Hodnocení hráčů

Arsenal FC – 1. FC Koln

Vstup do Evropské ligy se nakonec vydařil…

Brankář

 • 5,0

  Je mi ho upřímně líto. Těch šancí dostává málo a jde vidět, jak chce přesvědčit, že na top úroveň má..no, ale pak to dopadne takto. Když už golmán vyběhne, musí si buď věřit na to, že dokáže rozehrát a nebo balón urvat daleko vzduchem. Ani jednu variantu Ospina nezvládl a namazal tak soupeři, což skončilo gólem v jeho síti. Před další katastrofou, kdy mu vypadl míč, ho zachránil praporek pomezního. Kdyby offside neodmával, dost možná se po jeho zákroku, kterým Hectora zranil, pískala penalta. A to už by se otáčelo opravdu špatně. V druhém poločase si připsal několik pohodových zákroků po střelách soupeře ze střední vzdálenosti. Vyloženě top zákrok neměl.

Obrana

 • Rob Holding

  3,0

  Moc jsem mu přál, ať se z té katastrofy proti Liverpoolu otřepe, ale nestalo se. V prvním poločase zaznamenal několik ztrát, jednou propadl pozičně a jednou dost nemotorně bránil hráče v našem vápně, i když v ten moment zaskakoval za Pera. Nadechl se k pár vyvezení míče, ale bohužel, vždy jeho snaha skončila ztrátou a jednou z ní byl velice nebezpečný break. Pořád si stojím za tím, že hlavním problémem jeho aktuální formy a psychické "pohody", bylo právě ono nelogické nasazení ho do základu proti Liverpoolu.

 • 5,0

  Jak je jeho "dobrým" zvykem, v prvním poločase si nechal hned dvakrát utéct hrota, kterého poté už neměl šanci dostihnout. Celkově vzato breaky Kolína nezvládal. V 2. poločase se zvedl. Připsal si několik kvalitních přečtení hry. Suma sumárum, průměrný výkon našeho kapitána.

 • 6,0

  Z obranné formace byl dnes nejlepší. Dozadu spolehlivý, rozehrávku nikterak nekazil. Jednou jsem zaznamenal, že dost propadl pozičně, z čehož vyplynula nebezpečná akce soupeře. Nicméně, kdyby ho 1 na 1 přehrávali i hráči posledního týmu Bundesligy, bylo by to opravdu zlé.

Záloha

 • 7,0

  Po celý zápas velice aktivní, ale finální fáze má stále daleko k ideálu. Nechápu, proč si nevěří na kličky 1 na 1, když už se dostane k poslednímu obránci někde v okolí vápna. Situace si o to někdy vyloženě říká, ale místo toho se dočkáme zblokovaného centru. Byl by to výkon spíše někde lehce nad průměrem, ale bod mu dám navíc za gól, kde prokázal bojovnost. Nebál se, šel do souboje skluzem a stvrdil tak naši výhru.

 • 3,0

  Obrovský průšvih. Jeho nasazení ve formaci 3-4-3 na CMko, kde nikdy nehrál, byl další přehmat našeho lodivoda. Vůbec nevěděl, co tam má dělat a v moment, kdy měl přebírat míč od obrany a tvořit hru, tak stál pár metrů od Girouda v nejvíc zahuštěném prostoru a čekal. Když už měl míč na noze, tak neuvěřitelně kazil. Tolik opravdu absurdně zpackaných přihrávek jsem od něj snad nikdy neviděl. Myslel jsem, že změnou rozestavení a přesunem na AMko jeho výkon půjde nahoru, ale ani tohle ho dnes nezachránilo. Celkově u Iwobiho vidím velký problém ve hře okolo jedenáctky soupeře. Působí tam hrozně křečovitě. Když má střílet, tak nahrává. Když má nahrávat, tak střílí a to dosti bídně. Nicméně potenciál má stále obrovský a věřím, že s tímto zvládne hnout, ale dnes se tedy opravdu nezadařilo. V 68. minutě správně vystřídán.

 • Mohamed Elneny

  6,0

  Velice poctivý výkon. Nebýt jej, mnoho brejků soupeře pro nás mohlo dopadnou podstatně hůře. První poločas hrál na středu opravdu prakticky sám. Balón až na pár výjimek rozdával spolehlivě. Lví podíl má taktéž na našem 1. gólu, kdy famózním pasem uvolnil Walcotta.

