Hodnocení hráčů

Aston Villa 0:1 Arsenal

One nill to the Arsenal….

Důležité 3 body, dobrá reakce i výkon po prohře s Liverpoolem. Výborný Saka, ESR, Partey, Ødegaard a hlavně celá obrana.

 

Brankář

 • 7,0

  Bohudík neměl moc práce, ale když bylo potřeba, tak nás podržel. Udržel míč po drsném dopadu, když padal přes Gabriela, vyrazil poslední střelu po standardce v poslední sekundě. Dlouhou rozehrávku měl hroznou, většinou poslal pozdrav Martinezovi na druhé straně nebo do země nikoho. Až ke konci se mu podařilo trefit našeho hráče.

Obrana

 • Cedric Soares

  7,5

  Cedric se naštěstí v poslední době rozehrál docela slušně. Dnes tam měl jeden velice důležitý zákrok na poslední chvíli ve vápně a žlutou měl místo něj dostat spíš Young za dive. Jsem příjemně překvapen a asi zaslouženě si vysloužil povolání do repre.

 • Ben White

  8,5

  V prvním poločase na poslední chvíli zabránil luxusnímu pasu na Watkinse, který by už byl sám před brankařem. Celý zápas společně s Gabrielem odehráli v naprosté pohodě a s klidem. V momentech, kdy to bylo třeba, tak si několikrát vyměnili míč mezi obránci a zklidnili hru. Jeho souhra s Gabrielem je super.

 • Gabriel Magalhães

  8,5

  Gabriel měl pro změnu ve druhém poločase výborný zákrok hlavou na poslední chvíli, myslím, že to bylo tak těsně před Watkinsem. Jinak platí to samé co u Whitea. Výborně se doplňují.

 • Kieran Tierney

  7,0

  Přestože byl dneska asi nejslabší z obrany, tak tím rozhodně nechci říct, že hrál špatně. I on má lví podíl na dalším čistém kontu. Jednu střelu soupeře zblokoval a ta šla nakonec do tyče.

Záloha

 • Thomas Partey

  8,5

  Škoda, zase mu to nevyšlo. Pálil z dobré pozice, ale trefil prostředek brány. Jinak ale vládl středu pole a navázal na super výkony z posledních zápasů. WELL DONE.

 • 8,0

  Myslím, že se s Thomasem dobře doplňují a že jim spolupráce svědčí. Žlutou si dnes nezasloužil a zvládl to po té žluté dobře. Měl jsem trochu strach, aby nedostal druhou, ale zvládl to. Už minule se mnou dost lidí nesouhlasilo, ale mě se jeho hra v posledních zápasech líbí. Umí hru jak zrychlit (přesto, že je pomalý), tak uklidnit, když je třeba.

 • Martin Ødegaard

  8,5

  O5 velice dobrý výkon. Ve druhém poločase mu ubývaly síly. Měl za sebou náročný zápas a ani v tomhle zápase nevynechal žádný souboj, aktivně napadal a škoda, že Laca chrtil a nenahrál mu do tutovky.

Útok

 • Bukayo Saka

  9,0

  MAN OF THE MATCH

  MOTM. Neustálá hrozba, náš dnešní jediný střelec. Dneska byl prostě nejlepší. Sice jednou zbytečně dlouho držel míč, až se do toho ve vápně soupeře sám zamotal, to mohl vyřešit lépe, ale jinak excelentní výkon a Mings měl jít po faulu na něj do sprch. Doufám, že šrámy z dnešního zápasu rychle zahojí.

 • Emile Smith-Rowe

  8,5

  Na naše odchovance je radost se dívat. Vynikající výkon, neustále v pohybu a byl i blízko gólu. Jednou na začátku hodně přestřelil z dobré pozice, pak podle mě sebral tutovku Lacazettovi po zpětném centru z brankové čáry od Saky. Po dlouhé době v základu a odehrál celý zápas, což je také hodně pozitivní. Tak hlavně se nezranit v repre.

 • 7,0

  Předpokládám, že se mnou mnozí nebudou souhlasit, ale přestože Laca nedává góly, je pro tým hrozně důležitý. Jednou mu tutovku ukopl ESR, na konci naopak Laca zazdil dobrou šanci, když se snažil to vzít na sebe a nenahrál úplně volnému Ødegaardovi. Ale neustále napadá, získal několik míčů do protiútoku a v mezihře je velice důležitým článkem.

Střídající

 • 4,0

  Dnes hrozná bída. Neudělal nic pozitivního, naopak jeho bránění byla katastrofa a všemu dal korunu tím, jak fauloval u vápna v posledních sekundách zápasu.

