Hodnocení hráčů

Bayern 5:1 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dneska nás čekal extrémně těžký úkol. Zkusit obrat Bayern na domácím stadionu o nějaké body a oživit šance na postup. Zápas od první minuty byl dle mého velikým zklamáním naší defenzivní hry, která absolutně nefungovala. V ofenzivě jsme předvedli pár slušných akcí, ale i díky nízké produktivitě, malému štěstí a kvalitní obraně Bayernu nakonec odjíždíme z Mnichova s pěkným přídělem. Pojďme se podívat na výkony našich hráčů.

Brankář

 • 5,0

  Spoluhráči mu v obraně dnes vůbec nepomohli. Na Petra se sypal jeden útok za druhým a netrvalo dlouho a kapituloval. Góly, které dnes dostal, byli víceméně nechytatelné, rány z bezprostřední blízkosti, skvěle trefená střela zpoza šestnáctky a chirurgické zakončení Müllera v závěru, s tím opravdu moc dělat nešlo. Petr si stihnul připsat ještě pár hodně povedených zákroků, pár rutinních a zachránil nás ještě od větší pohromy. Co se mi líbilo, jak při sólu Robbena velice zkušeně stáhl ruky a nenechal ho dojít si pro penaltu. V dalších zápasech bude potřeba.

Obrana

 • 2,0

  Mathieu dnes pokračoval v matném výkonu z minulého týdne a opět dokazoval proč je momentálně volbou číslo 2. Má veliké problémy s poziční hrou, až neprofesionálně často po něm zůstává, díky jeho špatnému postavení, velká díra. Když už náhodou dnes na své pozici byl, nedařilo se mu tzv. ustát soupeře a nedovolit mu odcentrovat nebo přes něj přejít. V útočné fázi neviditelný, jeden centr, při kterém jsem měl pocit, že snad ani nedoletí, pár planých náběhů. Věřím, že Mathieu určitě chce, ale momentálně je daleko od své výkonnosti před příchodem do Arsenalu.

 • 2,5

  Dnes si se svým stoperským parťákem mohou spočítat, kolik chyb nakupili a bojím se, že jim prsty stačit nebudou. Per dnes často v osobních soubojích působil jako baletka, nedostoupil hráče, nechal ho otočit a zakončit. V mnoha případech nefungovala celková sehranost obranné čtveřice, vznikala okénka, kterých dokázal využít Lewandowski, Robben i Müller. Dnes tomu chybělo hrozně moc věcí, nebyla to jen Perova chyba spíš jeho špatnou spoluprací s Gabrielem a Mathieuem. V úvodu předvedl špatnou rozehrávku, celkově velice nepovedený výkon.

 • 2,5

  I Gabrielovi se dnes zápas velice nepovedl, začalo to již zmiňovaných špatným vystoupením a prvním gólem v naší síti. Pokračoval ve velice rozporuplném výkonu, kdy působil nejistě, zmatkoval, špatně se rozhodoval, ke konci zápasu společně s Perem poslal školácky do brejku Robbena. Za mě jednoznačný impuls, že v tomto složení prostě proti silnějším týmům obrana fungovat nebude.

 • 4,5

  I přes vysokou prohru tvrdím, že Nacho si jako jeden z mála defenzivně laděných hráčů splnil svoji činnost. Samozřejmě tam byly nějaké chyby, ale při prostupnosti naší defenzivní záložní řady je to pochopitelné. Na rozdíl od Mathieua dokázal ustát pokusy o kličky jak od Comana, tak od s velikou chutí hrajícího Robbena, se kterým mu velice úspěšně pomáhal i střídající Kieran. Dokázal je ustát, nenechal se vycukat náznakem kličky a zblokoval centr. Velice dobrá práce. V útočné fázi aktivnější než jeho protějšek a hlavně produktivnější. Dokáže být ve správný čas na správném místě, a tak dnes servíroval gól Mesutovi, hned v úvodu našel osamoceného Olieho. Měl i další kombinace, z nichž se při jedné dokonce ocitl ve vápně. Jednoznačně dnes nejlepší z defenzivních hráčů.

Záloha

 • 3,5

  Dnes jsem měl pocit, že Francis na hřišti hodněkrát chyběl. Bylo tam opravdu hodně moc prostoru a Coq se často nacházel úplně na jiném místě, než bychom ho očekávali. Propadal a nechával to na obranné linii. Dnes si nepřipsal ani moc soubojů, vyhraných míčů. Prostě to nebyl jeho zápas a budu rád, když na něho stejně jako my rychle zapomene.

