci nesklapl ofsajdovou past a Watmore šel sám na Čecha, předtím u nebezpečného rohu neměl protihráče, jemuž kousek od brankové čáry chytil gól opět náš gólman. Naopak měl i pár světlých momentů - zablokoval pár centrů a jednou jako poslední hráč dobře odzbrojil Fletchera skluzem. Stále to ale nebyl výkon, který bych si představoval od hráče základní sestavy.

 • 6,5

  Dnes poměrně zbytečně fauloval a také díky tomu Giroud ze standardky skóroval do vlastní sítě. Jinak ale hezký výkon okořeněný pěkným vyvážením míče z obranné půlky.

 • 7,5

  Opět nejlepší z obrany, i když ze začátku byla celá obrana hodně nervózní. Na konci také předvedl riskantní sklepnutí Čechovi. Kromě toho ale další skvělý výkon. Dobře bojoval i vepředu a vytvořil i šanci po vybojování balónu u brány Sunderlandu.

Záloha

 • 4,5

  Porovnání s Coquelinem je do očí bijící. Mathieu oproti Mikelovi alespoň běhá, ale přijde mi, že ztratil cit pro poziční bránění. Black Cats si tak přes náš střed procházeli, jak se jim chtělo. Jeho rozehrávka je snad ale ještě horší. Dvakrát nahrál soupeři do brejku a na nějaký dlouhý balón u něj můžeme rovnou zapomenout. Alespoň ale udělal dva tři obranné zákroky.

 • 7,0

  Aaron se vrátil do středu zálohy ve velkém stylu. Mohl dát minimálně hattrick, nakonec se musel spokojit "pouze" s jedním gólem. Krásně našel Girouda při druhé trefě a líbí se mi jeho kombinace s Mesutem. Naneštěstí ale hlavně ze začátku ztrácel příliš mnoho balónů, což je na jeho pozici nepřijatelné. Tímto společně se špatným výkonem Flaminiho vytvořil dost průchodnou zálohu. Také mi přijde, že stále neběhá tolik, co dřív. Těžko hodnotit známkou takto rozporuplný výkon, každopádně se na něj ve středu zálohy těším.

 • 7,5

  S Aaronem nejvýraznější postava dnešního zápasu. Připsal si další (u něj) povinnou asistenci a mohl jich nasbírat klidně víc - minimálně Aaronovi a Olivierovi. Předváděl hezké technické kousky (jeho první dotyky s míčem jsou jednoduše krásné) a otočky. Na druhou stranu potvrdil, že i mistr tesař se někdy utne a svezl se na vlně celého týmu, co se týče zbytečných ztrát.

Útok

 • 4,0

  Buď nebyl vidět, nebo ztrácel. Tolik nepřesností jsem u něj snad ještě neviděl. Ani vracet se mu moc nechtělo a standardku, kterou "proměnil" Giroud, odbránil s Özilem naprosto otřesně. Byl správně vystřídán - je po zranění, tak snad se brzy chytí.

 • 6,0

  Výkon nic moc. Stále se mu nedaří kombinovat zády k bráně a sklepávat míče, což jej vždy zdobilo. Dostal se do dvou šancí, z nichž jednu proměnil a jednu mu po rohu Özila vyhlavičkoval obránce na brankové čáře. Až na tyhle momenty ale nebyl téměř vůbec zapojen do hry.

 • 6,0

  Ztrátama velmi podobný výkon, jako Ox. Jen byl o něco aktivnější a dal hezký gól. Těžko hodnotit křídelníky, jejichž téměř každý nápad skončil na kopačkách soupeře.

Střídající

 • 5,5

  Sice strávil na hřišti dost času, vidět ale téměř nebyl. Dobře vyřešil situaci u třetího gólu.

 • -

  Arsénovo klasické defenzivní střídání.

 • Calum Chambers

  -

  To samé, co Kieran.