 • Edward Nketiah

  4,5

  Za 12 minut předvedl pár náběhů. Přestože byl čerstvý, tak jeho napadání a agresivita byla o několik tříd níže než napadání a agresivita Lacazetta, který rozhodně tak čerstvý jako Edie nebyl. Špatný.

 • -

  Bez hodnocení. Přišel vyztužit obranu a to se povedlo.

Rozhodčí katastrofa. Pokud dostal Xhaka žlutou - OK, ale v tom případě Cash, Mc Ginn a hlavně Mings neměli vůbec dohrát a největší paradox je, že Cash je bez karty. To je hnus velebnosti, co předvádí rozhodčí v PL.

COYG

Jirka

Komentáře

 1. Václav Novák (karma: 570) #1

  Hodnocení super. Píšu to znovu, ale mně se hrozně líbili oba stopeři. I těžší situace řešili bravůrně. S míčem to dokázali mnohy uklidnit víc než hráči vepředu (předevšim ke konci, kdy se to Pepemu a Nketiahovi nedařilo vůbec).
  Souhlasím i s Xhakou, jeho přínos je obrovskej. Jasný, není to Cazorla, o to víc tam je černý práce.

 2. Pronger (karma: 3120) #1

  Ať mám proti MA různé výhrady, tak mimo jiné se musí nechat, jak z Arsenalu udělal TÝM. Jde vidět, jak jeden bojuje za druhého (ani kliše), ale jak se radují v 10 hráčích po gólu, jak Leno má jako náhradník radost po vítězstvích, jak Aaron jde za Lenem poté, co sedí, raduje se s ním. Těch příkladů je nesporně mnoho. To je prostě to, co v mých očích dělá kolektiv kolektivem.

 3. orek (karma: 14910) #1

  Jinak strašně nám chybí kvalitní hroták. V zápasech tam je dost momentů, kdy si Laca nabíhá úplně strašně. Kolikrát jde i za stopera s tím, že asi dostane balon za něj. Což samozřejmě nikdy nevyjde. Jak už zminoval MC viděli jsme rozdíl jak se do náběhu dostal Firmino a ihned to přetavil v gol. Zatímco Laca si nikdy nenaběhne do prostoru kam balon většinou přijde.

  • michalHE (karma: 331) #1

   S tým súhlasím, náš najväčší problém je hrot a v lete treba určite niekoho nájsť, hoci to určite nebude ľahké a lacné. Laca je obľúbený aj tu medzi fanúšikmi, je profesionál bojuje, urobí nejakú čiernu robotu, ale na útočníka č. 1 v Arsenale je to trochu málo. Tu možno nebude so mnou súhlasiť veľa ľudí, ale ja by som ho v lete nechal odísť. Momentálne je náš asi 2. najviac zarábajúci hráč, zarába okolo 180 000 libier na týždeň a predľžiť mu zmluvu pri možno ešte vyššom plate a aj tak ho ďalej nespeňažíme vzhľadom na vek je podľa mňa zbytočné. Keď si spomínam ako tu bol nedocenený Giroud, a koľko čiernej práce dokázal odviesť on, a koľko dával gólov… Laca je fajn chlapík, ale jeho gólové štatistiky v tej sezóne sú strašne slabé. V hodnotení zápasu sa píše, že Leno mal strašné odkopy, to je pravda, ale koho mal hľadať? Nechcel aby sme sa dostávali ku koncu vzadu pod tlak, tak hral dlhé lopty. Minulé zápasy kopal Ramsdale na Martinelliho, ten sem tam nejakú hlavu vyhral, ale včera boli na krídlach Saka a Emil a Laca neviem či vyhral nejakú hlavu z výkopu resp. ho radšej Leno nehľadal pri výkopoch. Pár krát sme získali v strede loptu a mohli sme ísť do rýchleho útoku, ale Laca si vôbec nenabiehal. Mňa Lacova hra ako útočníka č. 1 Arsenalu veľmi neoslovuje (výška na centre nie je, rýchlosť na protiútoky slabšia, výber miesta, nábehy v boxe a zabijácky inštinkt slabší). Rád by som rozvinul debatu aj s ostatnými, ktorí si myslia, že máme Lacu predĺžiť o ich argumenty. Nie som zástanca Nketiaha a tiež nech odíde, ale chlapec hral včera 12 minút, keď už sme dopredu skoro s nikým nechodili a väčšina v komentoch nadáva len na neho. Keď si porovnám platy včerajších útočných hráčov Saka a Emil okolo 30 000/týždeň a ich potenciálne nebezpečenstvo pre bránu súpera, tak som ešte viac presvedčený, že Lacu by sme mali nechať po sezóne odísť, posunúť sa do predu a nežiť len z nostalgie.