 • 3,0

  Ani on dneska nebude mít úplně klidné spaní. V utkání nebyl příliš vidět, nedařilo se mu zakládat rychlé protiútoky, zejména tedy v prvních 65. minutách zápasu. Před třetím gólem ztratil lacině míč a ještě se vkleče podivoval a sledoval Alabovu krásnou střelu. Dvakrát pohrdl velikou šancí, z nichž ta první byla, troufám si tvrdit stoprocentní a hráč s kopací technikou Santiho by měl být schopen tuto šanci zakončit lépe. Do zápasu se dostal, až Bayern výrazně zvolnil, jinak byl dosti neviditelný a dnes málo platný na hřišti.

 • 5,5

  Mně se dnes Mesut líbil, dokázal z toho mála příležitostí vždy vymyslet minimálně nějakou pohlednou kombinaci, hezkou přihrávku, šanci. Vstřelil i gól dle mého regulérní, bohužel nebyl uznán. Jeho skvělé kombinační čísla střídala viditelná frustrace. Mesut to dnes odmakal, bohužel Bayern byl velice silným soustem. Přesto jeho výkon hodnotím pozitivně, dokázal zabrat i dozadu, v útočné fázi patřil k nejlepším na hřišti.

Útok

 • 3,0

  V úvodu poměrně aktivní, chtěl, snažil se ale s prvním gólem, jako by se vypařil. V úvodu mohl při trochu lepší přihrávce poslat do zajímavé situace Olieho. Poté si připsal pár náběhu, neuznaný gól vypracoval z velké části on. O pár minut později mu nejspíš rozhodčí odpustil penaltu a od té doby na hřišti neexistoval. Nestačil vypomáhat Debuchymu, ani se mu nedařilo nějakým způsobem přispět k útočné snaze našeho týmu. Ve druhém poločase byl nevyužívaný a později střídaný za defenzivního Kierana.

 • 4,0

  To Alexis byl dnes pramálo viditelný. Nedařilo se mu dostat se do zápasu, byl velice natěsno bráněn a při kontaktu s míčem měl kolem sebe ihned několik hráčů v červeném. Až ke konci druhého poločasu, kdy mu přestali hráči Bayernu věnovat takovou pozornost, se dokázal zapojit do kombinace, naservíroval Oliemu gólový centr. Mimo to ale dokázal několik akcí relativně pokazit, zabrzdit. Dnes dle mého nepovedený výkon.

 • 5,5

  I díky němu jsme se dostávali alespoň jednou za čas do útočné fáze. Dařilo se mu vyhrávat souboje a sklepávat míče, zapojoval se do kombinace a byl pro naši hru velice platným. V úvodní minutě trošku zbrkle zakončoval, kdy zůstal na šestnátce úplně osamocen. Vadilo mi v prvním poločase, že docela otálel se střelbou, v okamžiku, kdy do toho mohl v relativně dobré pozici fláknout a zkusit překonat Neuera, ještě míč potáhl, nahrál a nakonec z toho nic nebylo. Ve druhém poločase dostával mnohem více prostoru a dokázal využít centr Alexise, kdy si pohotově míč zpracoval a pěkně zakončil. Za zmínku stojí ještě krásná narážečka Santimu, nebo přiklepnutí Nachovi ve vápně. Zvládal vypomáhat i obraně. Dnes se mi líbil nejvíce a volím ho hráčem zápasu.

Střídající

 • 5,5

  Přišel, aby vystužil levou stranu a společně s Nachem zdvojoval Robbena, kterého se relativně dařilo vymazat ze hry. Párkrát zakombinoval, především s Mesutem předvedl hezkou kombinaci a celkově určitě v poslední fázi zápasu vypomohl Nachovi. Myslím, že nemusí být jako alternativa defenzivního křídla v některých zápasech vůbec k zahození.

 • -

Dnes nás může mrzet naprosto nezvládnutá defenzivní činnost. K tomu můžeme přidat relativně velké množství neproměněných šancí, špatně vyřešených přečíslení, kdy jsme mohli ze snížené aktivity Bayernu vytěžit více než jen jeden gól. No nic šance na postup stále jsou a pokud postoupíme, nikdo se nikdy ptát nebude, jak jsme to hráli na tom Bayernu.

O víkendu nás čeká North London Derby, kdy věřím, že se nám podaří nenáviděného soupeře porazit.

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.