 • 6,0

  První poločas hodně pasivní. Prakticky nebyl vidět krom jednoho průniku po lajně. Šlo vidět, že moc nemá zájem být u míče, což vyplývalo asi z nervozity. Směrem dozadu si to odbránil relativně s klidem. 2. poločas, kdy se přesunul na střed, jeho výkon rostl. Připsal si několik solidních interceptions a měl i úspěšný tackling. Po průniku středem hřiště dokonce mohl skórovat. Rozhodně příslib do budoucna.

Útok

 • 8,0

  Zde asi trochu nadhodnocuji, ale titul MOTM mu dám za obrovsky bojovný a srdnatý výkony. První poločas se snažil, ale hrozivě kazil. Hodně věcí mu nevyšlo, několikrát byl o balón i obrán. Drtivou většinu hráčů by tohle potopilo, ale ne tak Alexise. Jeho výkon šel stále nahoru a vygradoval krásným rozhodujícím gólem, který jsem mu opravdu přál. V posledních 20 ti minutách už připomínal toho Alexise, na kterého čekáme. Bylo ho plné hřiště a mohl dalším geniálním lobem přidat svůj 2. gól. Nescházelo moc. Na levé straně se z něj a Kolasinace může stát opravdu velice silné duo.

 • 3,0

  Tohle bylo špatné. Giroud se v průběhu zápasu třikrát ocitl v nadějné pozici, ale ani jednou výrazněji neohrozil branku. Co mě ale zarazilo nejvíce, tak byla obrovská nepřesnost jeho narážení a sklepávání. Zkazil toho hodně, víc řval na rozhodčí než běhal. Snad jediné, za co ho lze pochválit, je fakt, že několikrát zvládl podržet balón a za to jediné povedené naražení, kterým vyslal do šance Milese. Nic to nemění na tom, že jsem velice rád, že zůstal, protože jako supersub je neocenitelný. Do základu ale asi pouze v ELku a jiných pohárech, pokud bude Alex zdráv.

 • 2,0

  Jestli jsem u Girouda napsal, že to bylo špatné, tak tady to bylo vyloženě tragické. Pravidelně chytán do offside a to i v momenty, kdy obrana Kolína neměla zvládnutou offsidovou past. V zakončení selhal ve vyložené šanci dvakrát, při vysunutí Elnenyho otřesný první dotek a následný centr do protihráče. Naštěstí i tohle Kolasinac umí přetavit v gól. Jeden bod navíc mu dávám za snahu a aktivitu, ale tím to dnes opravdu končí. Měl být střídán mnohem dřív. Nelson prostě a jednoduše hůř zahrát ani nemohl. Jelikož letos neodehrál ani minutu, tak v tom hrála zajisté i velkou roli nerozehranost, ale to ho s jeho zkušenostmi plně neomlouvá.

Střídající

 • 8,0

  Aneb jak se z levého full backa stát "gamechangerem". První gól dal sám, třetí padl po jeho akci, kterou vyšperkoval výbornou finálkou. Směrem dozadu bezchybný, směrem dopředu smrtící. Stále nejsem schopen pobrat fakt, jak si ho Schalke mohlo nepojistit, protože sehnat tohoto hráče zadarmo se v budoucnu může jevit podobně jako získání Sola Cambpella. Ale nepředbíhejme :)

 • 6,0

  Za mě ano. Šla tam vidět určitá míra opatrnosti, ale to je jen dobře. Jinak se zapojoval do kombinace a několikrát dobře potáhl míč. Jeho cit prohru ukázal v moment, kdy Kolasinacův pas před třetím gólem výborně přenechal Walcottovi. Obrovsky si přeji, ať mu to zdraví už vydrží.

 • -

  Bohužel zde Reisse Nelsona ještě nemáme přidaného, tudíž se nenechte zmást Santim. Aktuálně je 1 hodina ráno, takže nechci nikoho z redakce budit :D Věřím, že brzy proběhne edit. Jak jsem již napsal u Walcotta, Nelson měl jít na hřiště mnohem dříve. Po dlouhé době vidím u hráče z naší U21 "The Next Big Thing" parametry. Obrovský talent. I dnes za těch pár minut v několika momentech ukázal výborné vedení míče. Snad se ho příště dočkáme v základu.