 4. Rypi (karma: 2998) #1

  Super hodnocení, díky za něj. Mé shrnutí…
  Těžký zápas po krátké regeneraci. Klacek pod kopačkami od vedení PL jsme naštěstí přeskočili, ale byla to dřina.
  Osobně jsem byl teda nejvíc překvapen a zklamán výkonem Villans. Ti byli tak slaboučcí až se postupně ukázal Gerrardův rukopis. Hnus.
  K našim:
  – skvělý stopeři a hlavně znovu Thomas.
  – Xhaka pomalejší start, ostaně jako vždy po kratším čase na regeneraci, ale pak šlabal: Modlil jsem se, aby ustál ty provokace od hráčů soupeře a ustál – pochvala.
  – Ode poněkud neviditelný.
  – křídla dostala pěkně nakopáno.
  – Cedric – tady se s Jirkou dosti rozcházím – po skvělém zápase s Poolem hořel opět jako papír. Krom asi 2 dobrých a důležitých zákroků měl spoustu ztrát, 1 neskutečný námaz na prvního hráče před sebou a do okamžitého protiútoku, který fakt smrděl a ani nevím kolikrát se nechal obejít jako malé dítě. Jsem z jeho hry fakt jako na trní v porovnání se zbytkem obrany.
  – Laca? Nevím, co k němu. Opět v podstatě kromě pár sklepnutí nic moc směrem dopředu. On už tak nějak automaticky vše přihrává směrem dozadu, ale pak se s tím jednou otočí a je z toho humbuk – měl by zkoušet častěji brát to na sebe. Ale pak tu musím souhlasit Jirkovým hodnocení. Ač se zdá Laca takový nijaký, tak jakmile vystřídá, tak je okamžitě znát, jak moc je platný – skvělý pressing + poziční hra, vrací se bránit až k našemu vápnu, když se k němu míč dostane, tak ve většině případů ho hned neztratí a ba naopak rozjede akci.
  – 2 střídající – naprostrá katastrofa – Pepe zplašený a jakoby nepřemýšlel a Nketiahův alibismum mi fakt pije krev.

 5. Feri (karma: 6381) #1

  – Nketiah už bych nechal jen kdybychom prohrávali tak na poslední minutky místo nějakého obránce. To i unavený Laca je 10x prospěšnější v bránění než on.
  – Neproduktivní hrot je ale rozhodně naše slabina. Samozřejmě Laca má v dost gólech prsty ale na druhou stranu spálí co může a nemůže odehrát 90 minut dalších 10 zápasů do konce sezony.
  – Variantu bych tam viděl Martinelliho nebo Pepeho. Oba podle mě lepší možnost než Nketiah.

 6. idgor (karma: 910) #1

  Videli sme keď Nketiah striedal Lacu, aký Laca je dôležitý pre náš útok. Dobre nieje to top, ale ako náhle odišiel, stratili sme prevahu v držaní lopty, viac netreba, to vraví za sve. Keby Laca dá 15-20 gólov za sezónu, bol by pre nás top si dovolím tvrdiť a trochu mi to pripomína situáciu so Giroudom. Do kým neodišiel sme si nevedeli predstaviť čo znamená jeho prínos pre útok Arsenalu a že vďaka nemu sa dalo v úzkych hrať vrchom, čo neskutočne pomáhalo, až teraz po 4 sezónach mám pocit, že si s tým poradil Arteta aj vďaka Lacovi, ale keď odíde Laca musí prísť aj gólový útočník, ale v prvom rade niekto, kto dokáže podržať loptu a uľahčiť kombináciu tímu, natiahnuť hráčov na seba a byť hrozbou po celých 90 minút. Ak príde len gólový útočník, ako Auba, podľa mňa to bude málo.

