Hodnocení hráčů

Arsenal 5:0 Huddersfield –

Brankář

• 7,0

Petr si připsal již třetí nulu v řadě. Nutno podotknout, že tato s Huddersfieldem nebyla nijak obtížná, ale jak se říká počítá se. Petr pochytal pár centrů a připsal si jeden zvláštní zákrok, kdy vyrazil míč na břevno. Jinak práci téměř neměl. Je však dobře, že neinkasuje, protože v minulé sezoně občas dostal laciný gól od slabších soupeřů. To se v této sezoně však změnilo.

Obrana

• 7,0

Nacho opět podal spolehlivý výkon. Post stopera za Kolašinacem mu velmi sedí. Směrem dozadu neměl žádný problém a vyvaroval se nepřesným přihrávkám.

• 7,0

Laurent byl opět neprostupný v osobních soubojích. Několikrát skvěle zablokoval akci soupeře. Například za stavu 1:0 ve 38. minutě skvělým skluzem sebral velkou šanci Mouniemu. Bohužel ale společně se svým kolegou Mustafim dělal mnoho chyb v rozehrávce, což nebývá u této dvojice zvykem. Nakonec to ale zvládli s nulou vzadu, což je hlavní devíza obrany.

• 7,0

Téměř stejný výkon jako u našeho kapitána - v osobních soubojích byl skvělý, ale vázla rozehrávka. Shkhodran si také připsal jeden výborný obranný zákrok, a to ve 35. minutě, kdy odebral míč opět Muniemu.

Záloha

• 7,0

Sead nebyl po většinu času tolik vidět, v poslední dvacetiminutovce jakoby se ale probral a byl téměř všude. Po své krásné akci mohl sám vstřelit gól, ten mu však vzal z kopačky Giroud a Sead se tak radoval "pouze" z asistence.

• 6,5

Granit opět pracoval na velkém prostoru, a staral se o výstavbu hry a nahrával zejména Mesutovi s Alexisem. Několikrát však díky své nekoncentrovanosti lehce ztratil míč a Huddersfield mohl jít do otevřené obrany. Jinak však dobře distribuoval přihrávky.

• 8,5

Aaron si připsal 2 krásné asistence. A nemuselo zůstat jen u dvou, neustále se nabízel a vymýšlel. V zápase rozdal 4 klíčové přihrávky (pouze Mesut s pěti byl na tom lépe). V 59. minutě vymyslel krásnou uličku na Girouda ten však nastřelil pouze tyč. Skvělý výkon Velšana.

• 6,5

Héctor se tentokráte nedostal tolik do hry. Ve 33. minutě se dostal do dobré pozice, ze které však neodcentroval přesně. Směrem dozadu nebyl téměř prověřen, ale dopředu to bylo na jeho poměry málo.

Útok

• 8,0

Alexis se jako vždy neustále nabízel a zkoušel různé kličky. Dařilo se mu to střídavě, ale dobře kombinoval a doplňoval se s Mesutem. V 70. minutě definitivně rozhodl zápas krásným volejem po Mesutově centru.

• 8,0

Lacazette odehrál bohužel pouze první poločas, ve kterém si poranil tříslo a bude tak chybět na veledůležitý zápas s United. Jeho výkon v první půlio byl však excelentní. Vše začal již ve 3. minutě, kdy po Ramseyho přiťuknutí patičkou skóroval. I po svém gólu byl aktivní a neustále se nabízel. Měl ještě jednu šanci, a to ve 31. minutě, kdy krásným lobem přehodil brankáře, toho však na brankové čáře zastoupil obránce. Alex podal skvělý výkon. Doufejme, že jeho zranění bude jen menšího rázu.

• 9,0

MAN OF THE MATCH

Další fantastický výkon. Mesut si po skvělém zápase se Spu*s "odpočinul", protože ho do hry s Burnley nepustila nemoc. Svoji formu si všas přenesl z derby a zahrál opět výborně. Připsal si gól a 2 asistence, kromě toho ještě vyprodukoval 5 klíčových přihrávek. Zejména jeho pětiminutovka mezi 68. a 73. minutou byla exkluzivní. Během této doby si připsal právě gól a 2 asistence.

Střídající

• 8,5

Giroud nahradil o poločase svého francouzského kolegu a vstřelil 2 góly. Opravdu skvěla a hlavně spolehlivá náhrada. A to mohl mít góly dokonce 3, kdyby využil Ramseyho přihrávku, po které obešel gólmana, ale trefil pouze tyč. U svých gólů se projevil jako správný zabiják ve vápně. Skvělé (i když nucené) střídání.

• 0,0

Danny byl na hřišti zhruba 15 minut během nichž stihl pouze jednu nepřesnou střelu.