Hodnocení hráčů

Arsenal 3:1 Valencia –

Klíčový zápas o kvalifikaci do Ligy Mistrů dnes Arsenal i přes bídný začátek nakonec zvládl.

Brankář

 • 6,5

  Petr náš tým dnes vcelku podržel. Chytil nějakou tu střelu, zlikvidoval obrovskou šanci Gameira a jediné, co bych mu vytkl, je jeden špatný výběh pro centr, kdy jej soupeř přehlavičkoval.

Obrana

 • 5,5

  Po sérii tragikomických výkonů byl dnes vyrovnaným parťákem ostatním stoperům, ať už to znamená cokoliv. Několikrát zbytečně ztratil držení míče hloupou přihrávkou, při obrovské šanci Valencie ještě před prvním gólem se z nějakého důvodu vykašlal na soupeře, kterého měl bránit. Na druhou stranu předvedl pár důležitých obranných zákroků.

 • 5,5

  Dnes to nebyla žádná pohádka ani od kapitána. Stejně jako Mustafi se zapomněl při bránění standardky před gólem Valencie a pozičně nebyl úplně jistý po celý zápas. I on ale předvedl několik důležitých obranných zákroků, hlavně co se týče brejků soupeře. Ke konci hrál očividně přes bolest, snad bude v pořádku.

 • 5,5

  U gólu Valencie bůhvíproč nebránil vzdálenou tyč (avšak v našem "systému" je těžké určit, zdali to byl jeho hráč, či Kolasinacův) a nechal si dát pěkné jesličky kousek od naší brány. Zastával pozici posledního hráče, takže svedl několik úspěšných sprinterských soubojů po ztrátách míče svých spoluhráčů.

Záloha

 • 5,5

  Kromě až groteskní situace, kdy se snažil z bezprostřední vzdálenosti odhlavičkovat balón Čechovi a naservíroval tím na zlatém podnose šanci soupeři, k němu není moc co napsat. Většina útočných aktivit šla přes druhou stranu. Když už přes něj, centr se mu nepovedl. Kromě zmíněné situace v obraně téměř bez problémů.

 • 5,5

  Matteo měl i na svůj vkus dnes příliš mnoho ztrát a nedorozuměních ve své hře, pozičně také nic moc. Umí pěkně potáhnout míč směrem dopředu, ale pak je hned vzápětí schopen pokazit i jednoduchou přihrávku. Jeho první dotyk s míčem byl dnes příšerný. Avšak i přesto dnes vytáhl pár pěkných přihrávek směrem dopředu. Každopádně na základ to není, tam je jednoduše jasná volba Torreira.

 • 7,0

  Nevyvaroval se klasicky zbytečným ztrátám a při gólu Valencie neubránil soupeře. Svou defenzivní neschopnost si však dnes Granit výborně vykompenzoval lahodnými přihrávkami směrem dopředu. Připsal si asistenci u druhého gólu a zásoboval kolmicemi své spoluhráče i v dalším průběhu zápasu (vytvořil ještě dvě další velké šance pro Aubameyanga). Také standardky dnes nerozehrával úplně zle.

 • 6,0

  Skvělé náběhy, tragická koncovka. Centry Seadovi přestaly poslední dobou úplně vycházet, stejně jako kombinace v mezihře, kdy ztrácel míč jak na běžícím páse (71% úspěšnost přihrávek není dobrá vizitka). V nastaveném čase však vyslal nadýchaný centr na Aubameyanga, který znamenal velmi důležitý gól.

Útok

 • 6,5

  Mesut odehrál vcelku nadprůměrný zápas. Založil akci u prvního gólu a přihrával přesně ve finální třetině. Snažil se nabízet a chytře stahoval obránce na sebe - příkladem budiž šance Aubameyanga, kdy náběhem donutil hráče bránícího právě gabonského reprezentanta opustit svou zónu, což pramenilo v Aubovu neproměněnou velkou příležitost.

 • 8,5

  MAN OF THE MATCH

  Smutný hrdina. Během několika minut dokázal otočit zápas - u svého prvního gólu perfektně vysunul Aubameyanga, který mu laskavost oplatil v podobě prázdné brány. Následně proměnil hlavičku po skvělém centru Xhaky, podíl má také na třetím gólu. Bohužel měl přidat ještě alespoň jeden gól. Při další velké šanci mu výhled zkřížil obránce a Alex se hlavou do míče netrefil, avšak o něco později mohl hned dvakrát proměnit obrovské tutovky. I přes trestuhodně zahozené šance je dnes jasným mužem zápasu.

 • 8,0

  Dnes byl Pierre překvapivě dobrý v mezihře. Vypomáhal obraně, dokázal kombinovat, naservíroval Lacazettovi druhý gól a sám v nastavení přidal třetí. K tomu neustále zaměstnával obranu soupeře nebezpečnými náběhy a také mohl dát více gólů.

Střídající

 • Lucas Torreira

  7,0

  Hned po svém příchodu o sobě dával vědět - pevný v defenzivě, platný v mezihře.

 • -

  Do zápasu v podstatě nezasáhl.

 • -

  Po jeho zblokované střele padl třetí gól.