 7. mc1897 (karma: 175) #1

  Velmi dobra odpoved na pool.
  Hra absolutne pod kontrolou az do vystriedania, ktore dnes nevyslo. Ludia tu maju vacsinou iny nazor, ale Pepe nie je hrac na brejky. On ma rad zavrete obrany (Wolves) kde sa moze tancovat okolo obrancov vo vapne, nie rychle priamociare kontry. V obrane sa zlepsil ale v tomto zapase to vobec neukazal. Ako pisali iaceri velmi prajem tu nulu Berndovi. Ako sa uprimne tesil z vitazstiev v zapasoch kde nechytal, kloboucek.
  Co sa tyka Villans, Gerrard je krok vedla. Ako som dnes niekde cital, uz je u nich vidiet jeho rukopis: koliky na stulpne, okopavanie supera, nulova kreativita, nakopavacky – cely Stevie Slippy Gerrard.

 8. jakub (karma: 13049) #1

  Dost se mi líbil presink v prvním poločase do toho zákroku na Saku, Aston Villa měla velké problémy dostat ten míč z vlastní obranné třetiny hřiště, často jim zbývalo pouze odkopnout míč, to byla krásná práce. Po tom otřesném zákroku to bylo takové zbytečně nervózní. V druhé půli se Aston Villa dostala víc do hry, pro nás trošku problém, že jsme nedokázali podržet míč a zklidnit naši hru, to se povedlo až později, ale stejně ten hluboký obranný blok má Arteta velmi dobře propracovaný a je super, že se na to tým může spolehnout.
  Další zasloužená výhra a velmi cenné 3 body, čisté konto, 2000 branka Arsenalu v lize.

 9. maxo_s (karma: 487) #1

  Čo predviedol rozhodca ,to bola zas tragedia. Mali byť udelené hneď dve červené karty. McGinn a Mings,jeden inzultácia protihráča, druhý podrážka kopačky napred.
  Xhaka napr. červená na City
  https://www.youtube.com/watch?v=MBg7qghFObY
  Nemám problém s červenou pre Xhaku,ale automaticky očakávam červené pre našich súperov.
  Ďalší čo nemal dohrať bol Cash.
  Kedy dostaneme výhodu červenej karty? Koľko krát nám to mohlo ušetriť síly (Burnley-Westwood). Našim hráčom nie je problém dať červenú. Nech klub toto rieši,aj ten „žreb“ zápasov.
  Včerajší zápas sme hrali prevažne ako šampion vs stred tabuľky,takže spokojnosť,až na striedajucich hráčov.

 10. Marek Klauser (karma: 72) #1

  Souhlasím, a souhlasím i s hodnocení Pepeho a Eddieho. K Pepemu škoda, ze mu to tam Laca nedal, ale jinak hrozný, samá ztráta apod a ten faul? Úplně jasný a ještě kroutí hlavou, fakt nevím co si myslet, říkám si soupeř už myslí jen na útok, nedává pozor Pepe to pojistí.. a tentokrát nám spíš uškodil, přeju mu moc aby se dal do kupy, ale asi musí dostat víc prostoru, ale to se nestane když se někdo doufám nezraní a Eddie.. Měli bychom poslat někam dokud to jde..

 11. traged (karma: 4525) #1

  Dík za hodnocení, napsal bych to skoro do puntíku stejně. Že neměl Cash ani tu žlutou kartu je prostě něco neskutečnýho a ten dvojí metr co se opakuje už X sezón mě strašně vytáčí. MOTM určitě Saka, osobně bych dal asi míň Emilovi – jako ESRfil ho sleduju víc než jiný hráče a včera nepředvedl úplně top výkon, několikrát byl v situaci kdy by Gabi zkusil 1vs1 a Emil to nahrál až moc na jistotu dozadu…3 body každopádně super, top 4 máme ve svých rukách!

   • jakub (karma: 13049) #1

    Levné to nebude, ale spousta klubů bude muset prodávat, protože se dostala do ztráty kvůli koronaviru, to zasáhlo skoro všechny kluby v Evropě a prodej hráčů je důležitý zdroj příjmů. Celkem velkou roli bude hrát, kolik klubů bude shánět útočníky, tam se dá čekat třeba United, po odchodu Mbappého asi i PSG bude muset někoho přivést, otázka jak to bude s Lukakem v Chelsea a vlastně s celou Chelsea, Haaland bude na prodej.

 12. Rudi1B (karma: 720) #1

  Tým vyzerá viac-menej hotový. V lete teda bude musieť prísť ešte jeden záložník, aspoň na rozšírenie kádra, Pattino ešte nie je ready, ale inak môžme všetky dostupné zdroje vysoliť za top hrot. Laca má celkom slušný pressing a odoberanie lopty, ale ofenzívne to je jedna veľká katastrofa. Včera som mal pri tých nábehoch chvíľkami pocit, že sa schováva aby nedostal loptu a nespalil ďalšiu šancu ?‍♂️ keď chceme od útočníka arsenalu len odoberať lopty, tak tam dajme holdinga, ten aj hlavičku sklepne. Vardy hrá tiež takého „defenzívneho“ útočníka, kde veľkú časť jeho práce tvorí nápadanie, ale keď sa dostane do šance, tak dá gól.

   • jakub (karma: 13049) #1

    Brankáře jsme podepsali, jmenuje se Matt Turner, v současnosti chytá v Americe za New England. Určitě musí přijít špičkovej hrot do základu, co se druhého hrotu týká tak asi bude i docela záležet jak se bude dařit třeba Balogunovi, i když zatím to asi nevypadá, že by se s ním mělo počítat na pozici druhého útočníka,
    Pravej obránce je taky s otazníkem, protože Cédric by měl mít smlouvu ještě na 2 roky a jeho výkony nejsou tak špatný, těžko říct jestli se ho bude klub chtít zbavit a jestli on bude chtít odejít, kdyby o něj Arsenal nestál.
    S tím CM je to taky docela složité, Xhaka je důležitá postava týmu, těžko se odhaduje jak bude vypadat jeho budoucnost.

    • honza02 (karma: 949) #1

     Máš pravdu, na Turnera jsem úplně zapomněl. S tím RB je to podle mě takové nejisté. Sice Cedric posledních pár zápasů odehrál relativně dobře, ale podle mě to pořád je spíš lepší průměr. Je otázka, jak to bude dál s Tavaresem, pokud si dobře vzpomínám, měl by být schopen případně zaskočit i vpravo. Taky doufám, že Tomi nebude další z hráčů, co stráví většinu kariéry na marodce.
     Xhaka, to je taková klasika, teď zase několikrát odehrál dobré zápasy, ale já jen čekám, kdy mu zase rupne v kouli. Když se mu daří, tak super, ale ta konzistence je u něj problém, imho.
     Hlavní je mít na každý post kvalitní náhradu, víme jak to vypadá, když se nám teď zraní pár hráčů základu. Pokud bychom hráli Evropu, bude to ještě důležitější. No, uvidíme co přinese léto, ale docela se těším 🙂

     • jakub (karma: 13049) #1

      Mě to taky přijde u toho Cédrica takové nejisté, pár měsíců zpět bych asi souhlasil, že náhrada je tam potřeba, ale teď už to tak jistě nevidím, takže tam se nechám překvapit, dost roli bude hrát taky zdraví ať už jeho nebo Tomiho v tom máš pravdu.
      S tím Xhakou to vidím teda dost odlišně, konzistence je u něj ten nejmenší problém, jeho výkonnost je v podstatě furt stejná, nějaké výkyvy formy u něj opravdu nevidím, spíš bych dokázal pochopit potřebu tam mít trošku jiný profil hráče na tu pozici když hraje výš, ale rozhodně si netroufnu odhadovat jak to vidí Arteta.

      |
     • killerhammer (karma: 4373) #1

      Veľmi sa teším, ako Arteta bude riešiť Xhaku.
      Ja ako futbalový lajk mám nejaký názor, že Xhaka je priemerný hráč a neposúva nás kvalitatívne vyššie (aj keď svoje si aktuálne odohrá ak neskratuje 😉 ) ale Arteta to vidí asi inak, inak by predsa s Parteyom už rozohrával Lokongu, ktorý mal už vynikajúce zápasy a s Parteyom mu to často fungovalo.
      Práve preto sa teším, verím, že mi Arteta vytrie s Xhakom zrak, pretože tak by to malo byť, ja som sprostý laik a on je profík, čo tomu rozumie 😉

      |
 13. killerhammer (karma: 4373) #1

  Priatelia, ale zohnať TOP útočníka v lete, to je úplne najťažšia úloha z pohľadu futbalového biznisu.
  Tu sa musí nájsť nejaký skrytý talent, čo ujde bohatým klubom.
  Vôbec si to neviem predstaviť, keď sa len pozriem ako napr. fungovala doteraz Chelsea, ktorá nemala problém skúpiť 20 najtalentovanejších chlapcov z celého sveta a umiestniť ich po hosťovaniach.
  Sa skôr prikláňam k scenáru, že oživiť nejaký zabudnutý talent.
  (Tak ako sme Odegaarda získali z Realu Madrid).
  Takže ja neberiem názor, že už „len“ zohnať TOP útok, práve naopak to vníman, že kľúčový problém sme si nechali nakoniec (pustili sme Aubu, ktorému to v Barce zasa sype).

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.